Формула 1 сезона 2008

Кој ке биде шампион во 2008?

  • K.Raikkonen

    Гласови: 65 32,7%
  • F.Massa

    Гласови: 54 27,1%
  • L.Hamilton

    Гласови: 70 35,2%
  • H.Kovalainen

    Гласови: 0 0,0%
  • F.Alonso

    Гласови: 4 2,0%
  • N.Piquet Jr.

    Гласови: 2 1,0%
  • R. Kubica

    Гласови: 4 2,0%
  • некој трет...

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    199

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Најбрз Хамилтон.Заслужено.
ПС:За Маса сум:pipi:
 
С

Спенсер

Гостин
еее маса маса, столица ни една, го пушти хамилтон многу лесно,можеше да го блокира барем, само си се тргна и хамилтон помина, теее ебате сељак
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
еее маса маса, столица ни една, го пушти хамилтон многу лесно,можеше да го блокира барем, само си се тргна и хамилтон помина, теее ебате сељак
Џабе ќе се мачеше, немаше никакви шанси. Многу побрз беше Хамилтон:toe:.

И овај Раиконен нека ја викнит баба му да пончи да победува :D, и Шуми мора да си замини и да не присустува на ниедна трка понатаму.

Forza Ferari!!!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Како завршија првите 4 места нека ги каже некој ако не ве мрзи јас едно 40 минути ја гледав трката не ја изгледав цела :).
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Заслужено за Хамилтон, само да не биде како Алонсо, 2 години во подем па сега мака мачи.

Инаку сум за Ферари (синс 1996) ама сепак заслужено за Хамилтон и за Мерцедес, болидот едноставно не се помачи ни еднаш.

Поздрав.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ќе ми каже ли бе некој кој беше 2,3 4... или не? :) Раиконен и Маса на кое место беа?
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ај да ширам Ф1 т.е. Ферари1 љубов.



:smir:
 
Член од
23 јули 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
M`claren Fan Forever :)... Не гледам возач, битно ми е Мерцедес да се на врвот. Кој сака нека ја управува колата. Инаку сакам интересни трки, да има престигнување, бркање без разлика колку тимови се во игра за титула. Може и да се 2 возачи (времето на Мика Хакинен и Михаел Шумахер) па пак да биде интересно.
се согласувам со тебе и јас сум за мекларен а да бидат сите трки како во германија шампионатот ќе биде многу по интересен !! Само Хамилтон мози онаква трка да извози!! Најдобар е!!
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Дали има некој линк за да мозам да ја гледам цела трка? Или за далоад?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Каде се фераристите на форумов, да плачат за катастрофата на Маса? 3 круга го делеа од освојување на 10 бода, и превземање на водството во генерален, но откажа моторот, и му ја препушти победата на Ковалаинен кој беше најсреќниот човек на трката за унгарија. Откако му пукна гумата на Хамилтон, Кими ја помина пола трка позади бавниот Алонзо а БМВ ги немаше никаде цел викенд, редно беше и Хејки да оствари победа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom