Што си правам за себеси си правам

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Повеќето си го задржувам за себе, зошто сега има луѓе што ги користат тие информации
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Моите најблиски се секогаш информирани и секогаш им се обраќам на нив. Сега не 100 посто и не сите детали, ама јас сум особа која кога е среќна и тажна сака да го сподели тоа со најблиските, па тоа и обично го правам.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ne smetam deka trba nekoj da voznemiruvam so moite problemi i od tie pricini izbegavam da razgovaram na taa tema ,megu toa nekogas stvarno covek ima potrba da se iskaze da se isplace i se po red ili pak vo krajna linija da spodeli i ozivee ubavi momenti so nekogo_Obicno so majka mi razgovaram ili so prijatelka.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Им каживам само на одредени личности што мислам дека тоа треба да го знаат за мене :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.129
Си го чувам за себе... Од проста причина дека не мора ама баш се да знаат околу што се случува помеѓу мене и девојка ми. Ако ме тупат со прашања лесно им одбрусувам да си гледаат својата работа.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Општи работи и работи кои не се за криење ги кажувам на одредени персони кои ги сметам за доволно блиски и тоа не со цел да се пофалам туку едноставно да бидат информирани за настаните во мојот живот исто онака како што сум и јас информирана за нивните.Додека пак детали и работи кои сметам дека не се за кажување не ги кажувам, а и мразам детално раскажување особено ако не ми е ептен блиска личноста. Хелооо нити ти раскажувам, нити сакам да ми раскажуваш...ама некои луѓе едноставно немаат контрола :toe:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Па пред некое време имав обичај да кажувам освен на сестра ми која знае се, уште на 2 личности па излезе дека баш и не било паметно од моја страна што сум им верувала и сум им се доверила, така што сега освен сестра ми и другарка ми друг несакам да биде незнам колку запознаен со овие случувања
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
мојот најверен другар веројатно ке знае
ама не кажувам имиња (освен на курви :pos2:) и освен ако он не бил со мене:pos2:
а когас е работи за женска со која имам долга врска не треба да се спомне, се познава по самото расположение:vozbud:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Општи работи и работи кои не се за криење ги кажувам на одредени персони кои ги сметам за доволно блиски и тоа не со цел да се пофалам туку едноставно да бидат информирани за настаните во мојот живот исто онака како што сум и јас информирана за нивните.Додека пак детали и работи кои сметам дека не се за кажување не ги кажувам, а и мразам детално раскажување особено ако не ми е ептен блиска личноста. Хелооо нити ти раскажувам, нити сакам да ми раскажуваш...ама некои луѓе едноставно немаат контрола :toe:
Во контекст на ова, познавам неколку девојки (па и машки) чии сексуални животи во детали и на памет ги знам, а луѓево сум ги видела два пати во живот се` на се`. Па според тоа не ме интересираат нивните егзибиции во сексот, љубовни проблеми или маки.

Нечии приказни едноставно немам интерес да ги чујам, а уште помалку да споделам мои детали со луѓе што едвај ги познавам. :toe:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Во контекст на ова, познавам неколку девојки (па и машки) чии сексуални животи во детали и на памет ги знам, а луѓево сум ги видела два пати во живот се` на се`. Па според тоа не ме интересираат нивните егзибиции во сексот, љубовни проблеми или маки.

Нечии приказни едноставно немам интерес да ги чујам, а уште помалку да споделам мои детали со луѓе што едвај ги познавам. :toe:
и јас, тоа го сваќам како фалење и самоексопнирање
ама сепак некогаш треба да побараш или дадеш совет, а некако мораш да ја отвориш таа тема
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
и јас, тоа го сваќам како фалење и самоексопнирање
ама сепак некогаш треба да побараш или дадеш совет, а некако мораш да ја отвориш таа тема
Абе тоа да, ама зошто би имале потреба да бараат совет и да се фалат пред мене, која едвај ме познаваат?
Некои луѓе немаат усул, или па ја може имам таква либерална фаца, ко да сакам се` да чујам. :icon_lol:

Ваквите работи само за најблиските.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.759
Абе тоа да, ама зошто би имале потреба да бараат совет и да се фалат пред мене, која едвај ме познаваат?
Некои луѓе немаат усул, или па ја може имам таква либерална фаца, ко да сакам се` да чујам. :icon_lol:

Ваквите работи само за најблиските.

Да но има и такви кои мислат дека се најдобрите во тоа што го прават и со тоа што тебе ќе ти го каже се замислува како којзнае што во твојте очи, демек фаца, фраер или незнам што слободен, либерал кој може секому без проблем своите егзибиции сексуални да ги изложи на тацна.. Заебанција поштувам да ама директно ин само и дури ич во детали не навлегувам, а и да ќе те цитарам, не сакам да навлегувам нити да ми навлезат или да се отворам.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Зависи, некои ствари ги кажувам на повеќе луѓе, некои само на најблиските неколкумина околу мене, а некои се само за мене... Најубавите :wink:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
хмм сеа мислим дека не би им кажала баш све све..незнам заш..има некои работи кои треба да остана у нас..не треба да се кажа...барем јас така мислам..и плус зошто некого да оптеретуам со мој пр ко да нема тој/таа доволно...ама ипка би им кажала само на три персоне на светов онака нешто што сметам дека треба да го знаа..другите не ги рецкам:helou:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Vaka imate neso so nekoja licnost bezralika dal e seks muvanje...itn.dali toa sto se slucilo go cuvate za sebe ostanuva vo vasata privatnost ili sepak ke raskazete se sto se slucilo?
Секој од нас си има приватност..Но,,колку таа ќе остане навистина само за себе зависи од самите нас..За мене можам да кажам дека приватните работи ги чувам за себеси,,зошто сметам дека не е убаво секому се' да се кажува..Секогаш кажувам онолку колку што сметам дека треба другите да знаат и колку што е сосема доволно,,но секако некогаш знам да се опуштам и да кажам повеќе,,но обично тоа го правам со личности во кои имам доверба така да не е страшно:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom