проблематичен ученик vs психолошка служба

Член од
1 октомври 2015
Мислења
31
Поени од реакции
10
Имам проблем на часовите не сум внимателен изигравам фраер во понеделник класната веројатно ќе ме прати кај службата па тие родител ќе викаат кога ќе слушнат моите косата ќе им се крени. Се тепам на часови се инаетам со професори имамм неоправдани, совет како да го избегнам тормозењето од службата
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Имам проблем на часовите не сум внимателен изигравам фраер во понеделник класната веројатно ќе ме прати кај службата па тие родител ќе викаат кога ќе слушнат моите косата ќе им се крени. Се тепам на часови се инаетам со професори имамм неоправдани, совет како да го избегнам тормозењето од службата
Нели ке се префрлаше у друго школо?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Имам проблем на часовите не сум внимателен изигравам фраер во понеделник класната веројатно ќе ме прати кај службата па тие родител ќе викаат кога ќе слушнат моите косата ќе им се крени. Се тепам на часови се инаетам со професори имамм неоправдани, совет како да го избегнам тормозењето од службата
Значи ти од тие ебачите си
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Имам проблем на часовите не сум внимателен изигравам фраер во понеделник класната веројатно ќе ме прати кај службата па тие родител ќе викаат кога ќе слушнат моите косата ќе им се крени. Се тепам на часови се инаетам со професори имамм неоправдани, совет како да го избегнам тормозењето од службата
Бидејќи сеуште не е сигурно дека ќе одиш кај стручната служба во училиштето и само претпоставуваш што ќе се случи, имаш шанса.
Во понеделник, оди и извини се на класната. Кажи и дека си свесен за твоето недолично однесување во последниов период и побарај прошка. Побарај да ти даде уште една шанса и вети дека ќе пробаш да го промениш однесувањето. Побарај или сам седни на друго место каде што седат помирни ученици. Размисли, зошто да си имаш проблеми кога си свесен? Немирноќата чувај ја за голем одмор, мал одмор, пред часови, после часови. Можеш да бидеш фраер и таму, училиштето е сепак за учење. Со фраерлук на часови ништо нема постигнеш и само ќе си имаш проблеми а најбитното е дека пропушташ да впиеш знаење. Целта на фраерлукот на часови најчесто е внимание. Причината може да биде недоволно воспитание, темпераментен карактер, слаб капацитет за учење, незаинтересираност. Концентрирај се, ако треба со сила, да се фокусираш на она што се случува на часот и слушај ги професорите. Пробај да бидеш помирен а сепак да извадиш некоја шала на која што ќе се насмее цел клас. Така ќе се почувствуваш поисполнет и евентуално ќе бидеш помирен.
Верувај дека кога ќе поминат неколку години ќе се каеш за лошото однесување во училиште и ќе си речеш како не бев попаметен.
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Помалку тролање не е на одмет
Па ти така се постави ако изиграваш фраер тогаш нема љутиш биди фраер до крај. Тежок е брат фраерскиот живот. Само пази еден ден во тоа школото да не наидеш на некој поголем фраер од тебе па да биде нешто што не треба. Како што ти кажа @Anon за се има решение а со фраеришење и со терање инат никој никаде не стигнал. Секој се менува ако сака така да можеш и ти 5-6 саати можеш да се стрпиш а после школо ако сакаш и на раце иди.
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
31
Поени од реакции
10
Јас сакам без да се променам да не се малтретирам кај службата
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Јас сакам без да се променам да не се малтретирам кај службата
Најсоодветен одговор на ова е „сака да се _ а неќе да го _“

Извади белешка дека си хиперактивен.
 
E

Epsilon

Гостин
Обично тие фраерите, вистинските на школо и што сите му се плашат од класот, не се уклучуваат на форум и да прашаат што и како. Не ебаваат ни 2%.

Да скратам, трол си.
 

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
151
Поени од реакции
398
Јас сакам без да се променам да не се малтретирам кај службата
Само будала одбива да се промени, не се секирај со таквото однесување и после 20 години ќе си бидеш ист мизерник :D.
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
31
Поени од реакции
10
[que="Jolene, post: 7520205, member: 72657"]Само будала одбива да се промени, не се секирај со таквото однесување и после 20 години ќе си бидеш ист мизерник :D.[/quote]
Зш мизерник не сум мизерник фраер сум
 

Kajgana Shop

На врв Bottom