Што да правите со погрешно гориво во резервоарот ?

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.683
Што туку мене ми се случи пичку му матер на работникот убаво му кажав дизел ставил бензин сега се секирам стигнав дома некако али поминав 13 км најмалку, утре со служба да го однесам на мајстор за да го изчисти не сум сигурен дали тоа е проблемот али почна колата многу тешко да пали кога пробав после полнењето не е проблемот со акумулаторот 100 % сум сигурен оти ова година го сменив,се секирам дека само тоа може да биде проблемот а и дека возев најмалку 13 км
не си требал ич да ја возиш штом си видел таму дека згрешил тој, како бе бензин ти ставил и си ја возел 13 километри дури
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
не дека се разбирам ама баш пред некој ден го читав упатствово од колава, треба одма на сервис да се носи за ваква работа.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
не си требал ич да ја возиш штом си видел таму дека згрешил тој, како бе бензин ти ставил и си ја возел 13 километри дури
Не го приметив кога наполни но препоставувам зошто иначе колата да не пали одма, а имало дизел претходно на резерварот затоа претпоставувам ме носел 13 км не знам и јаси го отворив резерварот и мириса на бензин
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.161
Поени од реакции
15.951
На другарче по грешка наместо дизел, му ставија бензин.
Му се јави на татко му која по некоја случајност е бошиста, му рече да стави дизел дупло повеќе од тоа што ставил бензин. И си нема гајле џипот, еве го уште вози :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Што туку мене ми се случи пичку му матер на работникот убаво му кажав дизел ставил бензин сега се секирам стигнав дома некако али поминав 13 км најмалку, утре со служба да го однесам на мајстор за да го изчисти не сум сигурен дали тоа е проблемот али почна колата многу тешко да пали кога пробав после полнењето не е проблемот со акумулаторот 100 % сум сигурен оти ова година го сменив,се секирам дека само тоа може да биде проблемот а и дека возев најмалку 13 км
Извади го цревото за довод на гориво од бош пумпата па отворија капачката од резерварот и со компресор дувај внатре или отвори ја капачката од резерварот земи празна канта од 10-15 литри пушти едно прозирно црево внатре и повлечи неколку пати само пази да не се напиеш нафта
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Мене ми имаат ставено на дизел кола 200 денари бензин. Среќа што го приметив на време, го прекинав, ми дотури 200 дизел и ставив уште за 700 дизел. Немаше гајле колата, ништо не почувствував. На дизел и не е така страшно ако се стави малку бензин, ако е обратно е проблем.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Мене ми имаат ставено на дизел кола 200 денари бензин. Среќа што го приметив на време, го прекинав, ми дотури 200 дизел и ставив уште за 700 дизел. Немаше гајле колата, ништо не почувствував. На дизел и не е така страшно ако се стави малку бензин, ако е обратно е проблем.
Зависи што дизел машина е. На Волксваген нема мака. На јапонец НЕ НИ помислувај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom