Фото натпревар #241 - Тема: Знамиња - ГЛАСАЊЕ

Три знамиња најмногу се вејат, според вас кои?!

  • 1.

  • 2.

  • 3.

  • 4.

  • 5.

  • 6.

  • 7.

  • 8.

  • 9.

  • 10.

  • 11.

  • 12.

  • 13.

  • 14.

  • 15.

  • 16.

  • 17.


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.626
Поени од реакции
34.814
1.
81.jpg


2.
81.jpg


3.
81.jpg

4.
81.jpg



5.
81.jpg




6.
81.jpg


7.
81.jpg


8.

81.jpg


9.
81.jpg


10.
81.jpg


11.
81.jpg


12.

81.jpg



13.
81.jpg


14.
81.jpg



15.
81.jpg



16.
81.jpg


17.
81.jpg


П.С.
... во анкетата намерно не ги напишав имињата за да се разгледаат фотографиите и да се одберат три од нив, а не да се гласа само според никнејмот! (y)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
@bijons како прво, реков дека не сакам да учествувам на натпреварот. Избриши ја сликата од мене. А, како второ... фала за трудот ама никој не ти даде дозвола да ставаш рамки. Да сум/сме сакале да ставиме рамки ќе биле ставени. Немаш право да чепкаш туѓ труд.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.626
Поени од реакции
34.814
@bijons како прво, реков дека не сакам да учествувам на натпреварот. Избриши ја сликата од мене. А, како второ... фала за трудот ама никој не ти даде дозвола да ставаш рамки. Да сум/сме сакале да ставиме рамки ќе биле ставени. Немаш право да чепкаш туѓ труд.
... не ме чуди твојот коментар, љубомората е тешка работа, рамка не е твој труд туку мој труд, фотографијата и твојот труд не е чепнат, напротив со тоа авторските права ти се зачувани!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
... не ме чуди твојот коментар, љубомората е тешка работа, рамка не е твој труд туку мој труд, фотографијата и твојот труд не е чепнат, напротив со тоа авторските права ти се зачувани!
Не ме интересира твојот труд. На авторот останува како ќе ја приложи сликата, не на тебе. Како што спомна Дани, резолуциите се намалени и не ти е дадено никакво право да урамуваш. @коцка уште еднаш ќе те замолам сликата да биде избришана и од оваа тема и од онаа за пријавување.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
На некоја најчкарт кинеска апликација ги имаш правено докторке сликиве, не се ни зумира значи, 250 килобајти ти е фајл сајз.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Тишина :cujte:ај не бидете распрдени лоши деца:boksix:
@bijons браво за новитетите што ти текна...паметна, креативна и праведна форумџика си, не ги зарезувај коментарите кои не се на место и немој да бришеш никој....супер е.(y)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.626
Поени од реакции
34.814
... идете видете како изгледа една фото изложба, скоцкано наместено, урамено, а не хаотично и расфрлено, фотографијата не добива во квалитет ако е распостелена низ целата страна на форумот, па со скролање нагоре надоле да се види цела фотографија, тоа само оптичка варка за доминантност за да го засенчи членот што може нема искуство со фотографија, а ете сака да учествува,
... бреееее колку коментари за бунт, земите ги знамињата и излезите надвор на митинг против темава што јас ја поставив и урамените фотографии, оти ВИЕ кога ги отварате све е профи и величенствено, а за други само мрчите, бре бре... ниедна грешка ни во наслов, ниту во фотографија, све скоцкано со иста величина да се види фотографијата со еден клик тоа ве боли совршенство! :pipi:
П.С.
со бришењето на фотографијата на @Комита Ултрас, се поместија и гласањето, па според овој нов распоред испаѓа дека сама за себе гласав, а другите гласа не се тие за кого гласав!
вакви желботеки после пријавување со фотографија, сакам па несакам, не би требало да се исполнат, пошто некој цело попладне се мачел нешто да направи поинаку и да ја украси темава, како и да е успеавте да ја усерите целосно мојава тема за знамиња, како децата мали во градинка! :facepalm:
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
... бреееее колку коментари за бунт, земите ги знамињата и излезите надвор на митинг против темава што јас ја поставив и урамените фотографии, оти ВИЕ кога ги отварате све е профи и величенствено, а за други само мрчите, бре бре... ниедна грешка ни во наслов, ниту во фотографија, све скоцкано со иста величина да се види фотографијата со еден клик тоа ве боли совршенство! :pipi:
Како мислиш ниедна грешка? Од старт едно правило прекрши. Сликите со се позадина и рамка ти се 800х600. Не лупа, микроскоп треба за да се најде сликата на учесниците. Никаков детал не е повеќе видлив.

Бидејќи сите сме веќе искусни натпреварувачи, мислам дека дојде момент да се стави и минимум на димензии кои што се прифатени (1280х720, 1MP приближно)



... идете видете како изгледа една фото изложба, скоцкано наместено, урамено, а не хаотично и расфрлено, фотографијата не добива во квалитет ако е распостелена низ целата страна на форумот, па со скролање нагоре надоле да се види цела фотографија, тоа само оптичка варка за доминантност за да го засенчи членот што може нема искуство со фотографија, а ете сака да учествува,
Ова не е изложба, ова е онлајн фото натпревар и престани глупости да правиш од фотките со дизајн што беше актуелен 2006та.

Се зезам, прави што сакаш. И така не учествувам повеќе.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.626
Поени од реакции
34.814
Како мислиш ниедна грешка? Од старт едно правило прекрши. Сликите со се позадина и рамка ти се 800х600. Не лупа, микроскоп треба за да се најде сликата на учесниците. Никаков детал не е повеќе видлив.
Ова не е изложба, ова е онлајн фото натпревар и престани глупости да правиш од фотките со дизајн што беше актуелен 2006та.

Се зезам, прави што сакаш. И така не учествувам повеќе.
... знам дека си модератор и не можам да ти возвратам и колку што памтам токму поради тебе неоправдано сум опомената за банирање од форумов, така да сметај го ова дека не можам да ти реплицирам на твојот коментар, така да немој да ме цитираш!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Да ти го немам паметот со вакви размислувања. Прво научи се да прифатиш критика. Второ не значи дека ако некој ти оди контра дека те мрази. И трето, доста си лечиш комплекси против модератори, не никој нема завера против тебе. Едноставно темава беше ок дур не ја упропасти. Прво со цепидлачењето против најкреативната слика на темава, па после и со ова мртвиве рамки што никој не ти даде дозвола да ги ставиш. Ниту имаше потреба. На натпревар за фотографија се битни деталите, иди сега види ги у онаа ултра лоша резолуција. А, рамки е на фотографот ако сака да има. Не е твоја работа.

Ради тоа што многу ги ценам коцка и Агда решив да дадам шанса на натпревариве пак, ама успеа ти и тоа да го уништиш. Терај си во животот понатака, се надевам нема сама да останеш на натпревариве со другарка ти топол поздрав.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Да ти го немам паметот со вакви размислувања. Прво научи се да прифатиш критика. Второ не значи дека ако некој ти оди контра дека те мрази. И трето, доста си лечиш комплекси против модератори, не никој нема завера против тебе. Едноставно темава беше ок дур не ја упропасти. Прво со цепидлачењето против најкреативната слика на темава, па после и со ова мртвиве рамки што никој не ти даде дозвола да ги ставиш. Ниту имаше потреба. На натпревар за фотографија се битни деталите, иди сега види ги у онаа ултра лоша резолуција. А, рамки е на фотографот ако сака да има. Не е твоја работа.

Ради тоа што многу ги ценам коцка и Агда решив да дадам шанса на натпревариве пак, ама успеа ти и тоа да го уништиш. Терај си во животот понатака, се надевам нема сама да останеш на натпревариве со другарка ти топол поздрав.
Како можеш толку дрзок и неправеден да бидеш?
Што точно тоа Бјонс уништила?
Кој натпревар бил реален, исправен...постиравте сто пати едни те исти слики, гласавте по симпатија а не по најдобра фотка..и не е битно, вие не знаете да се дружите, да го научите некој како треба да слика ..па пари да даваа на победникот, немаше да има вакво ретардирано однесување.
Срамота....а и што ме спомнуваш мене...гледаш колку си циничен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom