Што најчесто пиете кога сте излезени?

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
идеш у диско и викаш: чај од нане имате ? :D
Тој е билдер:D
Да не те чуди и ладно млеко ако нарача и тоа безмастно со три коцки мраз од дестилирана вода по можност флаширана.
 
O

onlya

Гостин
идеш у диско и викаш: чај од нане имате ? :D
Па во животот дали 5 пати сум била во диско и чај им немам барано но па кафе им барав, малку чудно ме гледаа :D така да ако некогаш пак одам што не верувам би си побарала и чај :D

Иако не сум повиканиот член, летно време да, ама ми носат од лимон или праска:cautious:
Сеа зимно време, искрено избегавам диско. Нема потреба да се објаснувам оти, ама ако седам во кафич може да си нарачам чај со рум:)
Еднаш се излажав и си нарачав чај со рум и никогаш повеќе :sick: само чај си е најубаво :)

Тој е билдер:D
Да не те чуди и ладно млеко ако нарача и тоа безмастно со три коцки мраз од дестилирана вода по можност флаширана.
Кој е билдер? :)
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Зависи од ситуација но најчесто во диско жестоко со мраз, некогаш и пиво. Преку ден еспресо и кисела вода. Во лето пијам се што е ладно :)
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Пелинковац строго.Преко дн у лето ладни чаеви претежно а преко зиму топлу чоколаду.
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
и јас порано многу пиев швепс, ама слушнав дека веќе содржал некоја штетна киселина и го оставив :D
само скопско пивце а кога возам на крај удрам по 2-3 швепса:D, “само за искусни„ и не мењам пиење . а каква е таа, токлу штетна киселина?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Спрајтче, Швепсче и некогаш Пиво.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
site vidovi na kafinja i caevi,pivo,viski,belo i crveno vino, stok, konjak,votka,dzin,uzo,rum(captain Morgan),
 

Kajgana Shop

На врв Bottom