Формула 1 сезона 2008

Кој ке биде шампион во 2008?

  • K.Raikkonen

    Гласови: 65 32,7%
  • F.Massa

    Гласови: 54 27,1%
  • L.Hamilton

    Гласови: 70 35,2%
  • H.Kovalainen

    Гласови: 0 0,0%
  • F.Alonso

    Гласови: 4 2,0%
  • N.Piquet Jr.

    Гласови: 2 1,0%
  • R. Kubica

    Гласови: 4 2,0%
  • некој трет...

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    199
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Пак ќе тепа Хамилтон
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Ke bidi vozbudlivo..Ke se puka...
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Трката ти е од 19:00 имаш пренос на Канал 5... Криво ми е за Роберт што не зема пол-позиција, т.е ја загуби у последниот круг... ке биде интересна трка, како и да е, Канада од секогаш била интересна стаза, прљав асвалт, банкини одма до асвалтот, големи брзини.... Како и да е ако е суво, би требало да нема изненадување, т.е да тепа Хамилтон, иако не го поштувам, а ако врне ке биде весело... Тогаш никој не е фаворит.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Трката ти е од 19:00 имаш пренос на Канал 5... Криво ми е за Роберт што не зема пол-позиција, т.е ја загуби у последниот круг... ке биде интересна трка, како и да е, Канада од секогаш била интересна стаза, прљав асвалт, банкини одма до асвалтот, големи брзини.... Како и да е ако е суво, би требало да нема изненадување, т.е да тепа Хамилтон, иако не го поштувам, а ако врне ке биде весело... Тогаш никој не е фаворит.
Нити ја имаше пол позицијата, нити ја загуби во последниот круг. Хамилтон беше најбрз на сите 3 дела од квалификациите. Едноставно на човекот му лежи патеката, а од Мекларен го форсираат да вози брзо. Разликата измеѓу него и Кубица беше на крај 0.5 секунди што е голема. Предпоставувам дека Мекларенот е сетиран за суво што не е исто кај Ферарито и гарант Хамилтон е полесен од сите, а можеби и ке има екстра пит стоп.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Aj aj не терајте сеири да не ве бришам...
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Нити ја имаше пол позицијата, нити ја загуби во последниот круг. Хамилтон беше најбрз на сите 3 дела од квалификациите. Едноставно на човекот му лежи патеката, а од Мекларен го форсираат да вози брзо. Разликата измеѓу него и Кубица беше на крај 0.5 секунди што е голема. Предпоставувам дека Мекларенот е сетиран за суво што не е исто кај Ферарито и гарант Хамилтон е полесен од сите, а можеби и ке има екстра пит стоп.
Во последниот круг Кубица имаше најдобро време, додека Хамилтон го возеше својот последен круг!!! Ова најодговорно го тврдам... Хамилтон тогаш го извозе својот најдобар круг, и заврши -0.6 секунди пред Кубица!!! :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Јас не реков дека не беше така. Но те прашувам каде беше Кубица во текот на целите квалификации. А последниот круг на кубица беше за 0.1 побрз од првиот на Хамилтон. Тебе тоа ти е мерило за пол позиција, а јас тука сакав да те исправам. Значи возат одпрво 2-3 круга да потрошат троа бензин и да видат кој каде е. Потоа одат во бокс менуваат пневматици и прават уште еден до два круга и тука се одлучува пол позицијата. Искрено очекував резултатот на Хамилтон од првото возење, на крај сите да го соборат, но само Кубица успеа во тоа.
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
Јас не реков дека не беше така. Но те прашувам каде беше Кубица во текот на целите квалификации. А последниот круг на кубица беше за 0.1 побрз од првиот на Хамилтон. Тебе тоа ти е мерило за пол позиција, а јас тука сакав да те исправам. Значи возат одпрво 2-3 круга да потрошат троа бензин и да видат кој каде е. Потоа одат во бокс менуваат пневматици и прават уште еден до два круга и тука се одлучува пол позицијата. Искрено очекував резултатот на Хамилтон од првото возење, на крај сите да го соборат, но само Кубица успеа во тоа.
OK ја мислев дека викаш дека не бил на 1рво место Кубица, ама нема везе... И сам викаш дека само Кубица успеал да се бори со Хамилтон, мн го сакам дечкото. Јас ви гарантирам дека во моментов е најдобар шофер заедно со Вебер. Вебер последниве 3 години е Звер, незнам зошто не го земаат во некој појак тим.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
E тука се сложувам... Вебер е одличен возач може да се речи дека е подобар од Ковалаинен. Незнам зошто окапа во Ред Бул. Но, новата шпекулација е дека Нелсон Пике ке го шутнат од Рено, на негово место ке дојде Култхард, на местото од култхард во ред бул би дошол Фетел, а Пике доколку сака да остане во Ф1 единствено место би било Торо Росо.
 
F

fantomX

Гостин
На Алонсо му рикна менувачо!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
Кубица, Кубица, Кубица!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:bq1::bq1::bq1::bq1:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
А ова што го направил Хамилтон го казнуваат и цајканите во Скопје... :pos2:
Миленко е закон.

А озбилно за ова би требало да го казнат Хамилтон.
 
С

Спенсер

Гостин
дали ке има еден-два победа за БМВ??посакуваа само ЕДНА а ке добијат ЕДЕН-ДВА, КУБИЦА И ХАЈДФЕЛД, а мамето на хамилтон сељачко, шо не закочи??кај се улетал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom