Хипхоп културата надвор од нашите граници

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Испаднаа две песни од албумчето шо Феит Еванс го спрема као респекат за Биги...



Цел ден ги вртам, огромно хитче може да биде вторава.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.657
Mnogu jak momak, me impresionira so momentalno puka i ubacuva u lirikata neso so ke go vidi :D
Од првото видео што го постирав, вториот дел е многу јак, од 2:32 натака. Прво си помислив дека е фејк видеото, пошто онаква вожња некој не може на трака да ја изведе после 20 пати преснимување, а не пак на top of the head фристајл.

Но на видеово подолу, самиот си кажа дека од 12 години (6th grade) вежба фристајл, а тој сигурно има 30+. Па, пичка му матерна, после 20 години секојдневно вежбање и практикување фристајл, ваљда и Фринџ може да го биде за фристајлер.

Како и да е, јако бате.

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Од првото видео што го постирав, вториот дел е многу јак, од 2:32 натака. Прво си помислив дека е фејк видеото, пошто онаква вожња некој не може на трака да ја изведе после 20 пати преснимување, а не пак на top of the head фристајл.

Но на видеово подолу, самиот си кажа дека од 12 години (6th grade) вежба фристајл, а тој сигурно има 30+. Па, пичка му матерна, после 20 години секојдневно вежбање и практикување фристајл, ваљда и Фринџ може да го биде за фристајлер.

Како и да е, јако бате.


Види го ова :pos::pos:

Ми станува омилен жими се, сум глеам многу фристајлери ама ова досеа не сум го видел...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom