кабел за ајпад

Член од
5 февруари 2013
Мислења
442
Поени од реакции
96
Здраво Сакам да ве прашам која е разлика помеѓу каблите на ејпл за ајпад про 9.7 и ајфон икс. Кабелот на ајпадот несака добро да полни, па сакам да ве прашам дали смејам да полнам со кабелот од ајфон икс. Имам два различни штекери едниот е 5V, а другиот 10w. Незнам дали има некаква врска со каблите. Гледам на аппле страната има само кабел од 0.5,1,2 метра, но не пишува дека стриктно за ајпад или стриктно за ајфон се користи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom