Фото натпревар #363 ,,во движење,,

Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.017
Поени од реакции
14.866
Тој што фотографира или ,,тоа,, што се фотографира треба да е во движење. Возејќи се во кола, автобус, воз.....авион и бициклиста, кола авион што се движи, а можи и животно во движење, човек....
Еве...нека биди до недела навечер отворена темата, бидејќи гледам сите се раштркани лево десно....па да има малку повеќе време

Мој избор за натпревар е фотографија направена на исклучително опасно место кај Дерми, возејќи точно пред кривина, а во далечина се гледа морето

20240415_201025.jpg
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.975
Не мом да се одлучам :D
1. Регионален Прилеп-Битола
2. Улица Карпалак Прилеп, во позадина Варошки манастир, Маркови Кули и валкан ретровизор :)

0001.jpg

0002.jpg
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.871
Поени од реакции
9.629

Kajgana Shop

На врв Bottom