трошна на кола

Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Од искуство (6/7) l/100 летно време, (7/8) l/100 зимно време. Мешана вожња низ град/на отворено.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
И многу е битно што кола го носи моторот. Истиот мотор го имаш и на мали и на поголеми коли. Што поголема појше и троши.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
4.5 литри на сите им троши.
По каталог и ако е ептен нов моторот можно е да троши толку мада не сум сигурен баш до толку да е економичен овој тип на мотор.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.865
По каталог и ако е ептен нов моторот можно е да троши толку мада не сум сигурен баш до толку да е економичен овој тип на мотор.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Знам, сите лажат дека им троши толку па малце шала:D
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Знам, сите лажат дека им троши толку па малце шала:D
:) не разбирам кој е моментот да се фалиш дека малку ти троши колата, не ги разбирам луѓево. Глеаш ти троши, на сервис и го средуваш проблемот. Дур се прави и се исплати да ја правиш ја оправаш, на крај или нов мотор или шиткаш.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
:) не разбирам кој е моментот да се фалиш дека малку ти троши колата, не ги разбирам луѓево. Глеаш ти троши, на сервис и го средуваш проблемот. Дур се прави и се исплати да ја правиш ја оправаш, на крај или нов мотор или шиткаш.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
A shto ce pravish ako kupish kanacka Ford, shto troshi na 110km/H po udolnica vo 5ta na Avtopat 7 Litri?
Vo gradska 11. A Ford ti vika od 7 Litri ne mrda.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.654
A shto ce pravish ako kupish kanacka Ford, shto troshi na 110km/H po udolnica vo 5ta na Avtopat 7 Litri?
Vo gradska 11. A Ford ti vika od 7 Litri ne mrda.
Затоа ја продаваш и купуваш само Мерцедес, нема друго.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
Sojmas be ti protiv ford a a a ?
AAAA,
Nemam nishto protiv! Imam doma Ford od 2006 ima 74000 dosega pominato , poslednive 3-4 godini pravev so nego po neverojatni 1000 Km vo godinata.Mi sluzhi kako Magare do Samoposluga, Djubre da isfrlam...
i od seto toa majkata mi ja rasplaka od shto beshe zgusheno, ne mi davaja registracija cadeshe beter od Rek. izvade 3,8 koga mu mereja gasovi.:shook:

Ama mu go najdov careto, Potenciometarot na Gas Pedalata beshe defekten i dobi nova pedala, AGR go iskluciv i mu roknav Na 30 Litri Diesel edno shishence od Diesel Ruß Stop
I na povtornata registracija od dozvolenite 0,7 izvade 0,1 :pos: Toj koltukot shto mereshe premeruvashe 3 Pati , misleshe Aparatot da ne mu e defekt :pos: :pos: :pos:

Ova cudo mu go preporacuvam na sekogo shto ima maka so cadenje kolata! Neverovatno dobra rabota
I posle site terapii i masazhi sega golta okolu 8 niz naseleno i okolu 5,5 na Otvoreno ama "Penzionerski" vozeno.

Inaku sega leta beter od mercedesot koga ce e parkiran :pos::pos::pos::pos:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom