Што јадете во моментов? (фото)

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
^ vlade rado bi slikal be bratce ama nema zimnica tyka , da slikam tegla ajvar i da pisam eve sega dole u supa go napravivme :)
IMG_20221126_172044.jpg
Nedelava prv pat u zivot ja posetiv Skotska, poubavo mesto do sega ne sum bil, vrnese samo 5 od 7 dena , ali za tie 2 dena se vljubiv u mestoto ,a za onie 5 dena se ubiv od jadenjw meso, mislam deka dobri 2 kg kaciv
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.391
@Corvus @kano malce ja promasvate poentata. Upotrebiv mediteranska posto mi bese maka da baram posoodveten izraz, a sigurno nema da se ubedvam dali mediteranska e do Demir Kapija ili do Negotino. Se misli na kujna koja e soodvetna na podnebjeto i na florata i faunata sto prirodno viree na ovie prostori.
Patem receno poentata bese slikajte be i normalni jadenja so koi ste rastele i koi sigurno gi jadete, nema od imigraciono da dojdat i da vi go zemat pasosot ako postirate takva slika odvreme navreme. Mislam ok, ne deka sekoj den jadite skampi i ostrigi za dorucek, rucek i vecera. Nekogas i so majonez i posebna ke pominite, ne e nekoja misterija toa.
Викаш соодветно за поднебјето, а баш тоа и сликаме. Сериозно, еве ми го доручекот "од нога", салата со ракчиња и јајца. Овакви салати се продаваат во сендвич, само што јас немав леб, па импровизирав.
Во нормални денови доручкувам овесна каша, или авокадо тост, а ако го пуштам маж ми да готви, ќе ми направи англиски доручек ака грав и колбаси.

IMG_20221129_062534.jpg

Ја би и ајвар, ама за ајвар треба до Рејкјавик да одам и да платам над 20 евра за тегла. Се разбираме, нели?
Автоматски споено мислење:

Кога се вратив истепав 10 пастрмајлии за 1 месец.
Тоа е тоа! :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom