Шпанија - Португалија 1/8 финале - 29.06.2010

  • Креатор на темата mercenary
  • Време на започнување

Кој е вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    43
  • Гласањето е завршено на .
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.824
Не се криви ни судиите, криви се тие од ФИФА што сеуште немаат најдено решение за ваквите ситуации. Некој ќе жали сега што е исфрлен поради судиска грешка, а некој едноставно ќе профитира од тоа. Дали било 1 метар, или 1 милиметар, офсајд е, спорна ситуација, и го решава текот на целиот натпревар. Јас да сум сега на местото на Португалија или Англија ќе барам преигрување на натпреварот, па ако се толку јаки Германија и Шпанија, нека ги победат и во натпревар без никакви судиски грешки. Знам дека тоа е невозможно, ама пак, жално е што ова се случува во 21 век.
 
B

Beck's

Гостин
ja ne znam kakva teknologia bi mozelo da sprovede za offsajd situaciite.Ako se misli na toa da se gleda preku snimki,takvi stvari ednostavno fudbalot ne bi bil toa sto e denes.Pa posle pri sekoja situacija igracite bi barale sred natprevar da se proveri dali bilo ili ne bilo offsajd.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Нешто како во НБА, чек да ѕирнам дали е фаул...:pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.824
ja ne znam kakva teknologia bi mozelo da sprovede za offsajd situaciite.Ako se misli na toa da se gleda preku snimki,takvi stvari ednostavno fudbalot ne bi bil toa sto e denes.Pa posle pri sekoja situacija igracite bi barale sred natprevar da se proveri dali bilo ili ne bilo offsajd.
Па такви ситуации во цел натпревар има максимум 5, по 30 секунди прегледување тоа ти е 2ипол минути, никој нема ништо да изгуби за тоа време. Еве синоќа на пример, откога Виља го постигна голот, можеше да се прегледа снимка, ако се е регуларно гол за Шпанија, ако не е топка за Португалија, исто и за натпреварот Англија - Германија. Не знам само ако на Шпанија им се десеше ова дали вака ќе размислувавте сите, или ќе викавте подобро е со видео-технологија, Роналдо педер само вака може да тепа, итн.. Ако се сака се се може, и за ова може да се најде решение, него тебе како фан на Барса нормално е дека ќе ти одговара ова, пошо вие имате највеќе подршка од судиите во ваквите ситуации. :tv:
 
B

Beck's

Гостин
Па такви ситуации во цел натпревар има максимум 5, по 30 секунди прегледување тоа ти е 2ипол минути, никој нема ништо да изгуби за тоа време. Еве синоќа на пример, откога Виља го постигна голот, можеше да се прегледа снимка, ако се е регуларно гол за Шпанија, ако не е топка за Португалија, исто и за натпреварот Англија - Германија. Не знам само ако на Шпанија им се десеше ова дали вака ќе размислувавте сите, или ќе викавте подобро е со видео-технологија, Роналдо педер само вака може да тепа, итн.. Ако се сака се се може, и за ова може да се најде решение, него тебе како фан на Барса нормално е дека ќе ти одговара ова, пошо вие имате највеќе подршка од судиите во ваквите ситуации. :tv:
more za mene isto e,akciite na Barca ili toa sinokesnata ni so pregleduvanje na snimka ne bi mozelo da se dokaze dali e ofsajd ili sto e toa cudo od igra(makar i 1 min pregleduvanje):tv:

inaku za toa deka takvi situacii dali ima 5 ili kolku vikas,veruj 50 mozda se,primer Puyol pri sekoja protivnicka akcija diga raka za offsajd,e aj kazi sea kolku vreme bi se troselo:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Како би видел?
Прегледај го приврзокот 31461
Заебано беше,не треба да го кривиме судијата -.-
(да дадеше Португалија ваков "сомнителен" гол,ќе го кривев..ама вака..мора да го бранам.:pos:)
И не е крив судијата? Аман бе, не ме зезај барем ти...
Па кај треба да стои судијата? Во линија со последниот играч на одбраната, нели? Кој е крив сега?
Него јас ипак сум против воведување на тие прегледи на спорни моменти на сред натпревар, едноставно одзема време и ја успорува играта уште повеќе.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.824
more za mene isto e,akciite na Barca ili toa sinokesnata ni so pregleduvanje na snimka ne bi mozelo da se dokaze dali e ofsajd ili sto e toa cudo od igra(makar i 1 min pregleduvanje):tv:

inaku za toa deka takvi situacii dali ima 5 ili kolku vikas,veruj 50 mozda se,primer Puyol pri sekoja protivnicka akcija diga raka za offsajd,e aj kazi sea kolku vreme bi se troselo:)
Па еден натпревар ќе се игра 150 минути. :) А Пујол секогаш дига рака за офсајд, ама противниците кога играат против Шпанија и Барселона прават максимум по 3-4 противнички напади, и во тие има по една сомнителна ситуација, ете виде и Португалија синоќа колку имаше. :)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
more za mene isto e,akciite na Barca ili toa sinokesnata ni so pregleduvanje na snimka ne bi mozelo da se dokaze dali e ofsajd ili sto e toa cudo od igra(makar i 1 min pregleduvanje):tv:

inaku za toa deka takvi situacii dali ima 5 ili kolku vikas,veruj 50 mozda se,primer Puyol pri sekoja protivnicka akcija diga raka za offsajd,e aj kazi sea kolku vreme bi se troselo:)
Па може како во тенисот, по 3 challenges по полувреме за секој тим и решена работа.:)
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Какво уништување на фудбалот бе?
Што се уништи во НБА или во тенисот со воведувањето репетиција??? НИШТО

И нормално нема на секоја подигната рака да има репетиција туку на секоја ситуација што судијата ја смета за спорна
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Какво уништување на фудбалот бе?
Што се уништи во НБА или во тенисот со воведувањето репетиција??? НИШТО

И нормално нема на секоја подигната рака да има репетиција туку на секоја ситуација што судијата ја смета за спорна
И тогаш ќе биде исто, можеби нема да има големи офсајди, ама ситните како оној вчера ќе си останат. Зошто е премногу тешко да се досуди, а едвај се гледа. Баш да беше некој од вас, гарантирам немаше да досуди и ќе јадевме гомна тука на форум, како е глуп...:icon_lol:
 
M

mercenary

Гостин
И не е крив судијата? Аман бе, не ме зезај барем ти...
Па кај треба да стои судијата? Во линија со последниот играч на одбраната, нели? Кој е крив сега?
Мислам дека тоа е дело на Морати и Интер треба да се пратат во Сериа Ш2Б.:smir:
Не,сериозно..судијата е крив ама мене ми одговара грешката.:pos:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
И тогаш ќе биде исто, можеби нема да има големи офсајди, ама ситните како оној вчера ќе си останат. Зошто е премногу тешко да се досуди, а едвај се гледа. Баш да беше некој од вас, гарантирам немаше да досуди и ќе јадевме гомна тука на форум, како е глуп...:icon_lol:
Па баш за тие малите офсајди, топка дали ја поминала линијата или не(англија) и други спорни ситуации кога ни помошникот ни главниот не се сигурни
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
И не е крив судијата? Аман бе, не ме зезај барем ти...
Па кај треба да стои судијата? Во линија со последниот играч на одбраната, нели? Кој е крив сега?
Него јас ипак сум против воведување на тие прегледи на спорни моменти на сред натпревар, едноставно одзема време и ја успорува играта уште повеќе.
Дечки што ти е со аватарот ... Да не си и ти толку брадест ?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Иначе стариов со брадава ти е од една англиска серија заборавив како се викаше ептен беше смешна на алфа ја даваа :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom