Чувства кон "Дроља" или "Дрољ"

Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
сум немала таква врска досега не верувам и дека ќе имам само со тоа што знам дека е таков ми е одбивен и не се маткам со такви колку и да е привлеќен убав знам дека само јас би била повредена не би ме почитувал ни ништо
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Секој „дрољ“, како всушност и секое машко створење - може многу лесно да се откаже од „занаетот“, доколку се заљуби како што треба. Истото важи и за дрољовите од женскиот род. Не верувам дека има такви кои се испрограмирани да скокаат од еден на друг, па би им било проблем да бидат во моногамна врска, доколку најдат некој за кој веруваат дека го заслужува тоа.
А за муабетите низ град никогаш не ми било гајле. И за мене доволно имало, па не гледам дека тоа ми е пречка за да сум во нормална врска...
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Мене ме привлекуваат машките дрољи. А сеуште неоткриен феномен зашто. :vozbud: Секако можеби и заради самиот факт дека не е мој и дека никогаш нема да биде само мој. Бидејки ако не е така нема да биде интересен :vozbud: ...
Ми се има случено да се заљубам во машка дроља, и тоа беше моја една огромна грешка бидејки типот сакаше со една другарка моја, па ај не му успеа со таа проба со најдобрата. Секако му покажав која е предноста да си женско и искочив (а и нешто повеќе) со негов најдобар другар што одамна ме привлекуваше (и тој машка дроља :vozbud:). Од тогаш не го видов повеќе, а и слушам дека гордоста му е нарушена и намалил малце со лудориите.
Епа и мене ме привлече еден дрољ порано,ама курвариштето се измува со мојата најдобра другарка па после тоа ми се пушташе мене и го корпосав, а цела година бев зацапана во него:kesa::tapp: сега веќе сум стара да се заљубувам :icon_lol: тоа беше во средно. Не ми се допаѓаат таков вид на мажи повеќе сакам неискусни а поможност невини мажи и си најдов еден таков:vozbud: а и ми се свиѓа многу:wub:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Nikad ne me privlekuvale takov tip na maski...bas nikad:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Чувствата кон дрољ(ата) можда ќе избледат и заминат, но засокагаш ќе ти остави in his/her loving memory едно, а може и повеќе STD's. :wub:
 
Член од
29 април 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Никогаш не сум се заљубила во некој дрољ од проста причина што ете едноставно не ми се предизвик такви "лесни" типови шо се прават мангупи демек можам секоја да ја имам, бла бла бла...А имам еден другар се зацапа по една таква типка и сите од друшо му велат абе немој со неа,а овој им вели абе само за една вечер.Ама вечер за вечер си се ожени со неа и не им е лошо си имат дечиња,типката си се прибра....:toe:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Никогаш не сум се заљубила во некој дрољ од проста причина што ете едноставно не ми се предизвик такви "лесни" типови шо се прават мангупи демек можам секоја да ја имам, бла бла бла...А имам еден другар се зацапа по една таква типка и сите од друшо му велат абе немој со неа,а овој им вели абе само за една вечер.Ама вечер за вечер си се ожени со неа и не им е лошо си имат дечиња,типката си се прибра....:toe:
Е тебе или мене е дојде да ни каже шо праи она со колегите на работа у WC. Но, од друга страна, се додека сопругот и е задоволен и не знае, и мисли дека е верна... одлично. Само што тие работи се интересни за комшиските детективки, кога тогаш ќе ја фатат на дело.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Не ме занима етикетата што некој ја носи во град, зошто од лично искуство поголеми дрољи се оние за кои помалку се збори. И незнам зашто али последниве 6-7 месеци само по такви - Ќути си дупи си ама што стигнеш - фаци се летнуем. Да редовно ми се дешава да летнам по такви дрољови али среќа што лесно ги бришам од глава.. Ако сум повредена си се одмаздуем и продужуем понатака.. Се е по заслуга нели.. Ако не заслужува да го памтам зашто да го памтам? Затоа неможам да кажам дека сум се заљубила баш ама ми се има десено многу да се приврзам кон такви
 
M

MIL

Гостин
пу пу...не речи двапати...

него,можеби стврно да се заљубиш и некоја дроља, но ке си речеш: сите ја знаат оваа како дроља,како сега да бидам со неа....
Otvaram oci koa gledam so fakam zatoa nema sansa da pogresam,zasto posle da patam vo zivotot ? :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom