Што пиете рано наутро?

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Упм не е за фалење ама од сабајле по 1 до 2 ракии знам да се напијам. Аку имам само 22 години ова ми е скоро секојдневие. Некогаш не пијам ама после поручекот од кога ке се најадам знам да почнам со бело вино ...
Пиј дете ако можеш;), нормално со исаф!
Јас имам баџо, сега има 62 години он насабајле 1-2 ракии со кафе обавезно а после ручек кратошија без проблем, сув е грам вишок нема и нема гајле од тој ритам.
Јас мислам би умрел ако заредам два-три дена со тоа темпо а он практично 40 и кусур години:toe:[DOUBLEPOST=1540663764][/DOUBLEPOST]
кај нагаш таква весела
ја штом пивнам на беља ме тера.
Јас многу зборам, батали:(
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Е де па ти
се фалам само пијам лекови , не смеам течна терапија.
Имам братучед у Св Николе
негова девизае секој уживот нешто пие дилема е Ракоја или лекови ја одбрав како одбрав.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
2 големи чаши Вода , па следува турцко кааве.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.818
Како пиете ладна вода на гладен стомак не ми е јасно, ја тоа да пијам како камен на душа да ставам, освен чај или кафе или монстер друго ништо не можам да пијам на гладно срце.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Како пиете ладна вода на гладен стомак не ми е јасно, ја тоа да пијам како камен на душа да ставам, освен чај или кафе или монстер друго ништо не можам да пијам на гладно срце.
Треба вежба за тоа, пробај налокај се жолта одвечер, ќе видиш како се пие ладна вода, од кај 4-5 насабајле па натаму;)
 
F

Flatter

Гостин
Како пиете ладна вода на гладен стомак не ми е јасно, ја тоа да пијам како камен на душа да ставам, освен чај или кафе или монстер друго ништо не можам да пијам на гладно срце.
Зошто да не ? Пробај. Јас ставам солна киселина во фрижидерот секогаш од вечер за сабајле да биде спремна ладна за пиење.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Како пиете ладна вода на гладен стомак не ми е јасно, ја тоа да пијам како камен на душа да ставам, освен чај или кафе или монстер друго ништо не можам да пијам на гладно срце.
Кој рекол дека мораш ладна ? Јас имам од тие бокалите што ја филтрираат водата, значи на собна температура... пробај.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Кој рекол дека мораш ладна ? Јас имам од тие бокалите што ја филтрираат водата, значи на собна температура... пробај.
И јас имам таков и ми стои на собна температура. Д бест! :)
 
F

Flatter

Гостин
Кој рекол дека мораш ладна ? Јас имам од тие бокалите што ја филтрираат водата, значи на собна температура... пробај.
Како се викат тие? Овде кај ги има ? Линк ? Вака се филтрира водата или само се прилогодува на собна температура ?
 
F

Flatter

Гостин
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ги барам на гугл ама имат многу производи како што гледам...

За ова мислете ? или што конкретно е најдобро
https://canmak.mk/shop/product/brita-style-led/
Сите се исти, само се разликуваат по дизајнот, капацитетот, рачката и бојата, иначе се изработени од иста пластика и се со иста технологија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom