Фудбал

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Во Кавадарци има солидна сала за 300 денари од час, и 400 денари со светла за вечерно играње.

Фудбал играм неколупати месечно, немам време за повеќе а и немам некоја кондиција. Сега кога е потопло играме надвор на мало теренче со вештачка трева. 3 плус голман и за саат, два жива вода сме.
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Фудбал? Душа давам. Цело друштво што сме во маало пораснавме со топката играјќи на маалското игралиште. Кога бев помал, до 2ра година средно негде, немаше ден, а да не играм фудбал, викторија, што и да е. Се собиравме цело маало и игравме по 2-3 утакмици сигурно, игравме и по 4 саата, а после тоа останував на игралиште да ги гледам поголемите како играат. Организиравме турнири, утакмици маало на маало. Најбоље беше. Нозеве ми беа лом, модрици, рани колку сакаш хахах. Ах коа ќе ми текне само. Фанатик бев. А нигде не тренирав бе, будала... Уствари тренирав 2 месеца у еден клуб шо не знам ни како се викаше, така да не се важи тоа. Тапа беше, а се запишав само затоа што ми беше во близина. Којзнае која лига играше тоа клубот. Е сега се сите мрцини, нема со кој да се истрчаш асално.

Сега, за време на викенди, ако не врне, обавезно се собираме и играме, а преку недела понекогаш играме во балон. Еве веќе цел месец, еднаш во неделата идам да играм во Борис Трајковски на големиот терен...гага:icon_razz. Уф како е за играње таму, каква атмосфера има само, самото место те мотивира. Едвај чекам сабота да дојде...:)

Во лето скоро секој ден играм, али ова лето ќе биде исклучок.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Штотуку дојдов.....По шо сум со обврски во школо,не играм толку често колку на лето.Репертоартот во една недела ми се сстои од играње во Вторник,Четврток...и Сабота,еднашка во 16:00,еднашка во 19:00...:)....А налето,секој ден! :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.608
Поени од реакции
43.244
Фала богу се стопли па сеа може да се игра фудбал.. :):) Не оти сум кој знае шо, ама така за рекреација си играм и ептен лесен се осеќам после некоја добра утакмица.. Пролетта и летото обавезно играме фудбал, скоро секој ден... Има време за 1-2 утакмици и после да се поучи нешто ако треба.. А кога е ладно одиме во сала, ама 1 неделно, 640 денари е саат кај нас.. :):)
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Фала богу се стопли па сеа може да се игра фудбал.. :):) Не оти сум кој знае шо, ама така за рекреација си играм и ептен лесен се осеќам после некоја добра утакмица.. Пролетта и летото обавезно играме фудбал, скоро секој ден... Има време за 1-2 утакмици и после да се поучи нешто ако треба.. А кога е ладно одиме во сала, ама 1 неделно, 640 денари е саат кај нас.. :):)
ЕЕЕ на коњ сте вие......Кај нас 4+1 800 ден сат....а 5+1 1200 ден сат...!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Секое слободно време се користи за играње фудбал.
Ама само кога е убаво време, затоа што никој не е во план да плаќа 2400 ден за саат:salut:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Кога е добро времето обавезно надвор на стадион се игра, а кога е лошо играме велерта во сала.
Луѓе кај вас многу скапо за во сала, кај нас е 600 денари, 10 души, и играме саат ипол, некогаш и повеќе ако немаат други закажно. :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Фудбал играм од мали години :)
Оваа недела секој ден играв со пријателчињата бидејќи времево е супер :) а во план сум и денес да поиграм некоја партија.
Во лето нема престан,секој ден. :D
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
АБЕ КАЈ НАС ВО ПРИЛЕП 12 ДУШИ ДЕНСКИ ДА ИГРАШ 400 ДЕН Е САТ , САТ И ПОЛ 600 ДЕН , А НОЌЕ НА РЕФЛЕКТОРИ ДА ИГРАШ САТ ИПОЛ Е 700 ДЕН..нз кај вас како рачунаат така 4+1 толку 5+1 олку..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
АБЕ КАЈ НАС ВО ПРИЛЕП 12 ДУШИ ДЕНСКИ ДА ИГРАШ 400 ДЕН Е САТ , САТ И ПОЛ 600 ДЕН , А НОЌЕ НА РЕФЛЕКТОРИ ДА ИГРАШ САТ ИПОЛ Е 700 ДЕН..нз кај вас како рачунаат така 4+1 толку 5+1 олку..
Во Скопје балоните се од 1200 денари/саат до 2000 денари/саат за 12 луѓе.

Скапо е, претерано е...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Денес мора да се искористи времево за неколку добри партии фудбал :)
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
1-2 НЕДЕЛНО зависиколку време имаме еве баш брееска игравме.
 
R

Roten 96

Гостин
нормално дека играм фудбал..додуша бев голман се повредив сега немам играно оддамна...
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Секојдневно мал фудбал се практикува кај нас у маало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom