Формула 1 сезона 2008

Кој ке биде шампион во 2008?

  • K.Raikkonen

    Гласови: 65 32,7%
  • F.Massa

    Гласови: 54 27,1%
  • L.Hamilton

    Гласови: 70 35,2%
  • H.Kovalainen

    Гласови: 0 0,0%
  • F.Alonso

    Гласови: 4 2,0%
  • N.Piquet Jr.

    Гласови: 2 1,0%
  • R. Kubica

    Гласови: 4 2,0%
  • некој трет...

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    199

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ајде бе не зборувајте џабе... Кој реално би се судрил, наместо да ја заврши трката? Башка побрз беше и од Кими, и од Кубица, така да ке имаше интересна битка, згора на тоа имаше и повеќе гориво затоа излезе последен... Ке беше сосема поинаков расплетот да не се чукнеа, ке гледавме доста бркање за прво место. Вака Кубица ја имаше чиста патеката пред себе и нормално дека си победи раат.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Еј нели се кажуваше дека и во Финска ке се гради трка како домаќин Кими Раиконен... а?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ако го слушате Миленко за се.... Далеку ке стигните. Инаку трка во Србија се гради од пред 2 години, ама до никаде не е... Можаби ке се изгради којзнае.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Дечки викендов се вози големата награда на Франција... Штета што имам работа утре и нема да ја гледам. Ајде, еве го пласманот.
1. Кими
2. Маса
3. Хамилтон
4. Алонзо
5.Трули
6.Хејки
7.Кубица
8. Вебер
.
.
.
13.Хајдфелд

Не заборавајте дека Хамилтон е казнет и ке старува 10 места наназад, зад Хајдфелд.

Очекувам коментари за текот на утрешната трка.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Хамилтон стартува 10 места поназад така да утре трката ќе ја почне од 13 место.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Kaznjen je i Heiki 5 mesta unazad zbog blokiranja Vebera. Takodje kaznjen je i Rosberg 10 mesta unazad.

Ocekujem zanimljivu trku i nadam se da ce Alonso da se popne na pobednicko postolje, Reno je sve bolji i bolji.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Raikonen, Hamilton e seuste nedovolno iskusen a i nema podobar bolid.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
На Кими да не му се расипеше ауспухот ќе си довозеше до прво место. Добро е 1-2 победа на Ферари, Маса прв во генерален пласман. Не беше баш интересна трката, повеќе дуели имаше за 8-9-10-11 место отколку напред.
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
поинтересно ќе беше ако кими беше прв. поблиску ке беа со бодовите и на наредната трка ке се ресавасе кој ке биде прв.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Дечки сеа баш ми текна и гледам нема ништо пишувано за денешната трка која можеби сите ја подзаборавивме поради финалето во Вимблдон. Како и да е денеска се возеше на Силверстоун под многу тешки услови, на моменти како и река да имаше на теренот но на моменти како и беше идеална патеката. Хамилтон победи, кој водеше речиси од стартот на трката без повеќе проблеми со една возача грешка. Втор беше Ник Хајдфелд, Бмв стануваат се подобри и подобри, и на трето место беше за изненадување Рубенс Баричело кој поради многуте излетувања со стрпливо возење стигна до подиумот. Интересно е дека Кубица не зема бодови поради излетување, Раиконен заврши четврт иако имаше две големи грешки, а за маса незнам што да кажам 7-8 грешки направи и заврши 13.
Генерален пласман:
1. Хамилтон 48
2. Раиконен 48
3. Маса 48
4. Кубица 46
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Интересна трка заради дождот. Последниве 2 - 3 години, интересна трка може да гледаме само кога врне, инаку нема абер од ниедно претекнување. Како и да е заслужена победа на Хамилтон, а ме изнервира Маса со неговите 100 излетувања.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Како домаќин на ова гранд при,очекувана победа на Хамилтон,иначе добра беше трката иако имаше излетувања
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Заборавивте да напоменете дека само Хамилтон, Хајдфелд и Баричело останаа во ист круг, додека сите останати имаа по 1 и повеќе круга заостанување. Доколку трката имаше уште 10-15 круга, можеби сите освен Хамилтон ке ја завршеа трката со 1 круг помалку. И немојте некој да речи дека Хамилтон е слаб шофер за на дожд.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Фан сум бил отсекогаш за Кими Раиконен минатата сезона немаше ич среќа но еве дојдее и неговите 5 минути да стани шампион ...
Сега како што знам се израмнети бодовите со Хамилтон Кими и Хајфилд ако не се лажам ...
Интересно ке биде на оваа трка што иде исто и на Баленсија а поинтересно ке биде на ноќната трка ... :vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Штета што немам интернет дома, па викендов не ке можам да коментирам што како ке се случува со трката во германија. Ке видиме како ке бидне, се надевам на конечна 1-2 победа на Мекларен на домашното Гранд при :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom