Што последен пат ви има цркнато од компјутерот?

Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
За слушалки, мауси, звучници незборам зашто кај нив најчесто е кабелот и тој ќе го сменам и готово. Иначе до еве што се ми се има десено во послениве две-три години:
Изгорев Asus A7M266 - пробав да направам волтмод, немав соодветен врв и ги поебав водовите не ја поправив
МSI K7 Master - ми се заглави на сред флешување биос. Неколку месеци барав каде може да се флешуваат чипови и најдов дека може во Login ама таму немаа соодветно лежиште, па емав две лежишта еден за мојот и еден каков што имаат таму и направив „адаптер”. Кога им го однесов таму прво несакаа да ми го флешуваат зашто мислеа дека ќе им заебам нешто па морав да идам со татко ми.
2хAMD Duron 850MHz - едниот од неуспешно отклучување на множителот, а другиот од преголема волтажа.
Ati Radeon 9800Pro - Ми ја донесоа од Америка на времето и после 2-3 дена цркна, ама појма немам од што. Па чекав 4 месеци дур најдам некој да ја врати и ми ја менија без проблем се на нивен трошок.
ASrock 939Dual-Sata2 - Откако измерив колку струја ми влече меморијата откако направив еден мод за поголема волтажа, заборавив на инструментот да ја вратам едната штипка назад за мерење напон и кога измерив пак напон направив краток спој и изгорев еден мосфет, ама еве сега си направив друг контролер за волтажа и супер ми работи.
Може има и повеќе ама не ми текнува, само се ова можеше да биде избегнато ако бев/сум повнимателен и попедантен. Убаво викале старите три пати мери еднаш крои
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
krusha03 напиша:
Убаво викале старите три пати мери еднаш крои
Не се вика така...

се вика: Три пати Мери, еднаш Весна ! :icon_lol: :je: :icon_lol:
 
Член од
4 мај 2006
Мислења
19
Поени од реакции
0
Одлично

krusha03 напиша:
За слушалки, мауси, звучници незборам зашто кај нив најчесто е кабелот и тој ќе го сменам и готово. Иначе до еве што се ми се има десено во послениве две-три години:
Изгорев Asus A7M266 - пробав да направам волтмод, немав соодветен врв и ги поебав водовите не ја поправив
МSI K7 Master - ми се заглави на сред флешување биос. Неколку месеци барав каде може да се флешуваат чипови и најдов дека може во Login ама таму немаа соодветно лежиште, па емав две лежишта еден за мојот и еден каков што имаат таму и направив „адаптер”. Кога им го однесов таму прво несакаа да ми го флешуваат зашто мислеа дека ќе им заебам нешто па морав да идам со татко ми.
2хAMD Duron 850MHz - едниот од неуспешно отклучување на множителот, а другиот од преголема волтажа.
Ati Radeon 9800Pro - Ми ја донесоа од Америка на времето и после 2-3 дена цркна, ама појма немам од што. Па чекав 4 месеци дур најдам некој да ја врати и ми ја менија без проблем се на нивен трошок.
ASrock 939Dual-Sata2 - Откако измерив колку струја ми влече меморијата откако направив еден мод за поголема волтажа, заборавив на инструментот да ја вратам едната штипка назад за мерење напон и кога измерив пак напон направив краток спој и изгорев еден мосфет, ама еве сега си направив друг контролер за волтажа и супер ми работи.
Може има и повеќе ама не ми текнува, само се ова можеше да биде избегнато ако бев/сум повнимателен и попедантен. Убаво викале старите три пати мери еднаш крои
:pehar:Од ова може многу да се научи:pehar:
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Абе знаете знаењето т.е. учењето кошта, па еве мене колку ме чинеше тоа:kez:И ете учам од своите грешки, два пати горам третиот не
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Zaden mi crkna DVD-romot pa morav da zemam nov zasto ovoj rabotese ednas u 10 dena.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ми пукна ЦД во режачот.. пред тоа неколку пати напојување има прегорувано, така да со лесно сум проаѓал (=
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Последен пат ми цркна корисникот :) :) :)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
grafickata karticka...ama ne bev ja kriva,stvarno:(
 

Retardinjo

Хакер
Член од
11 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
Ми исчуре цел компјутер пред еден месец и сеа имам нов - Висок напон
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
Mi se stopi grafickata ama ja ja overclock REALLY OVER kajgana ja napraviv:kajg:
 

Retardinjo

Хакер
Член од
11 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
Исто така пред да ми цркне стариот компјутер - во него ми цркна и Матичната а и исто така и графичката плоча
 

Retardinjo

Хакер
Член од
11 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
BoRg напиша:
Mi se zaglavi kopceto za start na PC to aj sea sea ne pukni od maka
i plus pred moj sopstveni oci gledav kako mi cadi maticnata poradi nekoj si moj idei vo vrska brzina,procesor i sl
Vakvo nesto nemav videno do sega
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
pred 1mesec mi crkna DVD-rom i pecatacot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom