Хип хоп културата во Македонија

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Штама е во Легијата, ко на Бихаќка после избори! :D

Шала на страна, некако многу гејствен ми е дисов, можел и подобро Бизи. Но поштуем тоа што диса конкретно со име и презиме, а не како многу други, со шепотење и страв. Повеќе би го нарекол прозивка, наместо дис, но како и да е...
Друга работа, 10 години снима рап. Датира од #smederevka (тие што знаат-знаат), далеку од тоа дека е од вчера и дека има 2-3 песни, како што многу 15 годишни копиљаци се изјасниле под видеото и низ социјалниве мрежи.


Znaci neznam kako mozete da mu davate znacenje na najlosiot diss na site vreminja....Postuem deka go kazal po ime i prezime ahahhahahaha....strasno... i so ako snima 10 godini rap be drugarce....koj mu e toj punch deka dzaka e internet MC aloooooo da ne bese netov nemase da znam koj e toj Bizzy....so nema negov bit sve e download od net........

posle ovoj diss sekoj sto e prava hip hop glava ke go otpise od mapa....
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.131
Поени од реакции
20.356
Znaci neznam kako mozete da mu davate znacenje na najlosiot diss na site vreminja....Postuem deka go kazal po ime i prezime ahahhahahaha....strasno... i so ako snima 10 godini rap be drugarce....koj mu e toj punch deka dzaka e internet MC aloooooo da ne bese netov nemase da znam koj e toj Bizzy....so nema negov bit sve e download od net........

posle ovoj diss sekoj sto e prava hip hop glava ke go otpise od mapa....
Добар си е Бизи добар... Не е за бришење од мапа. Е тоа што има тиња продукција, има, имам кажано и порано.

Македонскиве рапери ми се најуфилмана багра во универузмот.
Поуфилмани од Србиве ни имало, ни ќе има. Се' се Ране уфилмани фаци.
Имаше и кај нас еден Кербер од Охрид, леле колку ми беше смешен малиот, абе од Мариово да симнеш некој селанец од планина, рамо до рамо за рап ќе беа со него, токмак.
Врска немам кај е сега, ваљда упукан е, генгста беше.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
do sea neam sretnato raper so airmax i zemunec....valjda si utnal edna drzava podole

Аха, уште да не пробуваа да изиграваат Biggie филмови...
Дисовиве.... Кој е поголем рапер во родното село? Улицата нешо куров ми. :pos:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Аха, уште да не пробуваа да изиграваат Biggie филмови...
Дисовиве.... Кој е поголем рапер во родното село? Улицата нешо куров ми. :pos:

u sekoja mozna kultura dali sportska ili muzicka ili neznam kakva ima pozeri jebiga....
 

Jugop

The Hobbit
Член од
27 декември 2012
Мислења
295
Поени од реакции
43
--- надополнето: 19 јули 2013 во 18:13 ---
Поуфилмани од Србиве ни имало, ни ќе има. Се' се Ране уфилмани фаци.
Имаше и кај нас еден Кербер од Охрид, леле колку ми беше смешен малиот, абе од Мариово да симнеш некој селанец од планина, рамо до рамо за рап ќе беа со него, токмак.
Врска немам кај е сега, ваљда упукан е, генгста беше.
Кои српски рапери се уфилмани? Дон Дада? Марчело? Бвана? Струка? Дрегон? Београдски Синдикат? Феро? Ако мислиш на Џус и сите негови фанови-рапери, исти ги има и во Македонија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Е овој Кацар ми праи кејф :D

Дечково им е најбољи у НЛ од рапериштана шо се собраа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom