Што ве исфрустрира/изнервира денес?

A

Antigona

Гостин
Браво за темава, баш барав соодветна тема да искоментирам за нешто од денес.

Сабајлево беа додјени мој братучед и негов другар да се запишува другарот на фармација на Универзитетот во Штип. И сега ми се јавува братучедот во 11 сабајле дека пристигнале и дека ке идат да завршат работа, да пополнат некој формулар за запишување , а за саат време да се чекаме и да седнеме на кафе.

Поминува саат време и доаѓам во 12 пред ректоратот и ги прашувам дали завршиле работа и ми велат дека чекале и чекале и чекале и сега им рекле дека ке правеле пауза вработените таму.

Ок , седнуваме на кафе и после саат време во 13 часот идеме пак до Универзитетот за да заврши детето работа. И пред врата застанал еден од обезбедување и вели да сме почекале, тие еден по еден ке ги повикувале сите што чекаат надвор.

И поминува пола саат чекање и излегува еден од вработените да испуши цигара и мене ми падна жал за детето што од сабајле чека и му велам на оној врабоптениот „ Значи вака „работете„ по универзитетите во Македонија, со правење паузи , крајно незаинтересирани за новите студенти.....Дали имате малку осет дека се додјени идни студенти од друг град кои сакаат да студираат во Штип , а вие воопшто не сакате ни да ги примате внатре ??? Така ли очекувате да има заинтересираност за запишување на нови студенти ???? Колку дена треба да чекаат студентите за да се запишат ??? Или планирате да им платете ноќевање во некој од хотелите тука ????

И ми вика тој вработениот „ Извини девојко, за тоа се грижи мојот колега, но штом вака јавно не искритикува веднаш нека влезе детето со мене внатре ке средиме работа „ .....и ја фрли цигарата влегоа и за 5 минути се врати другарот на братучед ми и рече дека завршиле работа

Ја сеуште бев нервозна бидејки што е со останатите студенти кои чекаа на жешкото надвор ??? МОРА ЛИ СЕ ДА БИДЕ СО ВРСКИ ПО УНИВЕРЗИТЕТИТЕ ???? СВЕ ПРЕКУ РЕД ???? СРАМОТА :mad:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Браво за темава, баш барав соодветна тема да искоментирам за нешто од денес.

Сабајлево беа додјени мој братучед и негов другар да се запишува другарот на фармација на Универзитетот во Штип. И сега ми се јавува братучедот во 11 сабајле дека пристигнале и дека ке идат да завршат работа, да пополнат некој формулар за запишување , а за саат време да се чекаме и да седнеме на кафе.

Поминува саат време и доаѓам во 12 пред ректоратот и ги прашувам дали завршиле работа и ми велат дека чекале и чекале и чекале и сега им рекле дека ке правеле пауза вработените таму.

Ок , седнуваме на кафе и после саат време во 13 часот идеме пак до Универзитетот за да заврши детето работа. И пред врата застанал еден од обезбедување и вели да сме почекале, тие еден по еден ке ги повикувале сите што чекаат надвор.

И поминува пола саат чекање и излегува еден од вработените да испуши цигара и мене ми падна жал за детето што од сабајле чека и му велам на оној врабоптениот „ Значи вака „работете„ по универзитетите во Македонија, со правење паузи , крајно незаинтересирани за новите студенти.....Дали имате малку осет дека се додјени идни студенти од друг град кои сакаат да студираат во Штип , а вие воопшто не сакате ни да ги примате внатре ??? Така ли очекувате да има заинтересираност за запишување на нови студенти ???? Колку дена треба да чекаат студентите за да се запишат ??? Или планирате да им платете ноќевање во некој од хотелите тука ????

И ми вика тој вработениот „ Извини девојко, за тоа се грижи мојот колега, но штом вака јавно не искритикува веднаш нека влезе детето со мене внатре ке средиме работа „ .....и ја фрли цигарата влегоа и за 5 минути се врати другарот на братучед ми и рече дека завршиле работа
Ја сеуште бев нервозна бидејки што е со останатите студенти кои чекаа на жешкото надвор ??? МОРА ЛИ СЕ ДА БИДЕ СО ВРСКИ ПО УНИВЕРЗИТЕТИТЕ ???? СВЕ ПРЕКУ РЕД ???? СРАМОТА :mad:
Се во државава функционира со врски, и се додека е така нема да влеземе во ЕУ. Џабе е и да се донесат европски закони кога ние како Македонци со добро познатиот менталитет ќе бараме начин да ги избегнеме или да го најдеме главниот и преку него да завршиме работа..мислам дека секогаш ќе биде така во државава.

Иначе ме изнервира тоа што утре морам со татко ми да идам на работа и да станам рано -.- Гррррррррррр
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Нервозен период оваа недела,се реновира дома кречење па склопувавме кујна од 17.00 до сега,па после монтажа плус овие жештиниве уште толку нервираат а и некој кога ти се мешаааааааа...........ајјјјјјјјјјј
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Мене не ми пречи жештинава, денес јас цел ден си се шетам надвор гол:)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Нервозен период оваа недела,се реновира дома кречење па склопувавме кујна од 17.00 до сега,па после монтажа плус овие жештиниве уште толку нервираат а и некој кога ти се мешаааааааа...........ајјјјјјјјјјј
Исто друже,вчера и денескакречиме,теписи переме,рацеве ми паднаа.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
ак ми вервиш....нишчо не ме изнервирало....абе ич........
се оди по удолница....абе убајни
 
B

BrunoFresh

Гостин
Жештината и помислата за тоа што треба утре да полагам на факс.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Жештината и помислата за тоа што треба утре да полагам на факс.
Со среќа :)

Иначе... мене? Сигурно горештината, а немаме дома клима уред, се ладиме на вентилатор... топло, топло... да ти се умира. Би спиел, па би се разбудил ноќе, али премногу топло е и за да се заспие.

Тоа.
 
?

..........

Гостин
Ме изнервира тоа што се успав за на работа, и тоа за цели четири часа:confused:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Тоа што братучедка ми ме отера во п.м
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
А да не се жалите на временските услови? Зимо ви е ладно, лето ви е жешко, на есен ви врне, на пролет незнам шо ви е :D Имаме четири годишни времиња и навикнете се, не се важи ако кажете дека такво нешто ве нервира -.-

он топик: мене денеска ме изнервираа комшиите, не кажувам зошто, ќе прочитаат :)
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Ме изнервира тоа што Манчестер Јунајтед освои 3 бода без никаква игра како и обично.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Се изнервирав кога видов дека не ме примиле на факс:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom