Што сакате да бидете (вашиот животен сон)?

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

...

  • ...

    Гласови: 236 85,5%
  • ...

    Гласови: 40 14,5%

  • Вкупно гласачи
    276
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
12
диносаурус :)
не озбилно ја би да бидам психијатар или професор по англиски или да свирам бубњеви или електрична или виолина у некој добар метал бенд :motor:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
фудбалер (моментално тренирам па ќе видиме шо ќе бидне) , или би бил стражар на сопствените магацини во дворот и да го отворам мојот дуќан (сега е под кирија)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Пред некој ден, можда и пред некоја недела шетав со една девојка и она ме праша што сакам да бидам, какви амбиции имам. И незнаев да одговорам. Мислев цело време што сакам да бидам, у што ке уживам највеќе, и ништо не ми текна некаде 3-5 минути ништо, само се поднасмевнав малце дека чудно ми бидна, тоа свак мора да знае. Најверојатно животот сум го сватил погрешно. :/
 
С

сашенко

Гостин
Менаџер, секој ден се повеќе го сваќам тоа..менаџмент е мојата иднина
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.906
Поени од реакции
23.876
Станувам сабајле одам на работа, на состанок со шефот. Шефот ми вика слушај, спремај се за 5 дена со екипата леташ за Сејшели следната работа ви е таму. Јас само на тоа благо наведнувам глава и промрчувам незадоволен од ненадејниот стрес што ми е приреден:
-Шефе, нели рековте Малдивски Острови, на Сејшели песокта на плажите е за 0.1 милиметар покрупна, а воедно само што ќе стапнам во водата пропаѓам нема кај да се жбрцкам во плитко, а и брановите се за 20 сантиметри повисоки што ќе ми смета во пливање.

Со други зборови, годините да му ги немам, работата да му ја имам на овој

 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Кога ќе пораснам сакам да бидам среќна... ДА само толку сакам:D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Порано се и сешто денес само сакам да бидам ВРАБОТЕНА! барем на моја струка, ама тешко со ситуацијава кај нас.......
Во потполност се согласувам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom