Шпанска мушичка

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Шишмиш, 23 септември 2011.

 1. Шишмиш

  Шишмиш

  Член од:
  23 септември 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  Здраво!
  Незнам дали има ваква тема, ама јас колку што барав не најдов..
  Прашањето е дали некој има користено шпанска мушичка? Со девојката разгледувавме на страната од валиант производи и ова интересно изгледа ама не сме сигурни дали е добро...
  Ако некој пробал и има искуство слободно нека сподели (во најбрз можен рок :P)
   
 2. Dee_Jay

  Dee_Jay

  Член од:
  5 август 2007
  Мислења:
  3.259
  Допаѓања:
  1.400
  Si slusnal za Placebo effect?
   
 3. аллександар

  аллександар Вечно ненаспан

  Член од:
  5 мај 2006
  Мислења:
  7.155
  Допаѓања:
  2.267
  најпаметно ти е да не се лажеш по тоа.. не биди ко децана на 12 13 години дркајки дома на порничи и замислувајки „еј ке и стаам на оваа другарка шпанска мушичка па ке ја утепам од ебење“ СТОП уште на старт!
  прво и основно скапо е и навистина не се исплати да дадаеш 1000+ денара за такво нешто.
  второ различно влиае на секој организам - викаат дека се става 2 до 3 капки али немора да значи - некому 2 може да му се и многу!
  трето постои опасност со мешањето на алкохол ( зависи кој алкохол ) недај боже последици може да има
  и четврто ко за крај - дефинитвно не е нормално конзумирање на шпанска мушица

  толку од мене а ти размисли си. Ајт!
   
 4. Limp_Bizkit_19

  Limp_Bizkit_19

  Член од:
  30 август 2011
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  41
  Пробај па кажи ни. Ако не пробаш сам, нема да знаеш.
   
 5. Шишмиш

  Шишмиш

  Член од:
  23 септември 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  Прво не сум дете од 12-13 години па да ги мамам другарките да ги утепам од ебенје ;)
  Второ знам колку се реди има упатство
  Трето пишува дека мешањето со алкохол го зголемува дејтвото
  И четврто прашањето беше дали некој пробал и има искуство со тоа, а не чаршиски муабети.

  И да сум слушнал за placebo затоа прашувам дали некој има пробано и навистина осетено нешто.
  :confused:
   
  На pain_killer и Limp_Bizkit_19 им се допаѓа ова.
 6. Dee_Jay

  Dee_Jay

  Член од:
  5 август 2007
  Мислења:
  3.259
  Допаѓања:
  1.400
  Ko deca mu turavme na zenskite vo Pepsi, i to ne 2-3 kapki tuku celo sisence...normalno tie ne znaea, i nitu mu se prisaka niti nisto....PLACEBO!!!!
  Eksperimentirajte be luge, ima miljarda raboti sto ke vi go zgolemat seksualniot apetit, bez da frlate pari za gluposti....
  Eve primer, klecnete se na otvoreno, kaj sto ima sansa da ve vidi nekoj(samo ne policaec oti naebavte :) )....neka puka adrenalinot ;)
   
 7. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.919
  Допаѓања:
  31.151
  Не си прочитал упатство бе, Шпанска мушичка се мачка на пенисот и му се дава на женската да го залапа, и шо појќе го залапува то појќе делува и на крај девојчето е попалено и спремно за секс.
  Испробана работа!
   
  На Vori, Ивaн, Хефест и уште 18 други им се допаѓа ова.
 8. SHANE

  SHANE Др.Акула

  Член од:
  30 април 2008
  Мислења:
  1.453
  Допаѓања:
  853
  Шпанската мушица не се препорачува земање со алкохол или пак земање во време на бременост или доење(не дека е докажано дека постојат несакани појави заради тоа него чисто превентивно).Инаку се зема за жени со намалено либидо.Содржи екстракти од билки(големиот дел го сочинува Гуаране билниот екстракт и некои други екстракти). Шпанската мушица потенцира релаксантно дејство во корпус кавернозум во вагината преку азот моноксид и затоа сексуалната стимулација е еден од условите за функционирањето т.е без сексуална стумулација не очекувај дека ќе има големо дејство.Инаку може да се користат до 15 капки доза до еден сат пред сексуален однос.Несакани дејства колку што знам нема(бидејќи е направена од билни екстракти).
   
 9. Олимпија

  Олимпија Македонија во срцето!!!

  Член од:
  26 март 2008
  Мислења:
  5.604
  Допаѓања:
  9.047
  Ако судам по постовиве и помалце од 12-13 години би ти дала.
  Имаш ЖЕНСКА, значи можеш ти да ја полудиш и без шпанска мушичка....ама треба да знаеш како. Е тоа, се постигнува со отворен муабет. Шпанска мушичка ќе купи секој, ама зарем пред секој сексуален чин ти ќе фрлаш по 1000 денари? Поише ти се исплати да си изнајмиш курва од пред МТВ, која ќе се понаша исто како да си и стаил шпанска мушичка и у ќар си 500 денари.
  Ако не сакаш да читаш и слушаш чаршиски муабети шо к*р отвараш тема?
  Од вакви напалени ку*чови и "фраери", ме фаќа серка.
   
  На Shadow_mkd, Blondi, Pane-G и уште 9 други им се допаѓа ова.
 10. arakenx

  arakenx

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  2.650
  Допаѓања:
  6.098
  230px-Lytta-vesicatoria.jpg

  Од кога инсктите станаа растенија?

  Шпанската мушичка се добива од инсектот погоре на сликата и некои сродни инсекти. Се користи како афродизијак многу многу одамна....и предизвикува иритација на половите органи и нивно полнење со крв....а често предизвикува трајни последици по здравјето.

  Сите хартиени марамици не се Палома
  Секој какао крем не е Еурокрем
  Секои платнени патики не се Старки
  Секој афродизијак не е Шпанска мушица
   
  На Apokalipto му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pelister 2008

  Pelister 2008 Ветеран

  Член од:
  28 ноември 2010
  Мислења:
  1.027
  Допаѓања:
  499
  Озбилно Некој да опиште подетално не дека мислам да употребам но дискутирав во друштво и упорно ми тврдеаа зависело од личноста и дека некои не реагирале на неа.
   
 12. Dimitar171

  Dimitar171

  Член од:
  17 август 2011
  Мислења:
  3.497
  Допаѓања:
  3.493
  океј бе само го интересирало да проба,едно искуство поише..го искаравте страв да му е на човек да праша..Ете ако некој користел нека казе мислам дека повеќето ги интересира:)
   
  На Божино му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Riki_AMG///

  Riki_AMG/// Kajgana's Heroj Ulice

  Член од:
  28 ноември 2010
  Мислења:
  2.680
  Допаѓања:
  1.734
  Глупости, ќе давам со девојката пари за да ми го крени сексуалниот аптетит ова о.О, со 2стотки поминвам закон, зеам една Смедеревка и една Пелистерка, двајцата муабет ова она со винцето и на крајот леташ ;)
   
 14. ТојодТаму

  ТојодТаму

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  1.092
  Допаѓања:
  1.322
  Како го отера поштено ... човек ништо да не праша :tapp:
  И што дека има ДЕВОЈКА?
  Познавам пар што има земено пред да одат на одмор од љубопитност а и зошто да НЕ? Зошто да не се полудат уште толку ???
  Не го познаваш и му судиш!? па може утре со него ќе завршиш :) се бива... мал е светот а уште помала Македонија!
   
  На Bodkin му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.898
  Допаѓања:
  131.745
  Више едно полудување :pos:
  --- надополнето: Sep 23, 2011 10:26 AM ---
  Ко што ми кажуваа, едни дека кога биле во Холандија, во Амстердам и јаделе од оние колачињата со мара, и почнале да се смеат ко зелени сите и од тоа е од тоа е и после им рекла келнерката абе јас по грешка ви донесов од обичните колачиња, не од тие со мара. И овие одма прекинале.

  Пласибо, тарара.
   
  Colt Willcox, NelTu, Spong и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: