Фото Натпревар *93 Тема - „ Дедо Мраз “ - Гласање

Дискусија во форумот 'Фото натпревари и игри' започната од bijons, 4 јануари 2018.

?

Која е најдобра фотографија со тема „ Дедо Мраз “?

 1. AceCaleb - Дедо Мраз, на Кеј

 2. Петра П. - мини

 3. UpperCut - bty

 4. bijons - Дедо Мраз повторно кај нас!

 5. AceCaleb, Петра П., UpperCut, bijons - Не можам да се одлучам, сите се убави !

Резултатите може да се погледнат само после гласање.
 1. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.320
  Допаѓања:
  1.173
  Нели победува тој што има највеќе гласови?
  Гласав за @Петра П. сеа она има 10 гласови,т.е највеќе и е победник? Или не е така?
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.559
  Допаѓања:
  7.240
  Пред ден и нешто требаше да заврши анкетата тогаш бијонс имаше највеќе гласови, само ние немаме ингеренции да затвораме теми, така што луѓе продолжија да си гласаат и се сменија позициите :D
   
  На bijons, UpperCut и коцка им се допаѓа ова.
 3. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.426
  Допаѓања:
  4.923
  Сите нови победници треба да отворат тема понеделник и да ја затворат во недела, пријавување или гласање
  @UpperCut :) без притисок ама да си кажам :P
   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 4. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  1.065
  Допаѓања:
  434
  Вчера седнав на фотеља, денес сакате да работам. А за пари да покрадам малце кога ќе имам време? :P
  Темата е во loading уште без притисок :)
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  2.557
  ...сега да не ти кажам дека и други во други води така се надеваа дека ќе бидат победници, оти имаја највише гласови барем така беше по логиката , ама ете не било така, сега сум била модератор, по желба на предходниот модератор не укажувајќи дека се правилата дека мора втор ? :свиркам:
  Е сега што ви пречи да овој член никогаш не победил како прв биде модератор на темата? ќе пропадне светот? и одпосле гласање за да се намести прво место на втора предложената? :facepalm:
  невидени сте, каде во политика исто и овде ....
  МОЕТО форумско ПРАВО како модератор Фото тема Дедо Мраз И КАКО ПРВА во гласањето и избарана на фото тема Дедо Мраз одлучувам да биде @UpperCut победник на темата според критерим на ризично фотографирање, ние сите лесно си ги направивме фотките, а членот својата фотографија со Дедо Мраз ја направи под притисок - ризик , да газдата му се пушти, куче да му се пушти...итн :smirce:
  се разбравме? :aplauz:.... (леле се чувствувам како во Собрание, а и ситуацијава е ептен таква и коментаров на предложениов е во тој контекс...офф мори мајко :facepalm:)
   
  Последно уредено: 9 јануари 2018
 6. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.559
  Допаѓања:
  7.240
  Ајде доста драма.
   
  На коцка и bijons им се допаѓа ова.
 7. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.320
  Допаѓања:
  1.173
  Сестро ништо не те разбрав,ама нема врска..Среќна Нова Година..
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 8. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.426
  Допаѓања:
  4.923
  Премногу ја крчкаш темата, ај вака...пиши ја викендов и да почнеме од пон ко што треба ;)
   
  На AceCaleb и Acohipmk им се допаѓа ова.
 9. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  2.557
  ... помина цел ден, ама не си од збор... се надевам дека имаш добро оправдување... :(
   
 10. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.426
  Допаѓања:
  4.923
  Спремна е? :)
   
  На UpperCut му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: