Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Каде можам да најдам Black Devil цигари да не знаете? Ги има во Грција?
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Полека полека за некоја година ќе ги направат родеото колку малборото :icon_lol:.
Па на времето малборо беше ко сеа што е родеото , после 5-6 години да ти е криво што си пушел родео место малборо :ROFLMAO:
Он топик непушач сум , она знам да запалам само кога ке се запијам ама строго вест другото ми го праи попара грлото.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Каде можам да најдам Black Devil цигари да не знаете? Ги има во Грција?
Провери во продавница пингив,зад универзална се најдвит,носет цигари по нарачка пошо знам дека еден пријател карeлиа купвеше од таму. Не ти гарантирам али можно е и блек девил да носат ак имат побарувачка.
--- надополнето: 5 април 2013 во 04:26 ---
Па на времето малборо беше ко сеа што е родеото , после 5-6 години да ти е криво што си пушел родео место малборо :ROFLMAO:
Он топик непушач сум , она знам да запалам само кога ке се запијам ама строго вест другото ми го праи попара грлото.
Ко беше родеото 35 денари не пушев :D
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
West Silver...Почнав со Родео тврдо па преминав на Вест
 
Член од
15 април 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Да не знае некој што е работава со Ронхил Ултима? Сите ронхили ги има, само нив ги нема на неколку места што сум побарал.
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Прво почнав со HB и со Camel .. беше многу одамна..пред 8-9 год.. па се префрлив на Rodeo пошто ми беа подобри и дури едни од нај ефтините..27 денари меко пакување.. :D ах какви времиња беа тие...
 
Член од
5 ноември 2011
Мислења
38
Поени од реакции
16
Има ли уште Camel? неикад не ми текнало да проверам, или Lucky Strike, тие беа добри цигари
 
Член од
26 април 2013
Мислења
15
Поени од реакции
2
malborocrvenotvrdoamanestoesodpokusite
--- надополнето: 26 април 2013 во 01:40 ---
Има ли уште Camel? неикад не ми текнало да проверам, или Lucky Strike, тие беа добри цигари
camel ima sekade ama lucky nema , tie bea mnogu dobri porano gi pusev , a i bond crveno bea mnogu dobri ama tie poranesnite sto bea vo vremeto koga imase lucky , a ovie sega za nisto ne gi biva , tocno pred edna nedela zapaliv edna od ovoj denesniot bond , trgnav 4 pati i tolku bese ne mozev poveke , za malku so ne povrativ
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.161
Си пушам родео меко онака стандард, ама едно време ко ми паднаја во раце ваквии.... абе за душа да ти се фатат.
Пакованото малборо или било која друга цигара пакована врска да си нема со ова. Е тоа беше мевлем за душа
 
Член од
26 април 2013
Мислења
15
Поени од реакции
2
Си пушам родео меко онака стандард, ама едно време ко ми паднаја во раце ваквии.... абе за душа да ти се фатат.
Пакованото малборо или било која друга цигара пакована врска да си нема со ова. Е тоа беше мевлем за душа
E , ova e jako , bev vo edno predgradie na Pariz , i sednavme vo eden kafic i na edna masa so sedese edno bate , si poracuva kafe bateto i ova so e kutijata kako na slikata samo ne bese malboro tuku vinston si ja vadi na masata , si vadi i filtri i so masinceto "strak-strak" , si praj cigara i si ja pali so kafeto , e toa bese mnogu jako
--- надополнето: 26 април 2013 во 03:13 ---
E , ova e jako , bev vo edno predgradie na Pariz , i sednavme vo eden kafic i na edna masa so sedese edno bate , si poracuva kafe bateto i ova so e kutijata kako na slikata samo ne bese malboro tuku vinston si ja vadi na masata , si vadi i filtri i so masinceto "strak-strak" , si praj cigara i si ja pali so kafeto , e toa bese mnogu jako
inace dobri se ovie cigari , si gi pravis kako so sakas , ako sakas pobrzo da gori stavas pomalku tutun , a ako sakas pobavno poveke tutun , si ja pravis po zelba , kako so ti e najubava
 

Kajgana Shop

На врв Bottom