Што му фали на ноќниот живот кај нас?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Што му фали на ноќниот живот кај нас?
Каков би сакале да биде?
И дали тоа зависи од самите нас?
М?
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Финансиите му пречат на нашиот ноќен живот да се одвива онака како што треба !
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Mu falat pari iako nemora da imas mnogu pari za da si pomines ubavo.
I od nas zavisi zaso ako ti ne si go napravis da ti e ubavo tesko deka nekoj drug ke ti go napravi. Bi sakal da imame noken zivot kako u Amsterdam. Tamu znaat kako da si go ziveat zivotot.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Амстердам рулз ... 8) ...

Сметам дека не е до парите т.е. финансиската состојба туку е до самите нас ... Се фрламе у филм ко у стилу што ке идам у Австралија, Канада или Америка ... па таму само работат, нема никаков ноќен живот ... а овде има? Ха се лажеме и тоа гадно ... ја сум ја имал таа можност да прошетам надвор од границиве на нашава ни “најзабавна“ Македонија и да се увеам дека НИЕ СО НОЌНИОТ ЖИВОТ СМЕ 10 ГОДИНИ ПОНАЗАД ОД ДРУГИВЕ СОСЕДИ, А КАМО ЛИ ОД ПОДАЛЕЧНИТЕ ....

И навистина ... во последниве 6-7 години ништо се нема променето во нашиот ноќен живот ... се една иста шема ... во ниедна дискотека нема соодветно осветлување, во ниедна дискотека нема танчерки ко што треба .... донесоа некои дрољи од улица у Колосеум и ги направија танчерки ... пола од нив има целулут и ружна фаца ...

Како може да ни е добар ноќниот живот кога НАЈГОЛЕМИТЕ СЕЉАЦИ, ДЕБИЛИ И ПРОПАЛИЦИ стојат на вратите на дискотеките и они одлучуваат кој може да влезе, а кој не ....

Во никоја дискотека досега што сум бил во странство немало проблеми на врата, немало гужви, туркања ... само кај нас....

Уште нешто ... Знаете во Бугарија само во која дискотека се чека и има проблеми на врата од типот ти не можеш да влезеш, или дечки полно е (а унатре има место фудбал да се игра)????
Само во таа што има Македонски забави и Македонци стојат на врата ....

мислам дека е доволно нели ???
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Мистичен напиша:
Што му фали на ноќниот живот кај нас?
Каков би сакале да биде?
И дали тоа зависи од самите нас?
М?

Mu fali ZHIVOT!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
И малку послободни и по кул разголени и убави жени...
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
StenmarC se soglasuvam potpolno so tebe...
najgolemite seljachishta stojat na vrata i uste se zanesuvaat kogo kje pustat,a kogo ne....a ni samite neznaat koj im e kriteriumot...
se znae ako se saka da se napravi nekoja diskoteka ili opsto nekoe mesto elitno,neka stavat karta nad 500 denari na primer i kje idat samo onie shto imaat pari da platat...
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Sfetle напиша:
se znae ako se saka da se napravi nekoja diskoteka ili opsto nekoe mesto elitno,neka stavat karta nad 500 denari na primer i kje idat samo onie shto imaat pari da platat...
Да, ама така ќе идат само богати сељаци :P , али океј идеја

Него ретко по дискотеките во странство има “горили“ на врата ... Најчесто има по еден-двајца нормално градени типци, дотерани во смокинг, со културно однесување ... обезбедување ретко се гледа .... 8)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Toa shto stavaat lugje na vrata se zanesuvaat.Videle po filmovite, i sega i oni ko demek nivniot kafich ne e za sekogo.Zhivi gluposti :roll:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
StenmarC pa na nasite toa im e celta...demek ako ima "vratari" toa znaci deka kje napravat nekoja selekcija da ne pustaat sekakvi vnatre...a denes sekoj moze da se oblece,dotera...zatoa i ne mi e jasno koj im e kriteriumot...ili mozda ni pishuva na chelo kakvi lugje sme;)
zatoa i pisav isto ko u stranstvo stavi karta50 evra pa koj ima pari kje vleze;) dokolku vekje sakaat da izvrsat nekakva selekcija...
ajde pozdrav
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Селекција мора да има, НО...не на таков начин и методи како што се прави кај нас.

Плус, навистина има малку дискотеки. Всушност немаме ни една вистинска дискотека. Повеќе се нешто како клубови.
Немаат капацитет да ги соберат сите луѓе кои имале намера таа вечер да се забавуваат по дискотеки. Затоа, се врши и селекцијата. Не дека некој навистина не треба да влезе, а дечкото (или девојката, парот...) си е ОКЕЈ, туку едноставно и реално, ни теоретски ни практично не е воможно да се пуштат сите што сакаат да влезат. Затоа првенство за влегување имаат тие што барем на здраво се знаат со вратарите, менаџерите, газдите...

Ни требаат повеќе дискотеки!
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
Misticen kaj nas se desava mestoto da e prazno,a oni da ne pustat nekogo so ona poznatoto "privatna zabava",a zasto go pravat toa stvarno ne mi e jasno...
ili ona nivnoto seljacko butkanje....barem na vremeto taka bese sega neznam kako e,odamna ne sum otisla u nekoja diskoteka...
neka ima selekcija ali ne na takov nacin.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Дефинитивно ни требаат нови дискотеки ... Не знам зашто МНТ - La Fabrique не ја разработат подобро ... таа е единствената дискотека кај нас која ги исполнува стандардите да биде дискотека, а и собира најмногу луѓе ... 8)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
Hard Rock bese najdobra diskoteka spored mene...dali mozebi deka tamu ja pominav mladosta...a i pofina muzika imase u toa vreme i lugjeto bea pofini i posrekjni....denes se e otideno u kurac.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom