Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.158
Поени од реакции
885
А има некој нешто за тоа кој со кој хороскопски знак си одговара?(во љубовта мислам)
пр. дали шкорпија си одговара со бик...:)
Бикот е зависен и стабилен и на прв поглед Шкорпијата ќе биде среќна што е покрај таква личност. Шкорпијата е тотално спротивен знак на Бикот во хороскопот :):):) но во овој случај навистина спротивностите се привлекуваат. Еден со друг се разгалуваат и уживаат во тоа, но за жал не се се срциња и ѕуници бидејќи сакаат двајцата да доминираат во врската. Можете да ги надминете препреките ако вложете труд во тоа :)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Abe ne veruvam vo horoskop i nikoj ne mozi da mi potvrdi deka to so go pisuva e tocno oti dosega se sum procitala se e utka v kraj nema nisto tocno
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Жити мајка.....и шо ке праам на галапа...како и да се вика тоа место?....ја Италија си ја сакам како дестинација...грешиш....оно мене секаде да шетам ми е убоо ама.....хе......
хм..да пици сакам, сакам и семки(и сончоглед) а салдолед од шумско овошје или овошен јогурт(ала Бисер - Струмица) си сакам...а за питите ...кафе ич нејќам....ај провери да не си грешка...хихихи.....
п.с. да ти преведам она погоре сакаш?....хихихи коа ти велев учи Тоше учи...ти нее...и сеа незнам ....ееее незнајш јааа.....:pos2:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.158
Поени од реакции
885
А мури Александро, не раскажувај учење-неучење тука :)
Инаку патем хороскопите не ги измислувам јас туку ги гледам од повеќе сајтови и една книга, така да не замерувајте ако не ви се погодило!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Мене искрено, Риби сум, ама пак ништо не ми погодиле, фак :)

не јадам компир во пити, ниту боровинки во благо. Не јадам ни сладолед со лешник :S Ниту пица со ракчиња, со печурки салама кашкавал и павлака најдобра е ;) Грицки со сланина мојт да се кажит ама не :) А за ова топло и сончево време АПЛА го утнале, баш сакам ладно и снег :icon_razz
заклучок: ХОРОСКОП САКС!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
е убоо, шо се секираш, сигурно ќе се најдит некоја случајност кај некој :icon_razz
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Бикот е зависен и стабилен и на прв поглед Шкорпијата ќе биде среќна што е покрај таква личност. Шкорпијата е тотално спротивен знак на Бикот во хороскопот :):):) но во овој случај навистина спротивностите се привлекуваат. Еден со друг се разгалуваат и уживаат во тоа, но за жал не се се срциња и ѕуници бидејќи сакаат двајцата да доминираат во врската. Можете да ги надминете препреките ако вложете труд во тоа :)
А ај мене кажи ми како одговара Јарец и Водолија ? :smir:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Сум чула дека Лав и Лав си одговараат најмногу. Ама да не излезе дека сум чула грешно,да ми кажеш Тоше...:)
 
S

Sith_Lord

Гостин
Колку јас што знам (односно- малку), двајца Лавови душата би си ја извадиле еден на друг. :P

Sith
 

Kajgana Shop

На врв Bottom