Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Џими ништо не разбира, само е продолжена рака на неговите кукловоди.
Toa веќе е јасно и утврдено. Нека значително поднамали со крајно идиотско тресење глупоси во моето присуство .
Независно од кое малцинство си, задача на општеството е да се осигури дека си законски ист како некој од мнозинството. Тоа важи и Еским да ти дојде во Македонија и да е 0.1% од популацијата
Е. Што подразбира за тебе законски ист? Дека пошто има 0.1% сите треба да знаеме да збориме Инуит? Дека сега сите треба да гледаме Инуитски филмови и програми нателевизија, или барем во секоја емисија да има таков актер? Или пак да добие тој 0.1 % еднаков дел пратеници во парламент? Дека треба да го заштиме дури ако активно пробува да демолира споменици, пали книги и вика странски медиуми дека го малтетираме?
За мене интересот е за мнозинството. Ако не му се свија на 0.1% може комотно да си оди и да си ја бара среќата на друго место. И ја да сум странец мое е да се конформирам кон автохтоната популација.
ама никој историчар нема да ти каже дека тоа било заради еднакви права во Рим.
Што има напревно Јулиј цезар? Ако одговорот е касапел гали и сакал да превземе власт тоа е точно. Интересен факт е но Цезар, палеолибералот(популист) како што бил, прв што лупннал истите Гали да влезат во сенатот. И пополека илири, тракијци, германци итн во рим. Почнуваат да се ослунваат на нив како платена војска...дошол одоакар кој бил германец и опа предавство. Така да мали компири. Обраќај внимание. Или прочитај го маќиавели кој детално објаснува што и како.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.295
Поени од реакции
1.911
Toa веќе е јасно и утврдено. Нека значително поднамали со крајно идиотско тресење глупоси во моето присуство .

Е. Што подразбира за тебе законски ист? Дека пошто има 0.1% сите треба да знаеме да збориме Инуит? Дека сега сите треба да гледаме Инуитски филмови и програми нателевизија, или барем во секоја емисија да има таков актер? Или пак да добие тој 0.1 % еднаков дел пратеници во парламент? Дека треба да го заштиме дури ако активно пробува да демолира споменици, пали книги и вика странски медиуми дека го малтетираме?
За мене интересот е за мнозинството. Ако не му се свија на 0.1% може комотно да си оди и да си ја бара среќата на друго место. И ја да сум странец мое е да се конформирам кон автохтоната популација.

Што има напревно Јулиј цезар? Ако одговорот е касапел гали и сакал да превземе власт тоа е точно. Интересен факт е но Цезар, палеолибералот(популист) како што бил, прв што лупннал истите Гали да влезат во сенатот. И пополека илири, тракијци, германци итн во рим. Почнуваат да се ослунваат на нив како платена војска...дошол одоакар кој бил германец и опа предавство. Така да мали компири. Обраќај внимание. Или прочитај го маќиавели кој детално објаснува што и како.
Аналогиите ти немаат смисла. Не постои законска обрвска во филмови да има ЛГБТ лица. Ги има бидејќи режисерите сакаат да ги има. Ти ако си сакаш можеш да направиш филм без ЛГБТ лица и законски никој не може да те спречи.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.718
„Затоа и Рим пропаднал“? Кој ти кажал таква глупост? Историчарите до ден денес не ја знаат точната причина за тоа, ама никој историчар нема да ти каже дека тоа било заради еднакви права во Рим. Не знам откај сте ја извадиле таа теорија на заговор.

Нема процентуални рестрикции за малцински права. Независно од кое малцинство си, задача на општеството е да се осигури дека си законски ист како некој од мнозинството. Тоа важи и Еским да ти дојде во Македонија и да е 0.01% од популацијата.
кои права Лупеташ !!! кај нас имало и има дискриминации, ете на машки пол, во пензија оди 2 години подоцна од женски пол и со помала Основица !!!
Секаде во ЕУ одавно е изедначено, т.е. нема во закон ни пол ни род...
А од друга страна женски пол може да работи и повеќе, исто како машки пол !! Да не спомнувам дека уште кога беше Задолжителен воен рок само за мажи, жени стануваа професионални војници и офицери само со кратки платени курсови... Фамата за помала плата на жените е Голема лага, никаде од 1945 во систематизација Плата не зависи од пол, национална припадност ... ако статистика кажува дека жените не се образуваат, тоа значи дека треба да се притиснат родители кој не им дозволуваат на женски деца едукација, а не некој гускетини и курветини да ги поставуваш на незаслужени работни места, ИСТОТО и за статистика по национална припадност..
фали уште како идиотскиот Рамковен договор за вработување во државно,( а Груби сакаше да наметне и во приватно) по национална припадност, да се воведат и ЛГБТ квоти за вработување во државна служба :cool:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Аналогиите ти немаат смисла. Не постои законска обрвска во филмови да има ЛГБТ лица. Ги има бидејќи режисерите сакаат да ги има. Ти ако си сакаш можеш да направиш филм без ЛГБТ лица и законски никој не може да те спречи.
:lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz: :lolzz: :pos::pos::pos::facepalm:
Аууу џими како ли се бламираш џими. Во најмала раке нема да добие чек од „Заедницата“. Во уште полоша рака ќе ме декларираат како хомофобичен/малцинствофобичен и следи канцелација, тужби итн итн. Исто следи за кината.
Дефинирај законски пошто канселингот преку доксирање и малтретирање не е законски ама е присутен.
Се сеќаваш какви контроверзии креваа за Сајберпанк со ЛГБТ заедницата? И со најмала контровезија се пукаш у колено.
За парите од сорос и „заедницата“ да незборам. Политичариве се жив доказ за тоа.
Затоа ќути о бранител на малцинства пошто терминот Еским е навредлив прекар за Инуитите о лицемерче ЛГесТаБо.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.718



ВО БЕЛГРАД ИЗЛЕГОА ИЛЈАДНИЦИ ПРОТИВ ЛГБТ И ЗА ЗАШТИТА НА СЕМЕЈНИТЕ ВРЕДНОСТИ
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Каj и да е, балонот ќе пукне наскоро и овоj "тренд" woke, cancel culture, lgbt... и други слични срања, ќе заврши и сè ќе се врати во нормала.
Наша среќа е што тие фрикови (грешка од природата) се многу малку, не можат ни малцинство да бидат на оваа планета, колку и да се промотираат. После тоа кога ќе сакаат повторно да парадираат, со задоволство ќе ги научиме на ред со клоцање.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.295
Поени од реакции
1.911
Каj и да е, балонот ќе пукне наскоро и овоj "тренд" woke, cancel culture, lgbt... и други слични срања, ќе заврши и сè ќе се врати во нормала.
Наша среќа е што тие фрикови (грешка од природата) се многу малку, не можат ни малцинство да бидат на оваа планета, колку и да се промотираат. После тоа кога ќе сакаат повторно да парадираат, со задоволство ќе ги научиме на ред со клоцање.
Ok boomer. Не е битно што ЛГБТ се малцинство, битно е што хомофобите и трансфобите се малцинство.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Аналогиите ти немаат смисла. Не постои законска обрвска во филмови да има ЛГБТ лица. Ги има бидејќи режисерите сакаат да ги има. Ти ако си сакаш можеш да направиш филм без ЛГБТ лица и законски никој не може да те спречи.
Постои ли различна законска обврска околу одржување на геј парада во Центар и во Чаир?
Не. Законот исто ја третира геј парадата било каде, а сепак никогаш нема да припарите до Чаир.

AAA филмска продукција ако сакаш да имаш денес, не може без исполнување на некои квоти. Меѓу нив и учеството на геј актери и геј ликови во сценариото. А таа квота е најбенигна, верувај.

Законот си е закон, ама филм од ААА нема да снимиш, без исполнување на квотите.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.295
Поени од реакции
1.911
Постои ли различна законска обврска околу одржување на геј парада во Центар и во Чаир?
Не. Законот исто ја третира геј парадата било каде, а сепак никогаш нема да припарите до Чаир.

AAA филмска продукција ако сакаш да имаш денес, не може без исполнување на некои квоти. Меѓу нив и учеството на геј актери и геј ликови во сценариото. А таа квота е најбенигна, верувај.

Законот си е закон, ама филм од ААА нема да снимиш, без исполнување на квотите.
Не постои никаква таква квота. Можам да ти излистам сто филма и серии оваа година без никаков геј лик или глумец.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Не постои никаква таква квота. Можам да ти излистам сто филма и серии оваа година без никаков геј лик или глумец.
Постои и факт е дека без тие квоти не можеш да снимиш филм од висока продукција. Ретко некој како Маверик.

Некои фирми ги имаат и официјално објавено тие квоти, како Амазон на пример.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Ok boomer. Не е битно што ЛГБТ се малцинство, битно е што хомофобите и трансфобите се малцинство.
Не сум ни хомофоб ни трансфоб, само ми е интересно да се заебавам со тебе и да ти влегувам во филм за да продолжуваш да живееш во илузиjа дека ми е гаjле за педерите и другите накази (транс/манс, џендер, педо).

Искрено, ЛГБТКУР темата jа доживувам како една тема за подбив, аналог на еден од многуте TikTok ретардирани трендови.

Дури и зборот "boomer" што го употребуваш цело време го покажува твоето тиктокерско ниво.

Земи стави некоjа трака на устата (новиот TikTok тренд) не само додека спиеш, туку и вака кога ќe излезеш надвор, може некое тиктокерче да се загледа во тебе. :D
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.295
Поени од реакции
1.911
Не сум ни хомофоб ни трансфоб, само ми е интересно да се заебавам со тебе и да ти влегувам во филм за да продолжуваш да живееш во илузиjа дека ми е гаjле за педерите и другите накази (транс/манс, џендер, педо).

Искрено, ЛГБТКУР темата jа доживувам како една тема за подбив, аналог на еден од многуте TikTok ретардирани трендови.

Дури и зборот "boomer" што го употребуваш цело време го покажува твоето тиктокерско ниво.

Земи стави некоjа трака на устата (новиот TikTok тренд) не само додека спиеш, туку и вака кога ќe излезеш надвор, може некое тиктокерче да се загледа во тебе. :D
Ако мислиш дека е тренд, тогаш не се замарај. Ќе си помине за неколку години сигурно. Дали мислеле луѓето дека и расна еманципација било тренд во минатото се прашувам :kuracc:
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Ако мислиш дека е тренд, тогаш не се замарај. Ќе си помине за неколку години сигурно. Дали мислеле луѓето дека и расна еманципација било тренд во минатото се прашувам :kuracc:
Пази таj среден прст што ми го покажуваш да не го ставиш во некоj педерски газ, па после да те пишеме: The first Monkeypox fag in Macedonia.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Ok boomer. Не е битно што ЛГБТ се малцинство, битно е што хомофобите и трансфобите се малцинство.
Точно е дека е малцинство тие што навистана се педерофоби. АМА, точно е дека барем овде, мнозинството не се согласува со „Заедницата“ и нејзината агенда...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Уште од 10 август цела Македонија е „ВО ШОК И ЗГРОЗЕНА“, бидејќи по втор пат е нападнат Беким Асани и уште двајца други ЛГБТ активисти...

Јас кога ја слушнав веста дека бил нападнат од дома ме депортираа на интерно одделение со возило на брза помош, бидејќи притисокот ми беше 280 големиот со 240 малиот... Дури денеска се вратив. Преполно беше таму и од други луѓе... Кога ги прашав другите пациенти зошто сте овдека сите ми викаа од шок заради нападот врз Беким Асани.

Што викате да му отвориме број за донации на Беким Асани СО СЕКОЈ ТЕЛЕФОНСКИ ПОВИК ДОНИРАТЕ 100 ДЕНАРИ, или жиро сметка од АД Стопанска Банка, се со цел за лекување на повредите и траумите...

А и да му платиме обезбедување од Питон или Никоб...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom