Фризури

Z

ZeroStyle

Гостин
Се нервирам не ми се исправува косава во последно време ми се витка на краевите ! Спас??
Неможам ни фризура да си напраам како што треба:toe:
Абе и мене ми е таква косата, јебига. Кај што идам да се шишам тој ми ми ги средува горе доле "витканиците" ама многу ми е густа косата и брзо ми расте па пак искачаат. Он ми вика откако ќе ја исушам се убаво со фен, капче да поносам извесно време така низ дома за да не се извитка, иако мислам само пеглата за коса е спасот. :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Абе и мене ми е таква косата, јебига. Кај што идам да се шишам тој ми ми ги средува горе доле "витканиците" ама многу ми е густа косата и брзо ми расте па пак искачаат. Он ми вика откако ќе ја исушам се убаво со фен, капче да поносам извесно време така низ дома за да не се извитка, иако мислам само пеглата за коса е спасот. :)
Значи само на краевите , а ни пегла не ме спасуе.:toe:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
едно време ми беше вака



Али се ишишав кратко летово...сеа само одпозади ми и исто крената, а од напред кратки шишки иам...

п.с. не сум јас ова....
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
3
јас имам сува коса, значи ептен сува коса а + густа и шишана сум со степени и должина до брадата. ако знае некој да ми препорача нешто што можам да ставам после пеглање и фенирање за да не ми се прекршува кога ќе излезам на влажно време, инаку користам маска од eugene perma за потхранување на сува коса и за заштита од фенирање. фала ви многу:pipi:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Имав нормална фризура ни многу долга ни многу кратка, и незнам што ми стана летово, се ишишав кратко, 4ка цел. И супер ми е, одма се суши после капење а и не трошам пари по гел, восок итн.
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
Па кај женските обожавам долга коса испеглана .. но кдрави .. нејкам ...
а кај машките обожавам долга коса .. мнгоу имам =елба за долга коса .. но.. не ми дават од дома :kesa:

еве нешто вакво ... обожавам

pa sto gi slusas tvoite, ne gi slusaj tvoja e glavata i ke i rastes kosa kolku sto ti dusa saka
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
imav prilicno dolga kosa...ama me fatija bubachki i otidov da se postrizam so namera da dobijam friz kako na rijana...ali jbg se zaebav sea na nisho ne licham...ke chekam samo da porasne dr nema:nesum:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
imav prilicno dolga kosa...ama me fatija bubachki i otidov da se postrizam so namera da dobijam friz kako na rijana...ali jbg se zaebav sea na nisho ne licham...ke chekam samo da porasne dr nema:nesum:
слична ситуација...многу долга коса имав и многу ми беше изгорена и решив да ги скратам врвовите арно ама таму почнав да се мислам да ја ишишам отпоќе кратко и сега ми е негде до раменици и многу ми е криво плус како шо ми е природно виткана сега морам редовно да ја пеглам пошо ако ја остам виткана косава ми е ужас кратка + виткана :uvo: плус во 7мо со намера да се намали да ми се мрси косава се исфарбав шо си нема врска фарбата со косата само ми го доисуши влакното и сега можам комотно да си кажам дека косава пола природна(не се суши воопшто) пола сува..и личам ко ишатирана...
едвај чекам да ми порасни..:kesa:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
200
Поени од реакции
20
Мојата коса е права ама во последно време почнува да ми се витка многу се нервирам:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom