Фудбалски суперталенти!

Кој е најдобар млад играч?

  • Бојан Кркиќ Перез

    Гласови: 31 14,1%
  • Алесандре Пато

    Гласови: 62 28,2%
  • Џовани Дос Сантос

    Гласови: 3 1,4%
  • Ројстон Дренте

    Гласови: 8 3,6%
  • Тио Волкот

    Гласови: 37 16,8%
  • Нани

    Гласови: 13 5,9%
  • Андерсон

    Гласови: 24 10,9%
  • Давиде Сантон

    Гласови: 42 19,1%
  • Друг (наведи кој)

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    220

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.728
Поени од реакции
5.402
:cuc: Sergio Agüero :cuc:



Меси искрено вода може да му носи на детево, порано бев многу голем фан на Меси ама од коа го гледав ова дете како игра секоја чест за година две ќе е најдобар фудбалер на светов, клубот што ќе го земе ќе направи голема работа​
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
ARGENTINA: AGUERO , MESSI(veke iskusen)DENIS , LAVEZZI , ZARATE
FRANCE :BENZEMA , BEN ARFA , GOURCUFF , NASRI , MENES , GOMIS
SPAIN :KRKIC , CAPEL
ima uste mnogui zamo pola od ovie da upeat bi bilo super:D
 
K

kaiser soze

Гостин
Волкот најмногу ме импресионира од сите на листата,а и со оглед на тоа со кој тренер работи,сигурно ќе го искористи својот огромен потенцијал.Иако сум фан на Ман Јунајтед сметам дека Нани не се развива баш најдобро,иако секако има време и за него.Од балканските простори впечаток ми остава Зоран Тошиќ од Србија.
 
C

cige

Гостин
Славковски мислам дека ќе ги надмине Пандев и Панчев, ако не повеќе:vozbud:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
На Славковски му заврши песната.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Во ФК Маџари, има едно дете од петлиња '92г, сега може во пионери ќе да е. А може и во друг клуб да е, ама тоа дете игра по десна страна и беше убедливо најдобро во цела лига. Уште тогаш можеше комотно да се носи со кадети. Брзо е, топката му се лепи за нозе, шут, центаршут. Топ. За овие жонглери од клипчињава не знам што може да се согледа, ама ова наше талентче сум го гледал (сум имал прилика) 5-6 пати. 70% од нападите одат преку него. Штета што кај нас нема школувани менаџери, скаути, нешто слично, луѓе што ќе знаат брзо да видат кој колку вреди. Верувајте може да се исплати.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Игуаин тука може да улета, ама од наведениве омилен ми е Волкот, ама најдобар млад играч си е Агуеро
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
е ова е талент. 8 години има само а веќе е баран од сите клубови. Али Милан веќе постигна усен договор со него, се чека само да стигне на возраст кога може да му се даде младински договор
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
David Silva
Valencia

Name: David Jiménez Silva Date of Birth: 08/01/1986 Place of Birth: Arguneguín, España Nationality: Spain Height: 172 cm. Weight: 67 Kg. Role: Midfielder Jersey: 21

Nemoj nekoj nesto da kaze loso za ovoj igrac
deckoto rasturi sega za Spanija a i rastura i vo Valensija ama koa go pustat jebiga onoj moronot Emeri ne mu dava mnogu golema sansa ama deckoto vrede a deka vrede kazuva i cenata koa sakase Liverpool da go kupe bese mnogu zagrejan za nego ama koa ja kazaa cenata :toe:
30.0 milioni evra

Fabio Da Silva
Man Utd.

Date of Birth: 09/07/1990 Nationality: Brazil Height: 172 cm. Weight: 65 Kg. Role: Defender Jersey: 20

Spored mene toj e najgolemiot talent momentalno na Man. U
deckot ke bide bomba

A za sega tolku nemam vreme inace ima uste mnogu drugi koi ne se ni spomenati na forumot za koi bi sakal da se razgledat

PS>Ako sakate i drugi nekoi igraci da vi pratstavam koi ne se spomenati ovde replicirajte sigurno ke vi postiram za sega se dosta:toe:
 
В

Вори

Гостин
ARGENTINA: AGUERO , MESSI(veke iskusen)DENIS , LAVEZZI , ZARATE
FRANCE :BENZEMA , BEN ARFA , GOURCUFF , NASRI , MENES , GOMIS
SPAIN :KRKIC , CAPEL
ima uste mnogui zamo pola od ovie da upeat bi bilo super:D
Ако мислиш на Денис од Наполи,тој има 27 години и нема врска од животот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom