Чао НАТО, Русиjа не чека!

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Никогаш Русија не правела некому да помогни, се си правела за своја цел, наивни се сите кои веруваат во се словенство.

Се чудам зошто десно (конзервативно) настроениве форумџии сите вртат накај Русија т.е. против Америка? Ако тераш накај Русија, одиш во прегратките на Србија. А некој одат и чекор понатаму дури и во социјализам-комунизам завлегуваат со Чавез, Ел Президенте...

Од друга страна цело време му се обраќаат на левиве со комуњари... !?!

Што е финтава не разбирам?

Финтата е во тоа што комунизмот е вештачка творба на империјализмот со цел да се запрат галопирачките новоформирани Руски капиталистички фабрики кој обилувале со ефтина работна снага и представувале голема опасност за Ротшилд,Рокфелер и слични на нив,само ти си мал и не разбираш некои работи.:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ама исто така треба да се постави прашањето..Дали ние имаме што да им понудиме на Русите...бидејќи и тие имаа доволно време за маневрирање и опипување на Американските стратешки потези,а ете сепак ништо конкретно не направиле да покажат некоја симпатија кон Македонија,имам впечаток дека сме игнорирани ..како и многу порано историски гледано Русија не прескокнувала.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ама исто така треба да се постави прашањето..Дали ние имаме што да им понудиме на Русите...бидејќи и тие имаа доволно време за маневрирање и опипување на Американските стратешки потези,а ете сепак ништо конкретно не направиле да покажат некоја симпатија кон Македонија,имам впечаток дека сме игнорирани ..како и многу порано историски гледано Русија не прескокнувала.
Toa беше поради сервилноста кон НАТО да ја нападне Србија од копно за што Русите веќе воспоставија дека ние бевме најмалку виновни.
 
N

n/a

Гостин
Финтата е во тоа што комунизмот е вештачка творба на империјализмот со цел да се запрат галопирачките новоформирани Руски капиталистички фабрики кој обилувале со ефтина работна снага и представувале голема опасност за Ротшилд,Рокфелер и слични на нив,само ти си мал и не разбираш некои работи.:)
Ti pak a?
Aj pomoz Bog...:toe: valjda ke ti projde...:tapp:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Никогаш Русија не правела некому да помогни, се си правела за своја цел, наивни се сите кои веруваат во се словенство.

Се чудам зошто десно (конзервативно) настроениве форумџии сите вртат накај Русија т.е. против Америка? Ако тераш накај Русија, одиш во прегратките на Србија. А некој одат и чекор понатаму дури и во социјализам-комунизам завлегуваат со Чавез, Ел Президенте...

Од друга страна цело време му се обраќаат на левиве со комуњари... !?!

Што е финтава не разбирам?
Dali gledash sto pishish?! Ako odish na kaj Rusija odish kon Srbija.:tapp:
Gledam slabo citash istorija i slabo razbirash, koj e kriv za celava situacija na Balkanot so albanskiot terorizam, koj mu dava do den denes podrska i najmnogu pritiznuvat za nezavisno Kosovo? Da Amerika.
Go gledash li crvstiot stav na Rusija za ne i zatoa dosega nemat dobieno nezavisnost, Rusija indirektno bez nie da go svatime go brani nashiot stav so NE za nezavisno Kosovo.
Putin dobro rece na vladata da ne skokat najmnogu za nezavisno Kosovo i prvi da priznavat zosto posle istoto nas ke ne najdi.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Aко не нема веќе снајдено,со оглед на тоа дека и оваа влада некако многу врти на страната од САД.:)
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
македонија се наоѓа во неутрална позиција
политички оправдано
русја си брка интереси
нато свои
еу паѓа во кома
и да се разбереме
демократијата е само политичка пропаганда
исто како комунизмот

г 8 прават што сакаат
во прашање е нов поредок

сценаријата се толку провидни
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
македонија се наоѓа во неутрална позиција
политички оправдано
русја си брка интереси
нато свои
еу паѓа во кома
и да се разбереме
демократијата е само политичка пропаганда
исто како комунизмот

г 8 прават што сакаат
во прашање е нов поредок

сценаријата се толку провидни
Kade sme vo neutralna situacija, koga vikame prvi ke priznaeme Kosovo sto ke znaci katastrofa za Makedonija.
Izgleda tolku mozi vladata da si ja bira nadvoreshnata politika, tuku nekoj drug ja bira za nas.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Kade sme vo neutralna situacija, koga vikame prvi ke priznaeme Kosovo sto ke znaci katastrofa za Makedonija.
Izgleda tolku mozi vladata da si ja bira nadvoreshnata politika, tuku nekoj drug ja bira za nas.
Викаат а не викаме,тоа е суштинската разлика а единствениот проблем е што кога викаме ние владата мува не ја лази,наместо да се тресе од нашето "викање".
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
било кој да ја бира надворешната политика
македонија може да поентира
немој да мислиш дека македонските политичари се наивни
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
било кој да ја бира надворешната политика
македонија може да поентира
немој да мислиш дека македонските политичари се наивни
Напротив,не се воопшто наивни,тие гледаат најпрво да ги задоволат своите лични интереси и мегаломански апетити при тоа се служат до перфекција со дволични изјави дека работат само за интересите на својот народ кој во случајот е Македонски.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
било кој да ја бира надворешната политика
македонија може да поентира
немој да мислиш дека македонските политичари се наивни

ne se naivni....zamasteni im se MALKU MNOGU MOZOCITE so PUTEROT koj veke 20 godini im go mackaat na glava...................a FYR-ovcite .....BLEJAT PO FORUMI....duri i toa bleenjeto im e rastimano...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.332
Поени од реакции
18.200
Dali gledash sto pishish?! Ako odish na kaj Rusija odish kon Srbija.:tapp:
Gledam slabo citash istorija i slabo razbirash, koj e kriv za celava situacija na Balkanot so albanskiot terorizam, koj mu dava do den denes podrska i najmnogu pritiznuvat za nezavisno Kosovo? Da Amerika.
Go gledash li crvstiot stav na Rusija za ne i zatoa dosega nemat dobieno nezavisnost, Rusija indirektno bez nie da go svatime go brani nashiot stav so NE za nezavisno Kosovo.
Putin dobro rece na vladata da ne skokat najmnogu za nezavisno Kosovo i prvi da priznavat zosto posle istoto nas ke ne najdi.
Да, одиш со Србија и не само со Србија туку и со Грција. А тие си имаат свои планови со Македонија. Кој наш став за НЕ за независност?
Од каде тоа дека нашиот став треба да биде НЕ за независност за Косово?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Да, одиш со Србија и не само со Србија туку и со Грција. А тие си имаат свои планови со Македонија. Кој наш став за НЕ за независност?
Од каде тоа дека нашиот став треба да биде НЕ за независност за Косово?
Па ако се соочиш со реалноста,доколку кажеш ДА за Косово,во блиска иднина треба да кажеш и ДА за една поинаква Македонија одколку оваа што ја познаваш.Токму затоа и Србите на Косово не сакаат да кажат ДА за независна држава.Или си мислиш дека овие Албанци се поинакви?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom