Чувства кон "Дроља" или "Дрољ"

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Дали сте имале чувства некад кон некоја шо е позната дека е дроља?
Исто и за женските...дали сте имале чувства кон некој дроЉ (сеа ми текна изразов за мушка курва :))
Значи...ете почнувате да се забављате со некоја цура којашто сите ја знаат дека е лесна и дроља. И вие го знаете тоа. Но ете полека полека почнува да ви се допаѓа таа особа. Почнувате да се заљубувате. Паралелно се мота со други (ко и обично).
Машки...дали ви се случило некад ова?
Жени....дали сте се заљубиле у некој ептен фраер шо дупи секоја вечер различна цура? Почнувате да чувствувате нешто према таквиот тип...а и он према вас. Ќе ве нервира тоа да е не само ваш. Ќе се обидете да го промените тоа кај него или го баталувате?
Мене лично досега само еднаш ми се има случено да цура која е од тој тип да идам со нејзе. Врската почна на заебанција. Ја знаев каква е и не се замарав со чувства. Ама па се случи обратно. Цурава ме засака. И ми посветуваше внимание и нежности. Не својствено за неа пошо не ја знам ко таква. Искрено ми стана драга и мила. И си реков...ајде бе шо ма везе шо зборат сите...може ја стварно и се свиѓам и ќе се промени. Сепак...добро е шо не се заљубив повеќе...навреме видов дека е таква каква шо е и прекинав со нејзе.
Што да се прави форумџии...кога на некоја цура или тип им е лепната етикета дека се дрољи!...Дали би им дале шанса и на нив...а и на себе?
Имате ли вие некое слично искуство?
Повелете...
Have a nice posts...and have a nice shmek this weekend ;)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
Whookers, midgets and aliens are people too!
Стварно, се кажува реченицава...

I stole it from Ada *evil_laugh*!
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
855
не барем досега такво нешо не ми се десило а и самиот избегавам било каков контакт со такви ... така да мислам ни во иднина нема основа да ми се случи

оф топик: дроЉ :vozbud:хахахахахахаха:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Шмеки закон си :helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
Мене лично досега само еднаш ми се има случено да цура која е од тој тип да идам со нејзе. Врската почна на заебанција. Ја знаев каква е и не се замарав со чувства. Ама па се случи обратно. Цурава ме засака. И ми посветуваше внимание и нежности. Не својствено за неа пошо не ја знам ко таква. Искрено ми стана драга и мила. И си реков...ајде бе шо ма везе шо зборат сите...може ја стварно и се свиѓам и ќе се промени. Сепак...добро е шо не се заљубив повеќе...навреме видов дека е таква каква шо е и прекинав со нејзе.
Што да се прави форумџии...кога на некоја цура или тип им е лепната етикета дека се дрољи!...Дали би им дале шанса и на нив...а и на себе?
Имате ли вие некое слично искуство?
Повелете...
Have a nice posts...and have a nice shmek this weekend ;)
Болдот. Сине, таа не те засакала, само сторила се` што е во нејзина моќ да паднеш на колена, зашто не смее некој неа да не ја сака.

Сум се мафтал со вакви девојки, ме привлекуваат особено, заради нивната слободоумност, широкогледост, и нивната желба да вкусат што повеќе од животните плодови. Потоа последниов дел се испотавува како не толку фасцинантен, бидејќи желбата за вкусување плодови погрешно сум ја разбрал.

Anyways, трпението кон девојките не ми е најјака страна, па и да се случи некоја хемија низ глава од старт, брзо продолжувам понатаму... :toe:
 

МнмлЧупе

Форум зависник
Член од
9 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
6
Епа финтата е шо машко да е дрољ скоро никој не придава значење и го прат пичкариште или клецкач - а другите машки му завидват (не сите ама голем дел), а женско ако е дроља боже пази има цел град да ја збора :) (искрено и за зборање е) Ама па зш машките не ги зборат туку само женските? :pipi:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
Епа финтата е шо машко да е дрољ скоро никој не придава значење и го прат пичкариште или клецкач - а другите машки му завидват (не сите ама голем дел), а женско ако е дроља боже пази има цел град да ја збора :) (искрено и за зборање е) Ама па зш машките не ги зборат туку само женските? :pipi:
Нека фати сифилис, и сними го ко комшијата твој Грао како ти признаа на телефон, и ќе видиш дали е пичкариште во позитивна насока. :icon_lol:
 

МнмлЧупе

Форум зависник
Член од
9 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
6
Нека фати сифилис, и сними го ко комшијата твој Грао како ти признаа на телефон, и ќе видиш дали е пичкариште во позитивна насока. :icon_lol:
Хахахаааа браво :):) леле бе Граво "славен" стана низ цела Македонија. :pos:Сите го научија. Иначе немам никој таков за да го снимам :) и не дај боже да имам пу пу скраја да е! Хахааа уште Граво да е пичкариште :icon_lol: и скокам главечки в Драгор. :kajg:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.692
Поени од реакции
2.355
Јас досега никогаш не сум се заљубила во такви(да не заречам), а и не ме привлекуваат некако. Додека на цел град им е чест шо не муват со тој некого, мене ми е глупо шо тој на некој начин манипулира со сите.
А,тие дрољите(и машки и женски) можат да се променат, затоа што вечно не остануваат такви, еден ден ќе се најде некој/а во кој/а ќе се заљубат и одеднаш ќе станат чесните луѓе ..
 

МнмлЧупе

Форум зависник
Член од
9 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
6
Јас досега никогаш не сум се заљубила во такви(да не заречам), а и не ме привлекуваат некако. Додека на цел град им е чест шо не муват со тој некого, мене ми е глупо шо тој на некој начин манипулира со сите.
А,тие дрољите(и машки и женски) можат да се променат, затоа што вечно не остануваат такви, еден ден ќе се најде некој/а во кој/а ќе се заљубат и одеднаш ќе станат чесните луѓе ..
Да и јас мислам дека можат да се променат ко ќе се заљубат, ама чесни? Не вервам дека некогаш ќе можат да речат дека се чесни, имајќи го предвид своето минато... Знајш како е тука - еднаш ти излезе името и носи си го, без разлика дали навистина ќе се промениш или не... Жално ама вистинито :toe:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.692
Поени од реакции
2.355
Да и јас мислам дека можат да се променат ко ќе се заљубат, ама чесни? Не вервам дека некогаш ќе можат да речат дека се чесни, имајќи го предвид своето минато... Знајш како е тука - еднаш ти излезе името и носи си го, без разлика дали навистина ќе се промениш или не... Жално ама вистинито :toe:
мислев на нив, тие ќе се мислат наеднаш дека се чесни луѓе,и одма пу пу не се важи минатото. Ние ќе ги знаеме како такви,но најчесто ќе викаме: Eeej види порано каков/каква беше,а сега колку ја/го сака, колку има убава врска.
 

МнмлЧупе

Форум зависник
Член од
9 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
6
мислев на нив, тие ќе се мислат наеднаш дека се чесни луѓе,и одма пу пу не се важи минатото. Ние ќе ги знаеме како такви,но најчесто ќе викаме: Eeej види порано каков/каква беше,а сега колку ја/го сака, колку има убава врска.
Абе тие можат да кажват и да мислат шо сакат ама ако никој не го дели нивното мислење џабе му е... Ние можи ќе речиме така ама па ко ќе се подзамислиш ќе си речиш зш баш сеа да се смени? Јас ако имам таков дечко (не дај боже) никогаш нема да му вервам дека е сменат и секогаш ќе постои сомнеж во мене... Ќе си се прашам зш баш за мене да се има сменато? :icon_conf
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Жени....дали сте се заљубиле у некој ептен фраер шо дупи секоја вечер различна цура? Почнувате да чувствувате нешто према таквиот тип...а и он према вас. Ќе ве нервира тоа да е не само ваш. Ќе се обидете да го промените тоа кај него или го баталувате?
Дали би им дале шанса и на нив...а и на себе?
Имате ли вие некое слично искуство?

Мене ме привлекуваат машките дрољи. А сеуште неоткриен феномен зашто. :vozbud: Секако можеби и заради самиот факт дека не е мој и дека никогаш нема да биде само мој. Бидејки ако не е така нема да биде интересен :vozbud: ...
Ми се има случено да се заљубам во машка дроља, и тоа беше моја една огромна грешка бидејки типот сакаше со една другарка моја, па ај не му успеа со таа проба со најдобрата. Секако му покажав која е предноста да си женско и искочив (а и нешто повеќе) со негов најдобар другар што одамна ме привлекуваше (и тој машка дроља :vozbud:). Од тогаш не го видов повеќе, а и слушам дека гордоста му е нарушена и намалил малце со лудориите.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.136
Поени од реакции
161
Samoto toa so on e Дрољ mi sozdava odbivnost kon nego. Ne mozam si dozvolam da zasakam nekoj takov i sekoj den zivotot da mi bide pekol, da me vara so koja ce stigne. Takvite ne se menuvaat, dzabe ke se nadevas deka mozis da promenis nekoj, toj sto si e takov si ostanuva takov cel zivot.
 
С

Спенсер

Гостин
Sum nemal,nemam i ke nemam rabota so drolji :toe:
пу пу...не речи двапати...

него,можеби стврно да се заљубиш и некоја дроља, но ке си речеш: сите ја знаат оваа како дроља,како сега да бидам со неа....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom