Чернобил и Припјат

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
а кај нас има ли нуклеарна база? знам дека има во бугарија, па ако таа пукне ко во чернобил готови сме и ние !
кај нас сеуште нема нуклеарна база затоа што треба мн пари да се направи и одржува...а во бугарија ако не се лажам прават нова затоа што онаа била со застарена техника и опасна...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.298
Поени од реакции
10.864
Ќе ја воскреснам темава. Бил некој натаму? Информации, нешто...?

Не сум бил, ама имам намера да одам до првото наведено ѓубре во чест на 4-те прсти што ги имам заради него (n)
 
A

AnFem

Гостин
Значи слабо авантуристи на форумов. :)
Мислите ли дека е безбедно да се остане во градот 2-3 дена?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.047
Ne e preporaclivo.
Barem vo slednive 60-75 godini minimuN
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.995
Ќе бидеш среќна ако завршиш со трета цицка,седи си таму 2-3 дена и ќе се вратиш со еден морски специјалитет у организмот.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.929
Поени од реакции
2.225
кај нас сеуште нема нуклеарна база затоа што треба мн пари да се направи и одржува...а во бугарија ако не се лажам прават нова затоа што онаа била со застарена техника и опасна...
Нема ништо опасно. Нуклеарката во Бугариja е може би наjпроверуваната централа во Европа и е минало многу тестови за безбедност. Изградбата на нова е сосем друга тема и нема ништо обшто со безбедноста на старата..
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Не сум бил, ама имам намера да одам до првото наведено ѓубре во чест на 4-те прсти што ги имам заради него (n)
Сериозен си или зезаш?

Ќе бидеш среќна ако завршиш со трета цицка,седи си таму 2-3 дена и ќе се вратиш со еден морски специјалитет у организмот.
Ne e preporaclivo.
Barem vo slednive 60-75 godini minimuN
После Грујо пензија ќе ти даде за трета цицка.:pos:
Ако не грешам има туристи, воопрочем некој постари жители се вратија да живеат таму. А и ене гледам колку галерии излегоа од таму па никој фотограгф не се врати со Рак. Само околу Реакторите има забранета зона, таму веќе со тешки скафандери. А и не мора да идете до таму ако не ви се брза почекајте уште малце, Македонија со какво темпо се празни што бетарот ОВА ќе биде.


Бонус: http://www.chernobylzone.com.ua
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.001
Поени од реакции
4.894
Значи слабо авантуристи на форумов. :)
Мислите ли дека е безбедно да се остане во градот 2-3 дена?
Од цела Украина убавини (Киев,Симферопол,Карпати ) зошто мора хаварии да се гледаат ??/ а лично за посета би го посетил кога не би остало ништо друго за посета во Украина ;)
 
A

AnFem

Гостин
Од цела Украина убавини (Киев,Симферопол,Карпати ) зошто мора хаварии да се гледаат ??/ а лично за посета би го посетил кога не би остало ништо друго за посета во Украина ;)
Секој со своите желби, нели?

Гуглав малку и наидов на информација дека имало и хотел среде Чернобил(има и туристи кои одат таму). А што вика Хип Хоп, на местото има и жители.
 
На врв Bottom