Шпанија-Франција |ФИНАЛЕ| 20:00

Mihailovskii

Пензионер
Член од
17 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
9
Шпанија ќе победи....ќе се задоволат французите со сребро...
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Ќе бидам од многу причини за франција несметајќи го нивниот натпревар додека беа во групната фаза кога играа без Паркер и Ноах ... Ако добро забележувате шпанија сета ангажираност ја игра во 3/4 и тогаш се двои резултатот во нејзина корист , мислам дека французите се свесни и ќе одат на злато .
Наваро денес не веруваm да даде повеќе од 15 поени затоа и ќе изгуби Шпанија поздрав !!!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Би сакал и двете репрезентации да изгубат. :icon_mrgr:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Подршка за МАКЕДОНИЈА!!! Се надевам дека ке се вратат со бронза... заслужија медал :)
А што се однесува до Шпанија и Франција се надевам дека ке победи Франција... Топката е округла, во спортот се е можно :)
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Шпанија ќе победи , а и сакам да победи...најдобри се....а ние најнормално одма после нив :D
 
С

сашенко

Гостин
Од досега прикажаното од двете репрезентации за мене Шпанците се подобри.Изненадувања имало и секогаш ке има, ама мислам дека Шпанците нема да дозволат такво нешто во финалето.Играа одлично од стартот и до сега не покажаа многу слабост, против Французите се големи фаворити иако и нивната репрезентација не е за потценување.Би требало да биде возбудлув натпревар, има квалитет и на двете страни, нема да биде којзане колкава разлика на крај сигурен сум во тоа, ке дадат се од себе и двете репрезентации.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
За Франција сум, воа шпанциве ми се одвратни маме им е*бам, посебно Наваро жабата(n)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Шпанија денеска ќе покаже дека не беше случајна онаа победа во втората фаза по групи.Едноставно шампионот се знаеше уште пред да почне,барем јас бев сигурен дилемата беше другиот финалист.Барем да гледаме интересно финале.
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Реално Шпанциве се класа над сите. :) Очекувам тие да го освојат златото.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Златото е веќе освоено, нашите кошаркари ќе го донесат утре во Македонија :D
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Антипатични ми се Французите, во секој спорт така да и покрај тоа што Шпанија стигна до ова финале со победа над нас, сепак би сакал они да го освојат златото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom