Што готвите во моментов?

Член од
16 декември 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
7.156
Mislish dali go poznavam ? :icon_lol:
Da!
Pred dve nedeli otvori nova Kasapnica kaj Tabana.
Тоа е внук му. Пред многу години во чаршијата ги купував најубавите колбаси од дедо му, Дрцко. Подобри немам јадено.
ПС
Кога ја спомнавме Табана, во ресторанот Стара Табана има убава скара, верувам дека тоа го знаеш, а јас го открив летово
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.620
Поени од реакции
7.248
Тоа е внук му. Пред многу години во чаршијата ги купував најубавите колбаси од дедо му, Дрцко. Подобри немам јадено.
ПС
Кога ја спомнавме Табана, во ресторанот Стара Табана има убава скара, верувам дека тоа го знаеш, а јас го открив летово
Bez galje poslednite tri nedeli beshe se provereno i utvrdeno! :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Jebiga naklajv 5-6kg ama toa e toa, sega se prefrliv na piperki .:pos:

Inace bev prijatno iznenaden od " Aj po edna" , top Amur i prekrasni kebapi.
A "Kaj Vlatce " Corbata beshe vrvna!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.225
Поени од реакции
36.441
Тоа е внук му. Пред многу години во чаршијата ги купував најубавите колбаси од дедо му, Дрцко. Подобри немам јадено.
ПС
Кога ја спомнавме Табана, во ресторанот Стара Табана има убава скара, верувам дека тоа го знаеш, а јас го открив летово
Не знам дали работи Филипо уште, инаку сецканите кај него беа совршенство, мене ми беа поубави отколку тие кај Дрцко.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
7.156
Не знам дали работи Филипо уште, инаку сецканите кај него беа совршенство, мене ми беа поубави отколку тие кај Дрцко.
Не сум чул за него. Како и да е, сега месото е поинакво. Не верувам дека ќе се повтори тој вкус, од порано
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.620
Поени од реакции
7.248
Не сум чул за него. Како и да е, сега месото е поинакво. Не верувам дека ќе се повтори тој вкус, од порано
Filipo barem do pred 2-3 godini rabotese.
Sega ne znam ama znam kaj ce ima najubavi kolbasi ! :D :D :D
Treba samo da zaladi vremevo.

Kaj mene pozadi garazha.
Seckani, so praz, bukovska , i ushe nekoj sitnici i podcadeni na bukovi drva.

Shto da vi raspravam, ostanuva samo da ve pokanam na kolbasi.;):icon_lol::icon_lol:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.620
Поени од реакции
7.248
Само во Прилеп ги има или може да се купат и во други градови?
Sorry,
Toa ne znam. Se industriski zapakovani po 300-400g i bi rekol mora da gi ima i na drugi mesta.ce vi stavam slika pa barajte gi po marketi.

Jas gi kupuvam OVDE


IMG_20230818_203514.jpg
IMG_20230818_203524.jpg
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2023
Мислења
2.000
Поени од реакции
6.364
Во Скопје каде може да се купат убави домашни колбаси.Едно време нарачував специјлано ми носеа од лебед од Струмица врв колбас немам поубав пробано од тој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom