Фотографија (општи дискусии)

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Не е за тука прашањево па може и покасно да го избришат, не е битно...
Има ли некој што солидно знае во фотошоп да работи, сакам на една фотка да направам мала измена...?
Фала однапред
Па можеше уше две реченици да допишеш шо промена сакаш на фотка, темна е светла е, да се избрише или додаде нешто....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Let 3 фала најмногу...
Фотката е баш таква каква што ја замислував...(y)
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
мн теми имате подофруми... него сакав да прашам следново ( ваљда погодив место)
значи иам слика ,сликан сум со уште 3 другари селфи и ја сум најпозади накрај е сеа ја сакам да прашам дали може ,дали е изводливо јас кај што сум тоа се извади да се кропне и да се зголеми малку и да не се заебе при зумирањето да остане толку чиста колку што е - иста и да си ја стаам на профилна на фб ? :P изводливо ли е тоа ? не се разбирам ја...
ако е стварно изводливо некој кој може и сака да ми го направи тоа ? фала :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
мн теми имате подофруми... него сакав да прашам следново ( ваљда погодив место)
значи иам слика ,сликан сум со уште 3 другари селфи и ја сум најпозади накрај е сеа ја сакам да прашам дали може ,дали е изводливо јас кај што сум тоа се извади да се кропне и да се зголеми малку и да не се заебе при зумирањето да остане толку чиста колку што е - иста и да си ја стаам на профилна на фб ? :P изводливо ли е тоа ? не се разбирам ја...
ако е стварно изводливо некој кој може и сака да ми го направи тоа ? фала :)
Зависи од фотографијата (резолуција и квалитет) ако не е некоје драстично зголемување или ако не е лоша сликата би требало да може
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Зависи од фотографијата (резолуција и квалитет) ако не е некоје драстично зголемување или ако не е лоша сликата би требало да може
извини вака што ти враќам мн касно али бев на одмор
иначе ок ,фала ај ке пробам ја нешто па незнам ако треба ќе барам помош ок ? :D pozzz
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
161
Поени од реакции
69
На кој начин или преку која програма се пишува на фотографиите кој ги изработил претежно во долен десен ќош. Ако знае некој нека пише сакам да си ги потпишам фотографиите што ги имам ???
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.365
Поени од реакции
5.111
Прашање до вие што сликате.
Ми треба да чкрпнам некој предмети, модели на акциони фигури меѓутоа фотографиите не ја даваат реалната висина на тие фигури.
Кога ги гледам со голо око е едно на фотографија се ко 2-3 цм. пониски посплескани.

Како да постигнам ефекет на реално прикажување такви какви што се?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Прашање до вие што сликате.
Ми треба да чкрпнам некој предмети, модели на акциони фигури меѓутоа фотографиите не ја даваат реалната висина на тие фигури.
Кога ги гледам со голо око е едно на фотографија се ко 2-3 цм. пониски посплескани.

Како да постигнам ефекет на реално прикажување такви какви што се?
Co што сликаш и како (мислам каде се поставени фигурите од кај ги сликаш какво светло имаш...
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
133
Поени од реакции
218
Ги принта ли некој од вас своите фотографии? Сакам да испринтам фотографии во поголем формат, па ако знаете препорачајте некое фото студио во Скопје.
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Здраво на сите, поприлично се заинтересирав да отворам фото студио и барам информација за квалитетен професионален принтер, и колку би чинел. По интернет најдов податоци за принтери кој се од 4-5000 евра. Т.Е. дали би ми биле доволни 12-13000 евра за старт. Фала.
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
80
Поени од реакции
66
Едно прашање. Каде можи да се најди 35 мм. филм, и каде можи да се развива?
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Дечки,
ми треба мала помош.

Сега поминувам низ некои фотографии од терен .. и еве кога се сликало вака од птичја перспектива сликата се изобличила, стварно незнам како и зошто. Прашањето ми е дали постои начин барем малку од малку да се поправи?
Дали постои некоја програма или алатка во фотошоп која може да ја користам. Тенкју:smirce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom