Цртани филмови од детството

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.988
Поени од реакции
188
Даааа...цело време го гледав.Ама многу е морбиден некако бе.Имав отпосле кошмари.Ама неможев да не го гледам.Премногу е интересен.Се секавам на една епизода кај шо Le Piaf свиреше нешто на гитара,па се се измеша некако и стана како илузија.Несватливо за мене,сум бил пет години...
А се секавате ли на Баљум Баљум...:pos2:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Еееее да! Баљум Баљум ми бил најзакон цртан. Само него сум го гледал. Памтим имав едно 3-4 касети од него
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Баљум Баљум, Пилето :) и Балтазар ми беа омилени :)
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Овој цртан и Мечето Ушко највеќе ги гледав . И понекогаш кога ќе го фатев на прва Пожарникарот Сем :):) ЕЕЕее коа сме биле копишљаци , наубави денови . :D
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.309
Поени од реакции
4.953
Ме вративте 10 години назад преку цртаниве. Ги обожавав сите, посебно жолтото пиле кога се нервираше ми го разведруваше денот. :)

Еве го и професорот Балтазар

[media]http://www.youtube.com/watch?v=dZMztkXlsMc[/media]
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Хехехе Балтазар е веќе наука Декстер во минатото:)
Иначе Баљум Баљум е познат како La Linea има мислам 5 DVDа со цртани
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
506
еј!го обожавав!и пиле е?!?зарем јас цел живот сум живеел во заблуда дека е шатче!
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Лееее закон.. ко мал мн го глеав.. сеа ке е убијам од глеање хехеехехех
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
штотуку ми текна :pos:
а ви текнува ли на д уан енд онли ГРАШКОВЦИ , ај некој ако најде од нив нешто нека стаи.
исто така во овој момент ми текна на ДР. ГЛОБИЛ , пред некое вребе пробував да најдам нешо од ремек делово но залудно.
ми текнува и на оној на телма со Лошко шо сакаше да биде султан, место султанот и слугата му Абдула и уште на миљон други може да ми текне, тоа беа цртани, а не сеа овие на картун нетворк шо ги даваат (има исклучоци се разбира). апел до кабловската ми: СТАВЕТЕ БУМЕРАНГ !
 
M

**MEMORY**

Гостин
Кога и да го видам аватарот на точкест ми текнува на Ле Пјаф. Со Баљум Баљум ми беа најфаци на времето.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
840
Поени од реакции
80
штотуку ми текна :pos:
а ви текнува ли на д уан енд онли ГРАШКОВЦИ , ај некој ако најде од нив нешто нека стаи.
исто така во овој момент ми текна на ДР. ГЛОБИЛ , пред некое вребе пробував да најдам нешо од ремек делово но залудно.
ми текнува и на оној на телма со Лошко шо сакаше да биде султан, место султанот и слугата му Абдула и уште на миљон други може да ми текне, тоа беа цртани, а не сеа овие на картун нетворк шо ги даваат (има исклучоци се разбира). апел до кабловската ми: СТАВЕТЕ БУМЕРАНГ !
аууу :pos: кај ти текна др.глобил :pos: лее тој цртан..ЗАКОН.. пилето исто ми беше мн смешно кога се нервираше :pos:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Многу ме нервираше цртанов, ама го гледав бидејќи имаше само МТВ1 и 2.
Имаше и добри моменти, ама не ми беше по кејф.
Леле и мене ме нервираше пилето, дрско, невоспитано, шашаво пиле и чуден ми беше бе цртанов за тогашни услови.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Le Piaf, Мечето Ушко, Грашковци.. тоа беа цртани, а не хоророт (Pokemon/Digimon/*mon) на кој се изложени денешните дечиња..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom