Чао НАТО, Русиjа не чека!

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
И додека ние се мислевме,мислевме,мислевме и продолжуваме да се мислиме,Грците веќе се си осмислија онака како што треба па употребија блеф или финта Г6 како што требаше ние да употребиме:

Грција одлучи да купи 420 руски тенкови во наредните 15 години, соопшти грчкото Министерство за одбрана. Купопродажниот договор е во висина од 1,2 милијарди евра. Предвидено е грчкиот премиер Костас Караманлис да ја посети Русија на 18 декември и на средба со Владимир Путин да разговара за купувањето тенкови или правењето фабрика во Грција.

Погодувате кој став ќе го завземи Русија сега?Е,па нека погодуваат и преговарачите за името а богами и целиот Македонски народ после вака поразителните вести верувам за сите Македонци.:(
Нас ништо немаше да ни смени, ако се свртевме кон Русија, со оглед дека браќата Срби и Грци би сакале да не делат.

А што финта Г6 требаше ние да употребиме? Да купиме 840 руски тенкови? Ете сето оружје што се купи во 2001 беше од Русија, па?

Искрено таа војна затоа и ја загубивме, да купевме Апачи наместо MI-24, каква порака ќе беше за учкиве тоа, ќе му беше страв да му се опулат, не пак да пукаат по нив.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Нас ништо немаше да ни смени, ако се свртевме кон Русија, со оглед дека браќата Срби и Грци би сакале да не делат.

А што финта Г6 требаше ние да употребиме? Да купиме 840 руски тенкови? Ете сето оружје што се купи во 2001 беше од Русија, па?

Искрено таа војна затоа и ја загубивме, да купевме Апачи наместо MI-24, каква порака ќе беше за учкиве тоа, ќе му беше страв да му се опулат, не пак да пукаат по нив.

а ние додека мислевме , смисливме и си ја посетивме кина
сега да се испуши лулата на мирот
малку да се поклониме на буда
и повторно ќе си го имаме големиот брат
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Нас ништо немаше да ни смени, ако се свртевме кон Русија, со оглед дека браќата Срби и Грци би сакале да не делат.

А што финта Г6 требаше ние да употребиме? Да купиме 840 руски тенкови? Ете сето оружје што се купи во 2001 беше од Русија, па?
Искрено таа војна затоа и ја загубивме, да купевме Апачи наместо MI-24, каква порака ќе беше за учкиве тоа, ќе му беше страв да му се опулат, не пак да пукаат по нив.
Mi-24 беа Украински,а учките вадеа бели знамиња само штом ќе го видеа оти знаеа добро како Апачите истовремено сами паѓаат во Албанија на пример :) ,требаше пред неколку месеци да ја подзамолиме Русија да инсталира антиракетен штит во Македонија,како пандан на штитот што сакаат САД да го инсталираат во неколку ЕУ земји,тоа како финта Г6.


а ние додека мислевме , смисливме и си ја посетивме кина
сега да се испуши лулата на мирот
малку да се поклониме на буда
и повторно ќе си го имаме големиот брат
Tокму затоа Кина започна и практично да ја применува референцата пред нашето уставно име,на пример при изборот на МИС,што не беше случај досега.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
не абц
тоа беше начин на изразување
дојдете да се помириме , да ви објасниме кој е главен, да се поклониме пред буда , да размениме повторно камите
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
не абц
тоа беше начин на изразување
дојдете да се помириме , да ви објасниме кој е главен, да се поклониме пред буда , да размениме повторно камите
Mислиш ли дека подобро би било "чао НАТО - Кина не чека"?,иако според некои сознанија и не не чека баш толку многу.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
abc
многу те сакам
арно ама политиката е ....а
 
N

n/a

Гостин
Gaf do gaf...
paaaa...odmor malku be decki...aman :baeh:
Lonacot se isplasil 17god. od koga srbite i grcite objasnija i na praksa deka Makedonija ne sakaat da ja delat...
Onoj ke kupuval tenkovi od Grcija...
Goca pushi lulinja na mirot (kao veliki poglavica Nervozna Skvo) so kinezite...
ABC definitivno se razocaral u evreite posto gi odbile negovite uslugi i sega saka da se prodade na rusite...:pos2:

pozitivna nula...se ukupno!
De be malku mir u kukja...:vozbud:
I nekoja pametna konstatacija u megjuvreme...ako moze,ve molam.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
ѕевсе
србијанска главо
памет од тебе ли да земаме



п.с. попаметна констатација здравје
 
Член од
4 август 2007
Мислења
113
Поени од реакции
0
Не се ли интегрирате в НАТО и ЕС б'рзо нема да ви чака Русија а АлМаКос.
 
Член од
14 март 2006
Мислења
13
Поени од реакции
1
vibam muabetot... tibam nato, tibam rusija, tibam grcija...
aj da peeme...
Nato, Nato moe zlato
bas bi sakal jas.. treba so ljubov da gi osvoime:)
iako neznam dali e vistinskoto resenie, znaete bugarcistata se veke tamu a znaeme deka tie sekogas ja imat sposobnosta da ja izberat pogresnata strana (od odbranben-voen aspekt)
vibam bugarite...
 
Член од
4 август 2007
Мислења
113
Поени од реакции
0
vibam muabetot... tibam nato, tibam rusija, tibam grcija...
aj da peeme...
Nato, Nato moe zlato
bas bi sakal jas.. treba so ljubov da gi osvoime:)
iako neznam dali e vistinskoto resenie, znaete bugarcistata se veke tamu a znaeme deka tie sekogas ja imat sposobnosta da ja izberat pogresnata strana (od odbranben-voen aspekt)
vibam bugarite...
Стара ти е информацијата.Вече ни смениха С'рбите.За 10години изгубиха повече вони от нас за100.:helou: :helou: :helou:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Дезинформација,Србите официјално немаат изгубено ни една војна барем засега на своја територија,дури ни НАТО немаше стискаец да ги нападне со пешадија,па се вадеа на некакви закани,бомбардирања од воздух и слични некакви закани ама по копно како што практично се признава и капитулација на одредена земја никој не ја нападнал Србија подолго врме.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Дезинформација,Србите официјално немаат изгубено ни една војна барем засега на своја територија,дури ни НАТО немаше стискаец да ги нападне со пешадија,па се вадеа на некакви закани,бомбардирања од воздух и слични некакви закани ама по копно како што практично се признава и капитулација на одредена земја никој не ја нападнал Србија подолго врме.
Problemot e sto ni edna ne ja ni dobile, definitivno toa mnogu gi frustrira, a kako gi dal Gospod, potoa gnjavat se naokolu do besvest.....mnogu zborat i pravat gluposti...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Problemot e sto ni edna ne ja ni dobile, definitivno toa mnogu gi frustrira, a kako gi dal Gospod, potoa gnjavat se naokolu do besvest.....mnogu zborat i pravat gluposti...
Па за тоа си во право,дури и битката за Вуковар иако се фалеа дека ја добиле,практично ја изгубија со оглед дека градот денес си е во Хрватска како и пред војната.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom