Фото натпревар # 175,ТЕМА: Црква или Џамија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.404
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.664
Поени од реакции
9.859
моментално состојбата на постирани фотографии е ваква :

1. Црква, „Света Богородица Каменско“, Охрид /бијонс
2. Црква, руската „Св.Николај Чудотворец“ - Софија, Бугарија / ТрендС
3. Џамија Кочатепе „Kocatepe Mosque“ - Анкара, Турција / гурман2
4. Црква, „Свети Јован Богослов Канео“, Охрид/ К1К
5. Црква „Собор на сите македонски светители“ Битола /Декио7
6. Манастир „Holy trinity at Meteora“, Каламбака Грција / гјоко_мкд
7. Манастир „Св.Јован Претеча и Продром “ с.Слепче, Демир Хисар/ виолетова
8. Црква Св.Марко „Црква светог Марка“ Белград, Србија / Клин
9. Црква Света Софиja „ Hagia Sophia “ Истанбул, Турција / клементине
10. Црква Our Lady of Mount Carmel „Carmelite Church “ Гзира, Малта / анон
11. Црква „Свети Наум Охридски“ Охрид / форца милан
12 Црква „St.Karin Visby“, остров Готланд, Шведска / агда беата
13. Катедрала „ St. Paul’s Cathedral“ Лондон, Англија / матиас
14. Црква Св.Сава „Храм светог Саве“ Белград, Србија / шумеча таблета
15. Црква „Св. Јован Богослов Канео“, Охрид / макарон
16. Црква „Holy Rood Church “ Southampton, Англија / дени
17. Црква, камбанарија „Калјазинскаја колокольнја “ Kalyazin, Русија/ шефкук
18. Катедрала „Duomo di Milano “ Милано, Италија/ хуман
19. Црква "Св.Успение Богородично" Тројанскијат манастир,Тројан, Бугарија/ абрако
20. Црква „ Св.Никола “ Крушево / тото.тото
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.771
Поени од реакции
8.345
до утре да е пријавувањето доволно е мислам м? @bijons што викаш ти како газда на темава? :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.664
Поени од реакции
9.859
пааа треба да го почекаме @The_Master_NeptuNE >:D што постирал сомнителни фотографии од кога ги постирал не се логирал повторно на форумов! да почекаме малку, а јас да повикам уште некого а? имаме може скриени таленти по други теми :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.268
Поени од реакции
11.961
смее будистички храмови или само цркви и џамии?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.664
Поени од реакции
9.859
смее будистички храмови или само цркви и џамии?
темата е посветена на двата празника што се викендов и насловот е црква и џамија, немаш цркви и џамии околу тебе земи го мобилниот штракни една врати се и постави....тешко ли е тоа, успат ќе видиш и некоја тинејџерка :D

@Mr.Deni @teneke @stratUs @Io Sono Interista @HEKOJ @batitit @Vladimir1984
@pixa @Avenger99 @Crazy.M.Girl @SaltNPepa @G@rfielD @Ендорфиниус

ајде по една сопствена фотографија тука од црква или џамија ќе ви биде тешко да се дружите со фото групата?
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.771
Поени од реакции
8.345
смее будистички храмови или само цркви и џамии?
лоша е знам, еве и мене ми забрани да постирам :(

него @bijons јас и му пишав порака па ако не одговори до утре шуууузнам
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.664
Поени од реакции
9.859
лоша е знам, еве и мене ми забрани да постирам :(

него @bijons јас и му пишав порака па ако не одговори до утре шуууузнам
...јас ти назначив список со имињата на верските објекти, ти одлучи кога сакаш све ти е спремно!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.771
Поени од реакции
8.345
...јас ти назначив список со имињата на верските објекти, ти одлучи кога сакаш све ти е спремно!
не отвараш ти гласааањееее???? :P се зезам, утре сум на планина и кога ќе се вратам можам да отворам...или евентуално понеделник сабајле
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.664
Поени од реакции
9.859
не отвараш ти гласааањееее???? :P се зезам, утре сум на планина и кога ќе се вратам можам да отворам...или евентуално понеделник сабајле
...па ако не можеш кога ќе се вратиш... или ако сакаш јас ќе ти отворам тоа гласањето! :X3:
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
413
Поени од реакции
1.039
Пак го реметите натпреваров со каснење By- angry TOTO.TOTO 4-ти по ред од редот на тотовци
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom