Што имате тренирано, тренирате или би сакале да тренирате?

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Јас лично не тренирам ништо. Порано идев на фудбал, ама ми одмиле и тренинг и се со тој тренерот, само се дереше, се нешто не му чинеше... Првиот тренинг беше супер, ама после... Иначе од дома цело време ми викаат тренирај одбојка тренирај одбојка, а ја и одбојка како магаре и козметика. Ама ај, како да им докажеш. Ја лично, кога би имало услови би тренирал фудбал, ама у Тетово нема никакви услови. Кога би живеел некаде во странство би се запишал ама овде... Ајде сега вашите тренинг приказни :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Тренирам и ке тренирам кошарка....ми се допаѓа тој спорт....колективна игра...добра заработувачка....и на крај крајва е многу интересен....to e toОдам на тренинзи 4 пати во неделата и не ми се доволни..:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Баскет до 15 години...
Ме накурчи трењерот
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Odbojka, od tri godini :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
trenirav basket tri godini ama ni se rastuti ekipata i morav da se otkazam
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Гиманситика, Пливање, Кошарка, трчање по кеј не го сметам за тренинг бидејќи немам тренер а го правам рекреативно само ради спортување, здравје и добра физичка форма.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Тренирам 4 години ракомет, сеа немам тренинзи нешто салата, тренерот

Инаку имам тренирано 6 години гимнастика, али прекинав бидејки ми рекоа дека куса се останувало за време на пубертет ако трнираш!
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
odbojka do 2 god. sredno a posle toa samo trcanje
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Тренирав кошарка во 5-6 одд. ме виде наставникот на час по физичко, забележал дека сум имала талент за тој спорт, а и од секогаш ме влечеше. Потоа прекинав поради лоши услови па минатото лето основавме женски кошаркарски клуб во Струмица (кој се уште не е регистриран како клуб) одев на неколку натпревари и се откажав.
Требаше да продолжам пак ама поради некои глупи причини веќе не тренирам.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
тренирав ракомет до втора година...после не знам што ми стана и не одев на тренинзи и така...иначе играв лев бек коа напаѓавме а лево крило коа игравме одбрана ..демек... и така...
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
епа вака сега:
3 години - Пливање
1,5 година - Кошарка
2 месеци - Бокс
3 месеци - Џудо
6 месеци - Атлетика (фрлање ѓуле)
4 години - Боди Билдинг
и сеуште мислам дека е рано да се пензионирам,со вакво темпо уште што ли нема да тренирам во животов....
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Имам тренирано фудбал, моментално не тренирам ништо, сакам да тренирам фудбал.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
тренирам кошарка 3 години.. тренинг имам 12 пати неделно
почнав во 5 одд. тренирав 1 месец се откажав не ми се одеше.... и после се запишав во 7 одд. и до сеа уште тренирам.. имам одено за италија и србија на турнир
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Што се имам тренирано...

  1. Карате 15 години (моментално сум на пауза некои 4/5 месеци, пред една недела почнав да тренирам, ама од септември пак ке влагам во форма - ми се отвори напреварувачкиот дух)
  2. Плување 5 години Во Студент (се октажав затоа што затрудне тренерката и отиде на болување и ја замени еден брко што не ми се свиѓаше и се ориентирав на каратето - после кога се запишав во фискултурно кај Панче продолжив уште година ипол)
  3. Фудбал 2 ипол години
  4. Одбојка (појке како рекреација само летно време едно 3/4 години по ред)
  5. И спортовите во школо - Гимнастика, Атлетика, Спортски игри (Кошарка, Ракомет, Одбојка и Фудбал) сите по 4 години.
  6. ахххх ке забораев тренирав и бејзбол некои извесни 7/8 месеци.
  7. п.с. се важи рекреативно (екстремно) скијање како спорт? - 6 години
 

Kajgana Shop

На врв Bottom