Хромирање?

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Да не знае некој каде во Македонија се хромира и по која цена?
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
е сеа на еден бандаш рачунај...или рамка мотор...

Како иди ама многу пари...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Па и не е толку скапо....површина од 10 cm x 1 cm ако е 40 денари...

Јас баш сакав ова да го прашам, ми светна една идеја за мојот мотор пред некој ден.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Исправка, Мистичен: 10 на 10 сантиметри
Инаку, мене за браници, раткапни, и уште понекоја ситница, доста ќе ме чини.
бандаш од оние жичените не би бил многу скап, или пак некој дел од рамот.
И, требало да се однесат убаво истругани, гол метал, исправено, без нерамнини...само да се потопи и да се електролизира. Не сум проверил, ќе проверам деновиве и ќе кажам, а разбрав и за во Велес имало некој мајстор за таа работа, па пуштив абер и таму да се праша.
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Е да...и јас грешна математика направив... :)

супер...дај турај телефони :)

Знам дека има еден во Скопје. Не ме држите за збор...кажувам стара информација...во Волково мислам беше...не знам...ама САМО со тоа се занимава. Го имаа даено на МТВ1 пред некоја година.

Ама еве за Емо :)) јако ова Емо :) гет ит?) е убаво...Хромирани бандаши here we come :P
 
Член од
20 март 2007
Мислења
189
Поени од реакции
4
Ako ima nesto vakvo pustajte broj ili lokacija. Mi trebaat nekoi hromirani delovi za kolata posto veke pocna da se lupi hromot!
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
МЕ ЕМО ОХРИД ад ДЕЈНОСТ Електроиндустрија и инженеринг ГРАД Охрид АДРЕСА П. Фах 118, 6000 Охрид ТЕЛЕФОН ++389 (0)46/265 888 ФАКС ++389 (0)46/265 887 МОБИЛЕН - MAIL emo@emo.com.mk WWW
(Не отвора потполно)
www.emo.com.mk
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Викате дека хромирањето не е скапо но видете го ова..
Ако земиш дека раткапна пр. ке мора да се хромира од двете страни т.е. и од онаа која не се гледа. Или браник ке се хромира и од внатрешната страна. Истото би било и со бандажи. Ке се хромираат секаде а тоа не е потребно. Сето тоа води кон двојно повеќе на метри квадратни хромирани, а тоа е еднакво на двојна цена која мора да се плати сакале или не.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Зошто од двете страни раткапни и браници кога и фабрички се само однадвор? Барем јас немам намера да се правам поголем католик од папата...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па кога ке се потопи цело во таа течноста низ која се пушта струја... Сакал нејкел ке мора од двете страни, освен ако имаат некоја друга цака за која незнам...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.577
Поени од реакции
7.550
Јас имам гледано како се хромира - се потопува металот и парчето хром се лепи на површината. И испаѓа од двете страни да се хромира.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Јас имам гледано како се хромира - се потопува металот и парчето хром се лепи на површината. И испаѓа од двете страни да се хромира.
Во Охрид тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom