Што играте во моментов

Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.248
Поени од реакции
7.936
Ghost of Tsushima во комбинација со Hollow Knight.

Tsushima е велепепна игра, некако фурам stelth mode кога ослободувам територии од Монголци и гледам да комбинирам главна прича со повеќе сајд квестови и слични активности. Hollow Knight ме залепува за телевизор и магично ми поминува времето со неа, ама морам да одмарам од backtracking, така што оваа комбинација засега ми функционира.



Vampire Survivors, мислам дека нема ни монетизација во неа. Ме зарази играта викендов, многу е забавна.
Како сум и заседнал денеска, прејака. :D Фала!
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.773
Поени од реакции
10.526
На некои 7-8 саати од Ghost of Tsushima сум. Ја прекинав на некој период, не ме грабнува нешто. Без врска мисии, иди таму кликни мрдни се пет метри кликни пак. Некако цело време ми е исто, па и дијалозите се многу лоши. Можеби TLU ми дигна критериуми и сеа тешко на друго да се навикнам.
Инаку, моментало Minecraft играм :D. Носталгија ме фати од пред некои 10-тина години па викам ај малку за опуштање.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
prvi impresii, sto e revolucionerno vaka od prva ili e samo well made?



(y)

ke ja cuvav za posle leto ama nesto mi se brza
Па би рекол дека е добра, а супер ако си Хари Потер фан. Не најдов нешто револуционерно, според мене супер е направен светот, гејмплејот со магиите за сега ми е интересен ама мислам дека би можел да стане ептен репетитивен ако нема нешто што ќе го надгради понатаму. Приказната ми е доволно интересна до сега, немам многу поминато затоа што насекаде шетам и собирам се што ќе најдам. Вчера научив да летам и си купив метла, па сега би требало уште поинтересно да ми е шетањето надвор од Хогвортс :D
 
  • Љубов
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom