Херои од реалноста

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Книга има негде да се купи,ма не е битно баш за овие Херои
туку за нашине Херои на транзициата,да видам кој е на врвот и со колку нули е.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
најважно во вакви ситуации е да си присебен и барем малку од малку да имаш појма од прва помош.......браво за луѓево :cuc:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ја незнам кој не би реагирал на вакви работи, неможам да сфатам како некој би погледнал на страна, за мене тоа е инстинктивна реакција, пример да гледам дека некој умира пред мене или не му е добро (сериозна ситуација) нема шанси да не пробам да помогнам на било каков начин...може да се испаничам, ама дека ќе останам на страна тоа не.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Јас мислам дека не би паничела. Од досегашното мое искуство во вакви ситуации, огромна е веројатноста одма да превземам иницијатива, мозокот ми мисли 300 на саат тогаш. Дури и си се чудам сама на себе некогаш, како може да бидам толку брза во такви некои ситуации, а во секојдневието да сум како желка, ептен сум бавна и не брзам за ништо.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Ја незнам кој не би реагирал на вакви работи, неможам да сфатам како некој би погледнал на страна, за мене тоа е инстинктивна реакција, пример да гледам дека некој умира пред мене или не му е добро (сериозна ситуација) нема шанси да не пробам да помогнам на било каков начин...може да се испаничам, ама дека ќе останам на страна тоа не.
Абе и да паника ќе фати човек, некој ќе се стаписа и нема да знае што да прави. Тоа е нормално. Човечки е.
Но што да се каже за оние сурати кои попрво ќе се фатат за мобилен за да го овековечат моментот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom