Хакерот што ја хакирал Армијата, Морнарицата, Воздушните сили, Наса...

Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Ej zamislite ako vlegol ovoj vo NASA togas so kakva lesnotija bi vleguval vo banki.eeeeeeeee miljarder bi se naprajl
 
Член од
10 мај 2006
Мислења
92
Поени од реакции
6
Southpark напиша:
Направи ли копија од сликата? Ја симна ли на твојот компјутер?

Не, графичкиот прегледник работи фрем по фрем а јава апликација не дава да сочуваш повеќе од фрем одеднаш.
Ма дај колку lame е ова.. Секој кој малку се разбира од компјутери ке знае дека ова е тешко срање.....
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
сајтовите на наса и нато беа неколку пати без проблем хакнати во 1999-та

исто и многу други сајтови на американските министерства...

тоа го сторија неколку дечиња со просечни познавања на телнет, боттри, и интернет...

а докази не можам да ви дам... немам :)

ама прашајте во наса, можи ќе ви потврдат (беше муабетов и низ весници) а низ новинските агенции тогаш иначе беа „оптужени” српски хакери :)

така да баѓи веродостоен ми се чини муабетов (околу батката)

а околу тој коментарот со банки...

глупост, станува збор за нешто скроз друго... ако хакнам сајт на нато или наса или нешо во тој стил, сакам да напарвам штета, или добијам информации...

а банки и пари се скроз друг муабет... како ќе ги земеш парите? ќе ги телепортираш? или преку ди си си ќе си пуштиш?

хехе, думајте пред да тропате, деца
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Serdarot напиша:
а банки и пари се скроз друг муабет... како ќе ги земеш парите? ќе ги телепортираш? или преку ди си си ќе си пуштиш?

хехе, думајте пред да тропате, деца
Мислам дека можеш да влезеш у банките и парите да ги префрлиш на(да речеме пр.) 100 различни сметки...
После ќе им ја заебеш базата(централата) за да не видат каде отишле парите....и после ќе ги подигнеш сите....ова го читав негде
 
Член од
4 март 2006
Мислења
99
Поени од реакции
3
Тоа беше налик на сателит, над земјината хемисфера, во облик на пура и иако сликата беше со ниска резолуција, можеа да се видат инжинерски детали кои навистина упатуваа дека тоа не е од овој свет.
Како лаже !!!:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
vazno momcevo gi sokirase na site i alal da mu e sea ima malce sminkanje nam intervjuvo ama za da bide pointeresno
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
многу е смешно ова што го велите искрено. Му се восхитувате на човек што е фатен од страна на полицијата??? Тоа за мене се обични лејмери кои знаат само да користат готови exploit и да напаѓаат владини сајтови за после да ги стават во весник и наводно така да станел познат... Според мене вистински хакери се оние што провалире во NASA и други владини организации а притоа не биле откриени ниту пак фатени... такви упади имало многу за што овие луѓе сведочеле и дале докази. Досега не се фатени. А оние кои ќе бидат фатени, значи тие незнаат да си ги сокријат трагите и слободно можам да ги наречам script kiddies.
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Acid напиша:
Знаеш колку такви случаи има?
Сорос - гола вода. Какви приказни би се свртеле на форумов, да не беше јавен...


Најглупиот дел... Која година се случил упадот, 1979-та?
Lelevie kakvi ste,samoda go ebite filmot :(:(:(:(:(:(
A za hakerot mazam samo da kazam
LEGENDA!!!!!!!!
MAJSTOR!!!!!!!!!!!!
ZAKON!!!!!!!!!
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
Јас бев тој бе :pos:
не бе небев јас тој :pos:

инаку мислам дека човекот е ненадминлив човекот хакнал у НАСА ејјј
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
,
Mac)) напиша:
Мислам дека можеш да влезеш у банките и парите да ги префрлиш на(да речеме пр.) 100 различни сметки...
После ќе им ја заебеш базата(централата) за да не видат каде отишле парите....и после ќе ги подигнеш сите....ова го читав негде
]
да, тоа не е лоша идеја.
Па можеш да ми хакнеш во системите и датабазите на светска банка и на некои други светски банки за мене???
Мислам, лесно е да се каже површински. А тешко е да се направи бидејќи треба да се спроведе практично и тоа екстремно детално.
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
deXterche напиша:
Да да, така е то, изгледа админите биле со средно :pos:...мислам приказнава не држи вода.
Хахахахах во право си
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Абе овој да знаел толку за ПЦ и ИНЕТ до сеа ке имал повише пари од Бил Гатес.Глупости во НАСА влегол што е НАСА за еден хакер(во случајов режисер).Демек сака да каже со основно се тие у наса.Режисер што да се прави.Кој знае кој влегол таму а он се испофалил.ххх ебате режисерот

Глеате уште сум на слобода.А ја хакнав светска банка.Админот што ме примети ми рече врати ги парите и нема да и кажам на полицијата. :D
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
А ја па некаде на форумов читав за ова, ама мислев дека Каитекк бил тој хакерот :poss: :uvo: :nesum:
 

bitchar

strike/neo-_8{
Член од
3 април 2007
Мислења
98
Поени од реакции
0
Southpark напиша:
Во 2002 година, Гери Мек Кинон беше уапсен од британската служба за компјутерски криминал поради неовластено влегување во НАСА и компјутерските мрежи на американската војска. Оттогаш му е забранет пристап на интернет а САД инсистираат на негово судење во Америка на кое би можел да заработи затворска казна до 60 години. Пред судското сослушување за негова евентуална екстрадикција во САД, Мек Кинон отворено зборува за тоа што барал и што се нашол во супер-тајните американски фолдери.

Еве ја листата на обвиненија: сте ја хакирале Армијата, Морнарицата, Воздушните сили, Департментот за одбрана и НАСА, меѓу другите. Зошто?

Мек Кинон: Барав докази за постоење тајни технологии кои јавноста пежоративно ги нарекува НЛО технологии. Мислам дека е тоа најдобро чуваната тајна во светот а е од огромна важност за човештвото. Луѓето не можат да си ги платат сметките за плин и струја, цели земји се напаѓаат за Западот да издејствува поволни нафтени договори а за цело тоа време, тајните служби ја кријат технологијата за бесплатна енергија.

Како ти успеа да влезеш?

Ништо спектакуларно, за разлика од она што медиумите го тврдат. Барав бланк пасворди, напишав мала Перл скрипта која ги поврзува компјутерите на другите луѓе кои го прават истото и така може да се скенираат 65.000 компјутери за само 8 минути.

Сакаш да кажеш дека си наишол на компјутери со администраторски привилегии кои имале несетирани пасворди?

Баш така.

Овие силни системи имале толку слаба одбрана?

Речиси и немаа одбрана. Постојано гледав присуство на хакери од други земји. Ги проверував конекциите од странство за да видам дал не се работи за некоја воена база и - не се работеше за тоа.

Колку време влегуваше во овие компјутери? Само еднаш или неколку недели?

Ох, не. Го правев тоа две години.

Цели две години не те забележале?

Да. Само еднаш ме забележа еден мрежен администратор и малку помуабетивме, што беше доста чудно.

И, што ти рече? Ти што му кажа?


Ме праша "Што правиш ти овде?", и тотално ме шокираше. Му реков дека сум од воената служба за компјутерска безбедност. И ми поверува.

Го најде ли тоа што го бараше?

Да.

Кажи ни.

Постои една група наречена Disclosure Project. Таа консултира околу 400 експерти од разни области и се работи за луѓе со голем кредибилитет. Тие сведочат: да - постои НЛО технологија, да - постои антигравитација, да - постои бесплатна енергија и постојат посетители од други планети и ние им имаме фатено некои летала.

Што најде во НАСА?

Еден од тие луѓе е фотограф на НАСА и таа вели дека во зградата број 8 од Johnson Space Centre постојано се бришат сликите од НЛО на сателитските снимки со висока резолуција.

Земав една таква слика од еден фолдер, запамтете, цело време бев на 56К бидејќи тоа беа dial-up времиња, па морав да го намалам колорот на 4 бита и на најниска резолуција.

Она што излезе на мониторот беше запрепастувачки. Тоа беше кулминација на се што правев. На сликата имаше нешто што дефинитивно не го правел човек.

Тоа беше налик на сателит, над земјината хемисфера, во облик на пура и иако сликата беше со ниска резолуција, можеа да се видат инжинерски детали кои навистина упатуваа дека тоа не е од овој свет.

Направи ли копија од сликата? Ја симна ли на твојот компјутер?

Не, графичкиот прегледник работи фрем по фрем а јава апликација не дава да сочуваш повеќе од фрем одеднаш.

Па имаш ли барем еден фрем?

Не, штом бев исклучен, сликата ја снема.

Некој те исклучил кога даунлодираше?

Да.

Знаеш дека тоа што си го правел е спротивно на законот, нели?

Да, неовластеното влегување е забрането со закон.

Тогаш, што би била вистинската казна за твојот престап?

Поради моите мотиви на упадите, мислам дека сум морално исправен. Иако жалам за тоа што го правев, се уште тврдам дека бесплатната енергија мора да им стане достапна на луѓето.

Чудо од хакер :)

Што мислите вие на ова?
па ако сево ова е точно тогаш типов не треба да заработи казна јас да бев на негово место ке го уништев цел систем чим би видел такви работи АНТИГРАВИТАЦИЈА И БЕСПЛАТНА ЕНЕРГИЈА бог да чува и да брани ЕБАТИ СКАПАНАТА НАСА камо да можев сеа јас да ја хакирам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom