Што ги мачи жените кога станува збор за сексот и самозадоволувањето?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
Имам секс кога сакам и со кого сакам и се самозадоволувам кога сакам ама баш без грижа на совест кој што ке каже.
чисто сумњам
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Кажав, за да го стимулираш, од љубов. Подруго е кога ќе добие малку самодоверба. ;)

Не се согласувам за ова во странство. Еве јас скоро деценија сум надвор, па во ниеден момент не сум се фрлила на промискуитет.
Ај...признај дека е моќ и го користат жените од таа причина. Пичкина магија ;)

Иначе мислев на автохтоните жени, не нашите. Ќе ги расипете ако сте во поголем број. :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Ај...признај дека е моќ и го користат жените од таа причина. Пичкина магија ;)

Иначе мислев на автохтоните жени, не нашите. Ќе ги расипете ако сте во поголем број. :D
Можеби некои, секоја со својата причина. Јас си зборував за себе. :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Глупо е да глумиш и во двата случаи......зошто да се замараш да му удоволиш на некој?
Ај спонзорушине што си ги цицаат клиентите ги разбирам.
Едноставно, има мажи и жени без самодоверба, или ниска самодоверба. На пример, имаш девојка, која ја гледаш дека има ниска самодоверба, па се жали како била дебела или слично, и ти како маж и делиш комплименти, и кажуваш што ти се допаѓа кај неа, што те пали, и тоа има ефект, она се ослободува и секако, имаш многу подобар и поквалитетен секс. И јас сум против глумење оргазам, на долги стази е штетно, но затоа за секс се разговара и се работи на тоа што треба, отворено. Така и се подобрува сексот, со разговор и пракса.

Гледаш и сам, има членки кои мислат дека жена не може да доживее толку јак оргазам од кој ќе се тресе и грчи, па уште мислат дека те заебаваат. Све тоа од ќутење и непракса.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ајде сега малку посериозно за глумењето... Жена може да ти изглуми таков оргазам, со тресење, со вриштење, со се', да те натера да помислиш дека си најдобар ебач во свет и ти нема рамен. Зошто жените глумат, не можам да одговорам затоа што е индивидуално за секоја жена, секоја си има своја причина, ама можам да зборувам за себе.. За да му дигнам самодоверба. Можеби му е ниска, можеби сум му прва, можеби смета дека е за никаде во кревет, можеби стварно е за никаде во кревет и му фали стимул. Глумење оргазам на долги стази не е препорачливо затоа што губитникот си ти. Глумиш првите неколку пати и после заедно работите со особата за да си ги подобри сексуалните вештини. Дали ова ги прави жените лоши? Апсолутно не, освен ако не му укаже на грешките и типот шета наоколу, ебе и мисли дека е најдобар, или ако сакаш да го уништиш за навек, му кажуваш дека секој оргазам ти бил одглумен и дека не го бива. Е тогаш сме лоши. :)
Агде, воа е досега најглупото нешто со си го пишала.
Као прво, тоа глумење може да упале кај некој тинејџер или некој малце приглуп.
Второ, неси свесна коуку се приметува, ама на мажите не ни е ногу гајле дали вие глумете оргазам, знаеме само да си се зачудеме у себе и да си преќутеме, пошто на нас ни е гајле за тие 10-15 секунди од нашио оргазам.
Тоа шо мислеш дека му дигаш самодоверба ако неколку пати излглумеш си у дубока самообмана.
Двајца ако не се сексуално компатибилни тука нема никакво работење на сексуални вештини. Какви црни вештини, какви бакрачи. Некоја или ме пале, или не ме пале. Исто и за тебе, или те пале и ќе плачеш при оргазам или не.
Тоа со самодоверба и такозвани грешки на типо или типката се тинејџерски размислувања.
Значи у овај комнетар апсолутно си у заблуда со секој збор. Просто се чудам дека ти си го пишала овоа.
Поубаво кажи му на почеток да си траже друга, него да го држеш у заблуда. А уствари у заблуда си ти.
Го заболелнего ти дали глумеш оргазам. Ти се ставаш така у заблуда дека е он уверен дека си имала оргазам. ... Џизас :popce:
 
Последно уредено:
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Кога ќе му кажат на здебелениот и досаден маж дека не се расположени за секс поради бла бла случајно да не дознае или им се испушти како во средно/факултет со некој тип на забава се изрокаја во првите 10мин од кога го запознаа во најблиското ВЦ зошто имаше добри абс и ги погледна онака.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Не знам со какви жени си имате работа, реални или замислени, јас за 4 децении со можеби 2-3 исклучоци не можам да се пожалам од женското присуство во мојот живот. Од оние кои по дифолт требало да ме сакаат (мајка, роџаци) до оние доброволно (сопруга) имам само убави зборови. Мажи ме имаат заебувано бескрајно повеќе пати, може едно добри 1/3 од машки познанства ако не и повеќе испаднале срање.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не знам со какви жени си имате работа, реални или замислени, јас за 4 децении со можеби 2-3 исклучоци не можам да се пожалам од женското присуство во мојот живот. Од оние кои по дифолт требало да ме сакаат (мајка, роџаци) до оние доброволно (сопруга) имам само убави зборови. Мажи ме имаат заебувано бескрајно повеќе пати, може едно добри 1/3 од машки познанства ако не и повеќе испаднале срање.
Од мое искуство 99 од 100 ќе те заебат ако им се пружи шанса....раса, пол не е битна. Имам најдено уште два тројца како мене што стојат увек на договор. Буквално крв да падне да не отстапат. Тоа се мафијашки типови на карактер, и имам приметено до негде у армија каде се учат на тимска работа....ама тоа е стекнато. Права ствар е мафија, таму има права лојалност.....само што се повеќето лудаци. Не дека сум некој мафијаш...скраја да е. :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Би требало секогаш да ги мачи заштитата при секс,пошто има многу СПБ!А ние мажите во тие моменти не му ја мислиме многу.Ама после е.ење нема каење.
 
Член од
30 март 2020
Мислења
42
Поени од реакции
140
Агде, воа е досега најглупото нешто со си го пишала.
Као прво, тоа глумење може да упале кај некој тинејџер или некој малце приглуп.
Второ, неси свесна коуку се приметува, ама на мажите не ни е ногу гајле дали вие глумете оргазам, знаеме само да си се зачудеме у себе и да си преќутеме, пошто на нас ни е гајле за тие 10-15 секунди од нашио оргазам.
Тоа шо мислеш дека му дигаш самодоверба ако неколку пати излглумеш си у дубока самообмана.
Двајца ако не се сексуално компатибилни тука нема никакво работење на сексуални вештини. Какви црни вештини, какви бакрачи. Некоја или ме пале, или не ме пале. Исто и за тебе, или те пале и ќе плачеш при оргазам или не.
Тоа со самодоверба и такозвани грешки на типо или типката се тинејџерски размислувања.
Значи у овај комнетар апсолутно си у заблуда со секој збор. Просто се чудам дека ти си го пишала овоа.
Поубаво кажи му на почеток да си траже друга, него да го држеш у заблуда. А уствари у заблуда си ти.
Го заболелнего ти дали глумеш оргазам. Ти се ставаш така у заблуда дека е он уверен дека си имала оргазам. ... Џизас :popce:
Ти другар според ова никад не си ебел испаѓа...збори се примеќало хахаха:icon_lol:, или па таа намерно ти глумела да ја приметиш за да не ја замараш поише.:pos:
До сега најиздржана теза е оваа на агда, баш како што рече може ја пали ама техниката за звршеток не му е добра и за да му дигне самодоверба и да се опушти малку. На тој начин само може да има improvementѕ, кога двете страни разговараат опуштено и работат на тоа.
Ако си со мислата дека жена неможе да те научи боље да ебеш, значи си глуп.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
Ти другар според ова никад не си ебел испаѓа...збори се примеќало хахаха:icon_lol:, или па таа намерно ти глумела да ја приметиш за да не ја замараш поише.:pos:
До сега најиздржана теза е оваа на агда, баш како што рече може ја пали ама техниката за звршеток не му е добра и за да му дигне самодоверба и да се опушти малку. На тој начин само може да има improvementѕ, кога двете страни разговараат опуштено и работат на тоа.
Ако си со мислата дека жена неможе да те научи боље да ебеш, значи си глуп.
според муабетов што го тераш и вака го масакрираш другарот говинда, делува како многу пичиња да имаш вртено. Кажи ни некое трикче и ние грдите да клецнеме еднаш макар. Говинда ете клецка ете еднаш у три години колку толку, малце и он и сите да научиме нешто од тебе за да ни се подобри сексуалнио живот
 
Член од
30 март 2020
Мислења
42
Поени од реакции
140
според муабетов што го тераш и вака го масакрираш другарот говинда, делува како многу пичиња да имаш вртено. Кажи ни некое трикче и ние грдите да клецнеме еднаш макар. Говинда ете клецка ете еднаш у три години колку толку, малце и он и сите да научиме нешто од тебе за да ни се подобри сексуалнио живот
Не само трик или трикче, туку и лекот е пет пари работа, слушај ги жениве ;)
Иначе јас не го масакрирам со муабетот, туку укажувам неговово мислење ќе ги доведе до заблуда на повеќето машки и така никад нема да си ги задоволат девојките. И после имало многу бисекс девојки...

Ах и да, не сум вртел бе многу пичиња, само со една учев. Башка и грдиве почесто ебат да знаеш, девојката ќе рече "ах овој нема женска".
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
И после имало многу бисекс девојки...
И ја тоа приметувам, и не само тоа туку и машкиве се пропедерчија, почнаа да се облекуваат со тесни фармерчиња да носат некои опинци и да покажат глужд на потенцијалните партнери. А и употребата на лубриканти од 2016та драстично пораснала во државава, па мора од ЕУ да ни пуштаат пратки навака според тоа што го имам слушано од луѓе. Лошо, ни се запусте младинава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom