Хипхоп културата надвор од нашите граници

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
На линкот подолу има две траки кои ако сакате можете да ги слушнете.Не ми е намерата да се рекламирам бидејки и јас рецитирам во песните,но ако некој сака да слушне комбинација од комерцијален ритам и андерграунд текстови ова (можеби) ке му го задоволи вкусот.
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=247371283
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
На линкот подолу има две траки кои ако сакате можете да ги слушнете.Не ми е намерата да се рекламирам бидејки и јас рецитирам во песните,но ако некој сака да слушне комбинација од комерцијален ритам и андерграунд текстови ова (можеби) ке му го задоволи вкусот.
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=247371283
koj si ti po red i na dvete traki? posto si gi slusam da ti kazam mnogu mi se dobri i dvete, prodolzete taka zakon!
pozdraf
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
neso bone thugz,str2 probuvate???ne e nogu dobro da vi kazam...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Vo prvata - Mozete da sonuvate
Mislam deka se:
Prvo Crna Bt Hronika
Pa Freestyler
Pa posle e Evil B
Pa Gang Man
Pa Zapadna Destinacija tie neznam kao se vikaat eden po eden..

A vo vtorata - Arnaut Maala
Tuka e prv Evil B
Pa posle nekoj od tie od ZD ako ne se lazam
Pa Gang Man
Pa pak nekoj od ZD
I na kraj Freestyler

Ban popravi me ako utnav :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Od cela bitola samo Crna bt Hronika taka e dobar drugoto imate use mnogu mnogu mnogu....
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Коцка а само АМЦ се во цела Битола? Ти мислиш на тракиве цела Битола се исправила да рецитира? Си чул други да збориш?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Да,да и ти со ваков став после ќе збориш дека поштуеш Македонски Рап.. И треба уште артисти и уште рап.. Ако не ги подржуваме тие што ги имаме како бараме нови и подобри? :smir:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Да,да и ти со ваков став после ќе збориш дека поштуеш Македонски Рап.. И треба уште артисти и уште рап.. Ако не ги подржуваме тие што ги имаме како бараме нови и подобри? :smir:
samo davam kritika neli,treba rabota zaso rapot so go praat ne e toa toa,bojle pomalku rap ali kvaliteten otkolku sekoj vtor raper da dava losa slika za ovaa kultura.........
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
samo davam kritika neli,treba rabota zaso rapot so go praat ne e toa toa,bojle pomalku rap ali kvaliteten otkolku sekoj vtor raper da dava losa slika za ovaa kultura.........
АЈДЕ БЕ СИНЕ СТАВИ ЛИНК ОД ТВОЈА ТРАКА ДА СЛУШНЕМЕ СИТЕ ШТО ИМАШ!!!
Ајде ти разубави ја сликата што јас сум ја направил лоша на Македонската сцена!!!
Јас ете снимам и имам нешто на што се гордеам и не се страмам да го споделам со другите.Во државата наша сите се критичари и подобри од секого а никој не зел микрофон ни да се обиде нешто а да не правам муабет за снимање.Па така да Коска брате ти си најмалку релевантен фактор кој треба да ми каже да се поправам.
И ако си глув ке ти појаснам нешто,ако рецитираме брзо не мора да значи дека копираме некој(пример Стр2)и најмалку твојот идол "Baze"...да ти кажам мој став за него,ретко го слушам а кога го слушам него страв ми е да не си го голтне јазикот од што многу сака флоу до крајности,а според мене тоа го можат само Krayzie i Bizzy Bone.А за Струја секоја чест!!!
Да не ја цитирам Girlll бидејки точно објасна кој кога рецитира само да појаснам за Западна Дестинација дека се близнаци и имаат многу слични вокали па така да и јас самиот што сум снимал со нив не ги распознавам кој е кој и не знам кој кога рецитира :toe:
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
АЈДЕ БЕ СИНЕ СТАВИ ЛИНК ОД ТВОЈА ТРАКА ДА СЛУШНЕМЕ СИТЕ ШТО ИМАШ!!!
Ајде ти разубави ја сликата што јас сум ја направил лоша на Македонската сцена!!!
Јас ете снимам и имам нешто на што се гордеам и не се страмам да го споделам со другите.Во државата наша сите се критичари и подобри од секого а никој не зел микрофон ни да се обиде нешто а да не правам муабет за снимање.Па така да Коска брате ти си најмалку релевантен фактор кој треба да ми каже да се поправам.
И ако си глув ке ти појаснам нешто,ако рецитираме брзо не мора да значи дека копираме некој(пример Стр2)и најмалку твојот идол "Baze"...да ти кажам мој став за него,ретко го слушам а кога го слушам него страв ми е да не си го голтне јазикот од што многу сака флоу до крајности,а според мене тоа го можат само Krayzie i Bizzy Bone.А за Струја секоја чест!!!
Да не ја цитирам Girlll бидејки точно објасна кој кога рецитира само да појаснам за Западна Дестинација дека се близнаци и имаат многу слични вокали па така да и јас самиот што сум снимал со нив не ги распознавам кој е кој и не знам кој кога рецитира :toe:

U zabluda si za ludakot Blazej da ti kazam pravo, ima najludo flou sto sum go slusal, ama toa si e tvoe mislenje..........kako sto e moeto mislenje deka za traklite vo koi i ti recitiras apla se gleda kopiranje na stilot na str2 posebno na Struja zasto Baze ilzea vi e nekako potesko da go iskopirate.Ama ne mora da znaci toa e sepak moe mislenje.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.289
На линкот подолу има две траки кои ако сакате можете да ги слушнете.Не ми е намерата да се рекламирам бидејки и јас рецитирам во песните,но ако некој сака да слушне комбинација од комерцијален ритам и андерграунд текстови ова (можеби) ке му го задоволи вкусот.
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=247371283
bravo brat,zverski vi se pesnive.ja isto taka sum golem fan na Rap/Hip Hop pesnite(anti turbofolker).da ima nekoj so poveke ke ve forsira bi bile pravi zvezdi vo Makedonija.ama vo Makedonija stalno se forsiraat pogresnite luge taka da...jas ne sum registriran na myspace pa za download od kade da gi baram pesnive??
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Tochno! Bolje pomalce muzika so kvalitet, nego vakvo neshto.
BTW, :). Ne mi se veruva ej, prvpat slusham losho mislenje za blazhej.. flow bezgreshno, rimi nenormalni.. tekstovi beton.. I pak mu najdoa nesho za a jadat ,.,., svasta.
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
АЈДЕ БЕ СИНЕ СТАВИ ЛИНК ОД ТВОЈА ТРАКА ДА СЛУШНЕМЕ СИТЕ ШТО ИМАШ!!!
Ајде ти разубави ја сликата што јас сум ја направил лоша на Македонската сцена!!!
Јас ете снимам и имам нешто на што се гордеам и не се страмам да го споделам со другите.Во државата наша сите се критичари и подобри од секого а никој не зел микрофон ни да се обиде нешто а да не правам муабет за снимање.Па така да Коска брате ти си најмалку релевантен фактор кој треба да ми каже да се поправам.
И ако си глув ке ти појаснам нешто,ако рецитираме брзо не мора да значи дека копираме некој(пример Стр2)и најмалку твојот идол "Baze"...да ти кажам мој став за него,ретко го слушам а кога го слушам него страв ми е да не си го голтне јазикот од што многу сака флоу до крајности,а според мене тоа го можат само Krayzie i Bizzy Bone.А за Струја секоја чест!!!
Да не ја цитирам Girlll бидејки точно објасна кој кога рецитира само да појаснам за Западна Дестинација дека се близнаци и имаат многу слични вокали па така да и јас самиот што сум снимал со нив не ги распознавам кој е кој и не знам кој кога рецитира :toe:
nema da zboram za toa kakov rap pravis zosto ne sum te slusal, no po ova sto go pisa loso mislenje imam za tebe.
kako prvo nemoras da snimas za da mozes da dades kritika(sum go kazal 235346 pati)
vtoro str2 se klasi, klasi pogore od bilo koe "raperce" a blazej e master i spored mene kako i spored drugi so kogo sme praele muabet na ovaa tema, site go delat mislenjeto deka blazej e bolji od struja no sekako ima i tekstovi kade sto struja dominira.
pozz do str2 i go cekame albumot da izleze sto pobrgu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom