помош: Да не знае некој што носи инструменти од странство?

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
MartinMax напиша:
хехе малце имас помеШано другар , вака js30 безразлика дали е kelly , warrior , dinky ти е 300 eвра во мими а 480 ти е Јackson WRXT и Ke3 и остали кој што се неколку класи повисоко од js30 инаку ако зимаш jackson зимај од мими засто нема голема разлика во цената со онаа од music store
btw toa na slikata tvoja e Jackson WRXT

Poz
јас бев во Мими, му кажав на типот дали имаат Џекскон ЏС 30 Кели он ми кажа ене онаа втората од десно. Идам таму глеам цена 28.000 денари го прашувам колку е во евра он ми кажа испага некои 470/480 евра. тоа скоро 150 евра поскапо одколку да ја нарачам преку нет и да ми стигне преку пошта.
Ама па проблемот е што која ми е гаранцијата за колку време и дали воопшто ке ми стигне преку пошта.
Затоа побарав некој да не знае што лично би ми ја донел.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Necrophilia напиша:
имав Џекосн со Џексон магнет, значи изгравирано на магнетот букви Џексони и повке луге што ми ја виделе гитарата ми рекле дека се топ магнетите - зборам за луге што работат со гитари т.е. сервисираат и продаваат.
Мислам дека на 7 жичната Џексон шо си ја имал ти, таа DR7 има Duncan Design магнети... освен ако не си ја земал на старо па биле мењавани.
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
Можеш и да го прашаш Цики од Артист , можда ќе можи и тој да ти донеси тоа шо го сакаш. Musicstore и не се баш ефтини :toe:
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Иди у music store позади Буњаковец, шо сакаш ќе ти донесат за реална цена.
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Ako sakas originalen americki fender stratokaster mozam da ti pomognam
\
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
Necrophilia напиша:
насловот кажа се... заинтересиран сум за џексон гитари, ама освен мими незнам некои други што би носеле... а мими зимаат по 150 евра провизија за гитара... ако веке давам 150 евра тогаш попрво ке идам јас до германија да си ја купам... и така имам виза...

Имам другар кој на кој што негов брат студитра во Германија,инаку ако сакаш има претсавник на Music Store во Охрид,ако сакаш контакти пиши ќе ти дадам број.
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Mesaja напиша:
Ти пишуе погоре шо сака...
а овај го напиша па случајно некој друг да не има заинтересиран или пак да не се премисли дечкото....
и шо сеа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom