Црвенокоси

O

Orion.

Гостин
Црвенокоси се единствено оние со снежно бела кожа и по правило имаат пеѓи. Другите фарбани црвенокоси со потемна кожа од латино девојкине се redheads wannabe. Првите се фасцинантни и уникатни, вторите се фејк :)






Задњава е најубавата девојка што сум ја видел во живот, 10/10 :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Да се извинам до секого што постираше црвенокоса девојка, а не му ставив лајк, сигурно сум го пропуштил ненамерно.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246


Tori Amos

Разгледајте го и ова , Ginger Pride March :



Одамна сакам да се офарбам накај црвена нијанса, инаку сум плаво-смеѓа со бел тен и нешто пеѓи. Али сите тие фарбања на редовна база ... едноставно надвор од мојата комфор зоната на незамарање за изглед. :icon_lol:

Од друга страна, многу ми се свиѓаат и црнокосите девојки со бел тен, со изразени веѓи, црвен кармин, црна коса, некако изгледа како да се сфатени поозбилно од нас посветлите, барем на прв поглед.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Одамна сакам да се офарбам накај црвена нијанса, инаку сум плаво-смеѓа со бел тен и нешто пеѓи. Али сите тие фарбања на редовна база ... едноставно надвор од мојата комфор зоната на незамарање за изглед. :icon_lol:

Од друга страна, многу ми се свиѓаат и црнокосите девојки со бел тен, со изразени веѓи, црвен кармин, црна коса, некако изгледа како да се сфатени поозбилно од нас посветлите, барем на прв поглед.
На нежната фаца и пегичките што ги имаш, мислам дека преубаво ќе ти стои. :)
Не е лошо да си пробаш разни нијанси на црвена со апликации, да видиш која највише ќе ти се свиѓа. :)

Не ја знам која е.:oops:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom