Хипхоп културата надвор од нашите граници

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
No further questions.



P.s: Слушам дупло поише DnB/Dubstep одколку Метал.
Слушај дечко да ти кажам нешто... ама баш не заболе ти дали слушаш метал,турбофолк или рок, овде ќе пишуваш за рап(доколку имаш нешто да напишеш) се разбира без идиотски постови од твоја страна секоја чест имаш 3-4 добри постови на темава... ама доста се каравме веќе имај малку респект:smir:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Слушај дечко да ти кажам нешто... ама баш не заболе ти дали слушаш метал,турбофолк или рок, овде ќе пишуваш за рап(доколку имаш нешто да напишеш) се разбира без идиотски постови од твоја страна секоја чест имаш 3-4 добри постови на темава... ама доста се каравме веќе имај малку респект:smir:

A, шовикаш да ми го прочиташ постот околку кој настана расправијата, па оцени дам дали е за рок [Што неподнесувам] или метал?
Или е навреда за некој рапер, или култура? Или е едно просто прашање поставено да се дојде до едноставен закључок?

Едит: Позрав и до тебе <3 Секоја почит.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Ај вака...Не беше навреда ни на рапер,ни на култура..Едноставно беше прашање на кое бараше одговор,ама некои погрешно сватија па дојде до расправија...Така да еве сеа се се реши и кулирајте :smir:
Да продолжиме со муабетиве...интересно звучи...:wink:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Да да :) Фурајте, го добив одговорот :)
Не сум по Нас, така да ќе ве одморам малце, напрајте си убав муабет..

Peace out..<3
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Добро на еден документарец Krs завршва со една реченица:I Will Be Hip Hop Till i die!
И мислам дека доволно кажува оваа реченица за Krs..
А додека на Nas поентата му е дека умре суштината на хип хопот во денешно време...
Суштина е дека Нас и Крс-Оне ќе останат Хип-Хоп до крај..ама ја претставуваат вистината што го напаѓа рапот во моментов... тоа што се јави многу покомерцијален рап...
Што некои се радувааат што им пуштаат “рап’’ по дискотеките????
Па тоа што го пуштаат е Зен...Врчак.. не глеам рап тука...ама тоа доволно кажува како некои го замислуваат рапот во моментов...
извинете што се надоврзав на мак рап ама... револтот е поголем за другите земји... кај нас малку се тие фејк раперите... што само се прават рапери...а андерграунд .. има доста многу:wink:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
Суштина е дека Нас и Крс-Оне ќе останат Хип-Хоп до крај..ама ја претставуваат вистината што го напаѓа рапот во моментов... тоа што се јави многу покомерцијален рап...
Што некои се радувааат што им пуштаат “рап’’ по дискотеките????
Па тоа што го пуштаат е Зен...Врчак.. не глеам рап тука...ама тоа доволно кажува како некои го замислуваат рапот во моментов...
извинете што се надоврзав на мак рап ама... револтот е поголем за другите земји... кај нас малку се тие фејк раперите... што само се прават рапери...а андерграунд .. има доста многу:wink:
грешиш коа викаш дека се малку,ги има и тоа многу,такви дечиња со гангстерска визија,пред една година слушнав една трака која гласеше Ние кремците штипски,малце подразмислив,Штип,порано Штип бил град во кој цветало македонското рап подземје,многу квалитетни артисти,сега во штип има кремци,пуно има такви групички и слично,после од кај беа овие синтетик,можда не праат пари,али праат клубски срања,и траки во кој се спомнува она имам многу коли,ако ти дојдам дома ке ми се клањаш пред ку*от и слични срање реченици,да не зборам у други градови колку ги има такви,некој сега почињаат само зашто слушнале нешто од мрчак и зен,и си викаат па лесно е да напишам тебе те сакам,женската на мојот живот,ке одиме у клуб ке пиеме пиво,ке фрламе пари,тоа ти е живот,глупи текстови,и се повеќе има такви дегени,вистинското срање во македонија се повее го снемува а комерцијалата се повеќе се издигнува,стварно штета,зашто има доста квалитетни млади момци кај нас што имаат добра лирика али никад не биле слушнати,или се откажуваат или преминуваат во комерцијала.греота.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
грешиш коа викаш дека се малку,ги има и тоа многу,такви дечиња со гангстерска визија,пред една година слушнав една трака која гласеше Ние кремците штипски,малце подразмислив,Штип,порано Штип бил град во кој цветало македонското рап подземје,многу квалитетни артисти,сега во штип има кремци,пуно има такви групички и слично,после од кај беа овие синтетик,можда не праат пари,али праат клубски срања,и траки во кој се спомнува она имам многу коли,ако ти дојдам дома ке ми се клањаш пред ку*от и слични срање реченици,да не зборам у други градови колку ги има такви,некој сега почињаат само зашто слушнале нешто од мрчак и зен,и си викаат па лесно е да напишам тебе те сакам,женската на мојот живот,ке одиме у клуб ке пиеме пиво,ке фрламе пари,тоа ти е живот,глупи текстови,и се повеќе има такви дегени,вистинското срање во македонија се повее го снемува а комерцијалата се повеќе се издигнува,стварно штета,зашто има доста квалитетни млади момци кај нас што имаат добра лирика али никад не биле слушнати,или се откажуваат или преминуваат во комерцијала.греота.
Се плашам дека токму тоа се случува... ќе почнат добро... и ајмо..комерција..или ги снемува од сцена вооошто хммм... што кај како?
никој незнае...Ама сепак има и многу... кои вредат ;)затоа не се жалам... имаме андерграунд рап :smir:
И според мене...е на едно ..задоволително ниво :salut:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Се плашам дека токму тоа се случува... ќе почнат добро... и ајмо..комерција..или ги снемува од сцена вооошто хммм... што кај како?
никој незнае...Ама сепак има и многу... кои вредат ;)затоа не се жалам... имаме андерграунд рап :smir:
И според мене...е на едно ..задоволително ниво :salut:
Па нормално е дека е така. Неможе некој професионално цел живот да се бави со андерграунд музика. Од што ќе живее ?
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
1
eve vi neso kao underground svoj text svoja produkcija za ovie koi sakaat nesto novo pozz
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Па нормално е дека е така. Неможе некој професионално цел живот да се бави со андерграунд музика. Од што ќе живее ?
Извини брат...ама ... ќе си работи нешто:)...или може да праи повеќе свирки за да зема пари... повеќе :toe:
Не мора ако толку го сака рапот да го напушта ради пари:wink:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Брате :)...што беше постов..посветен?
а еве да ставам нешто...
ако сте чуле... не е нешто стара тракава...ако сте слушнале за Мц Колектив...
слушнете ..одличен хардкор рап :pipi:
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
1
pa moe mislenje e deka da snimal vo takvo studio so takva oprema nemalo taka da izlezelo...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
pa moe mislenje e deka da snimal vo takvo studio so takva oprema nemalo taka da izlezelo...
Хахахах...такво студио...кај нас...за наш андерграунд... не веруем дека постои... а траката е според мене... одлична...
а океј дека ..ако е снимано... во такво студио братее... ауу...ова ќе беше сеа најбоље трака... така иде збор :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom