Хипхоп културата надвор од нашите граници

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Автоматски споено мислење:

 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
826
Поени од реакции
2.130

Game Over за Drake...K Dot го погреба!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
^^
Шо ќе кажите за beef - от меѓу Кендрик и Дрејк?
Дрејк никогаш не би добил ваков дуел, многу е мек за да диса, иако спотот со комбето алудирајќи на Maad City, му е топ замисла. Јас како фан на Кендрик сметам дека вокабуларот на Кендрик е далеку пред Дрејк, додека Дрејк има добра продукција, а во вакви дуели лирицистот победува.

Како и да е, оддамна немало некој beef (освен Еминем, ама тој со сите се има дисано). Ја размрдаа малку сцената.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
826
Поени од реакции
2.130
Имам впечаток дека овој beef е многу добар исцениран публицитет за двајцата и за хип-хоп културата.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.493
Поени од реакции
20.507
Имам впечаток дека овој beef е многу добар исцениран публицитет за двајцата и за хип-хоп културата.
Не верувам дека е изрежиран, преминаа граници мешаат мајки жени деца ... Инаку интересен земјотрес се случува на рап сцената во Америка, еве сега задно е смешниот очаен дис што го направи синот на Diddy it / Diddy not - Christian Combs и тоа према 50 Cent и Eminem, исто така се запукаа Soulja Boy vs. Metro Boomin / 21 Savage каде делува дека ќе има пукање и ќе падне и крв, Melly у затвор, NBA YB у затвор, Диди ги изебал пола од америчиве машки рапери у шупче итн ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom