Што ако вашата партнерка била силувана?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Дете на 5/6 годишна возраст не ни знае што му се случило бидете повнимателни во коментарите. Некои се плашат да кажат дома, некои мислат дека така треба, трети дека тоа е игра... Ме интересира колку се постари децата во приказнава? 15/16?
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
Не заебавај, девојката рече дека се работи за раните години од детството, како може девојче од 5-6 години да се согласи да има однос со некој?
a koga na slia nekoj ti go vtera, i pri toa te drzat 2ca, sto znaci toa ? pak ke recam deka zvuci nastrano znam ... no ne e odbrana temava tuku taka za shala.
--- надополнето: Aug 23, 2011 6:02 PM ---
Дете на 5/6 годишна возраст не ни знае што му се случило бидете повнимателни во коментарите. Некои се плашат да кажат дома, некои мислат дека така треба, трети дека тоа е игра... Ме интересира колку се постари децата во приказнава? 15/16?
4 dod. devojceto, a dr.te 7-8 nekade
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
a koga na slia nekoj ti go vtera, i pri toa te drzat 2ca, sto znaci toa ? pak ke recam deka zvuci nastrano znam ... no ne e odbrana temava tuku taka za shala.
--- надополнето: Aug 23, 2011 6:02 PM ---

4 dod. devojceto, a dr.te 7-8 nekade
Значи ни они незнаат што прават. Несакам да прашам, но...родителите се информирани или не?
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
Мислам дека премногу ја искомплицира темава. Можеше само да прашаш што би направиле ако дознаат дека партнерката им е силувана и толку.
jas mislam deka dobro e postavena i objasneta sega .
--- надополнето: Aug 23, 2011 6:07 PM ---
Значи ни они незнаат што прават. Несакам да прашам, но...родителите се информирани или не?
ne, sto sakas prasaj , roditelite - ne nikogas
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ne, sto sakas prasaj , roditelite - ne nikogas
Знаеш децата знаат да бидат многу сурови и да остават траги кои болат цел живот. Тие знаат да те исмеваат, понижуваат, допираат,казнуваат...Такви траги не се бришат лесно и остануваат во некој дел од мозокот.
Кога ги запознаваат своите тела децата се допираат, се бакнуваат, се обидуваат да одглумат сцена од филм која скришно ја виделе. Ако ти е за утеха тоа често се случува и додека ме чита некој ќе се присети како братучед и/ка го/ја лапал, допирал на интимни места итн милион ситуации. Овој случај е малку отиден во крајност, се надевам дека детето кое го вршело чинот воопшто не ни успеало да „влезе“ во девојчето (големина,цврстина) и да направи поголем проблем.
Партнерот нема што да каже на овој чин,освен да те гушне.
 

ilijev08

Во виното е вистината,а во ракијата е глупоста!
Член од
18 август 2011
Мислења
64
Поени од реакции
16
Па како можеш да бидеш силувана по твоја воља?
ХАхахахахахахахахаххахахахах
--- надополнето: Aug 23, 2011 6:24 PM ---
Да се навртам на темата.Јас искрено би и се налутил доколку го крие тоа од мене долго време,иако доколку било силување тоа претставува траума од детство за неа, така да не би и се налутил или раскинал иако би претставувало шок за мене :)))
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
Знаеш децата знаат да бидат многу сурови и да остават траги кои болат цел живот. Тие знаат да те исмеваат, понижуваат, допираат,казнуваат...Такви траги не се бришат лесно и остануваат во некој дел од мозокот.
Кога ги запознаваат своите тела децата се допираат, се бакнуваат, се обидуваат да одглумат сцена од филм која скришно ја виделе. Ако ти е за утеха тоа често се случува и додека ме чита некој ќе се присети како братучед и/ка го/ја лапал, допирал на интимни места итн милион ситуации. Овој случај е малку отиден во крајност, се надевам дека детето кое го вршело чинот воопшто не ни успеало да „влезе“ во девојчето (големина,цврстина) и да направи поголем проблем.
Партнерот нема што да каже на овој чин,освен да те гушне.
Zavisi od partnerot, ubavo kazano, ama toa e taka za zal ... pa ne se ni sejkava dali vleglo nesto kade i kolku samo znaj deka vleglo i deka pocustvuvala takov dopir :/
--- надополнето: Aug 23, 2011 6:31 PM ---
ХАхахахахахахахахаххахахахах
--- надополнето: Aug 23, 2011 6:24 PM ---
Да се навртам на темата.Јас искрено би и се налутил доколку го крие тоа од мене долго време,иако доколку било силување тоа претставува траума од детство за неа, така да не би и се налутил или раскинал иако би претставувало шок за мене :)))
Jas mislam deka ne bi bil podgotven i deka bi i raskinal po nekoe vreme .
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Доколку израснала во прекрасна личност ( ама баш во секој поглед прекрасна) после таа траума, мислам дека уште повеќе би ја поштувал.
Зошто да и раскине ако таа тогаш имала 4 години а тие 7 години, кого да тепаш а кого да браниш во тој случај?

Родителите не биле свесни за тие игри т.е интересни истражувања на секое човечко битие? Тоа е нормално во тие години но само срамот останува и незгодно е на тоа девојче а богами и да дечките кои го направиле тоа, сигурен сум дека не го заборавиле.
 
W

WildChild

Гостин
Не заебавајте бе!
Деца на 7-8 годишна возраст не знаат што е секс ниту пак силување, а камо ли на 5-6!!!
Ние на улица со количињата игравме до 10 годишна возраст и бевме сеуште Безгриижни деца!
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
не не не, ја мислам Обична и Секси сака да каже дека низ игра имала секс, и подоцна се покајала, као размислила дека не требало така. Подоцна научила дека постои термин Сексуално силување, и она сега мисли дека тоа и се случило и нејзе.
Мое мислење Обична и Секси е дека не си била силувана, него само сексот не ти бил добар.
greska si, procitaj gi site komntari od mene pa vidi i daj konecno mislenje.
 

ilijev08

Во виното е вистината,а во ракијата е глупоста!
Член од
18 август 2011
Мислења
64
Поени од реакции
16
Zavisi od partnerot, ubavo kazano, ama toa e taka za zal ... pa ne se ni sejkava dali vleglo nesto kade i kolku samo znaj deka vleglo i deka pocustvuvala takov dopir :/
--- надополнето: Aug 23, 2011 6:31 PM ---

Jas mislam deka ne bi bil podgotven i deka bi i raskinal po nekoe vreme .

Јас мислам поинаку ,доколку бескрајно и верувам т.е проценам дека девојчето никогаш не ме излагало нема да и раскинам(доколку било поинаку немала ни да има шанса да ми каже) :))) Туку напротив уште повеке ке ја сакам и ке се грижам за неа поради тоа :)
 
W

WildChild

Гостин
Да.
Ако е добра со мене и ако ми каже, јас нема да и раскинам ни под разно, но ако го направи спротивното, тогаш друга приказна... :)
--- надополнето: Aug 23, 2011 6:45 PM ---
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
Јас мислам поинаку ,доколку бескрајно и верувам т.е проценам дека девојчето никогаш не ме излагало нема да и раскинам(доколку било поинаку немала ни да има шанса да ми каже) :))) Туку напротив уште повеке ке ја сакам и ке се грижам за неа поради тоа :)
I da ja sakas oti taa tebe ne ti go napravila toa ...
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Jas mislam deka ne bi bil podgotven i deka bi i raskinal po nekoe vreme .
Можеби грешам, а можеби и не треба да се мешам :) но ти се тоа девојче ? И сега , после многу години го доверуваш тоа на форум, и бараш мислење од машката популација како би изреагирала на такво нешто, сакајќи да ја доловиш реакцијата на твојот дечко ?
Колку и да е љубоморен, заебан, незгоден, не би требало да те напушти. Можеби ќе се налути што си криела до сега, но не и да те напушти. Ќе те разбере и ќе ја сјача довербата во тебе, заради самиот факт што такво нешто искрено му доверуваш токму нему.(секако, ако навистина те сака) Воопшто не размислувај дали тоа да го довериш на некој твој близок(внимавај на кого) истури го тоа од тебе...
само мое мислење. ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom